Spora yeni başladm da halter seti aldım. Evde çalışıyorum. Nasl bir prgram önerirsiniz?

Çok zayıfım ve gelişimin çok yavaş olması moralimi çok bozuyo. Gelişiyim diye çok yiyorum göbek çıkıyo. Sindirim sistemi de yavaş, mideyi de bozduk. bir gelişim de olmuyo.

Nasıl bir prgram izlemeliyim. Göğüs kısmı çok zayıf orayı kafaya taktım. 2 günde bir 1 tane göğüs hareketimi yapsam 3 - 5 set arası. Göğüsü takıntı yaptım ya. Niye yavaş gelişiyorum ki ben. Kaç ay oldu. Düzenli 3 ay yapıyorm. Düzensiz 1 seneye yaklaştı 1 gram anca ilerleyebildim. Moralim bozuluyo. Giriyom ağırlığın altına kaç kilo kaldırabilirsem rastgele. Toplam 25 kg. Ağırlığım var. Geçen hepsini taktım sinirlendim. Barın kendi ağırlığı da var. 10 tekrarı rahat yapabildim :S ama omuzlarda sakatlık var ya biraz oraya sıkıntı yapar gibi oldu.

Ne yapmam gerekiyosa yapıyorum. Niye olmuyo. Geçen de resim koydum. Yok kıllıymış.. Ben zaten vücudumu sergilemiycem ki bir de kılları aldırmayla mı uğraşıyım. Kıyafetin altından gözüktüğü kadar görecek millet. Kılları aldırmaya ne gerek var. Ama takdım kafaya. Olur inşallah..

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Bilinçsiz spor yapma evde kendi kafana göre. Sonra sakatlarsın kendini.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Rasgele olmaz set set ya da hareketi değiştirerek yapmalısın Gögüs kasında hacim istiyorsan dumbell bench press değil de bar ile bench press yapman gerekiyor dumbell parçalı görünüm kazanması için diğer küçük kas gruplarını da uyarmaya=geliştirmeye yarıyor kolay kolay hacim yapmaz

Yinede görmek için sırtüstü yatacak sağlam sehpa birşey bul resimdeki hareketi 8-12 terkrar sayısı olan 4-5 set yap
    setleri yaparken 12. tekrardan fazlasını kaldırıyorsan ağırlık eklemen gerekiyor
    temelsafinaz.com/.../...ch-press-temel-safinaz.jpg

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Hocam kızdırmak, küstürmek için söylemiyorum yanlış anlama ama baştan aşağı yanlış bunlar.
    Amaç hacim kazanmaksa evde olmaz.
    Şimdi cır cır ötenler olur açıklayalım. Kas inşası şu şekilde olur. Kasları zorlayarak micro çatlaklar oluşturursun sonra bunlar iyileşir ve bu işlem tekrar tekrar yapılır. Bu iyileşmenin altında şu yatar bu adam beni zorluyor öyleyse daha fazlası için kendimi hazırlamalıyım. Kas böyle düşünür basitçe anlatmak gerekirse. Şimdi sen 25 kiloyla zorlanıyor olabilirsin ama kısa bir süre sonra artık zorlamayacaksın ve bu inşa prosesi işlemeyecek. Şimdiye kadar sonuç alamaman da büyük ihtimalle bundan.
    Hacim kazanmak için mutlaka salona gidin. Gereken aletleri almayı bırakın koyacak yer bile bulamayız evlerimizde. İki dumbella bir benchle olacak iş değil çünkü.
    Kolay gelsin.

0|0
    0|0
  • Kardeşim öncelikle merhaba gelişiminin olmamasının sebebi ya antremanından dolayı ya da beslenmedendir. Zayıfım demişsin çok yiyince göbegim cikiyor demissin cok yemekten kasıt şeker yag un tuz yiyorsan evet göbek olur. Beslenmeni temiz yap. gerekirse haftada 2-3 gün günde 45 dakika disarda koş. Antreman olarak gaza gelme ego işi degil bu çalısmanı hisset pumpu hisset gerektiginden agir kaldirmak sadece eklemlerine zarar verecektir ve herşeyin ilacı zamandır zaman ve sabır.

0|0
    0|0
  • metabolizan hızlı ve yanlış besleniyorsun anlaşılan ilk öncelikle basit şekerden kaçıp kaliteli karbonhidratlar tüketmeli ve günlük kalori ihtiyacını bulup +200 kadar onun üzerine çıkman kilo almanı kolaylaştırır fakat dediğim gibi ekmekten tuzdan sağlıksız yağlardan uzak dur antrenmana gelince daha yenisin bir adaptasyon programı yapsaydın keşke ama yine de full body çalışabilirsin yeni başlayanlar için internete yazarsan full body antrenman programı bulabilirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...