Vücut geliştirme hakkında deneyimlilerin önerilerine ihtiyacım var?

Kısa bir suredir fitness/body building yapıyorum; fazla kilom vardı, neredeyse kurtulmak üzreyim ve amacıma ulaşmanın sınırındayım. En baştaki amacım fit hale gelmek olsa da zamanla ağırlık çalışırken sevdim ve devam etmek istiyorum. 5kgluk dambıllarla başladım, hocanın verdiği 7 çeşit (3ü dambıl) hareketi yaklaşık 1 saatte bitiriyorum. 40-50 dk da kardiyo. Bir ay oldu ve pek değişim yok, 7.5 ve 10a çıkarttım ağırlıkları ve geçen haftadan beri yırtıklar oluştu kollarımda; gelişim belirtisi dedi hoca. Acaba ne kadar sürede gözle görülür fark elde ederim? Nasipse sürekli gitmek istiyorum; diyet yapıyorum ve şeker-karbonhidratı neredeyse tamamen bitirdim, ne önerirsiniz?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Yırtık oluşumunun gelişim belirtisi olduğunu ilk defa duydum, bilemiyorum. Beslenmenin düzenli olması güzel ama kilolarından ayrıldıysan karbonhidratı tamamen kesmemeni öneririm. Spordan önce bir öğün ye en azından, spordan sonra tüketme. Ve hareketleri nizami yaptığına emin ol

0|1
    0|0
    • Zorlama belirtisiymiş, kendi kollarını açtı hocam; onda da vardı epey. Sorun yok dedi, tamam dedim ben de.

Kilolardan tamamen kurtulmama az kaldı, boyum 176, 84 idim ilk haftada 4 kilo kaybettim sonraki iki haftada 2 daha. 2 haftadır da tartılmıyorum; Cuma günü tartılma günüm onu bekliyorum. 2 daha kaybettiğimi düşünüyorum yani 77-76larda olmam gerekiyor.

En çok merak ettiğim konu spordan evvel yemeli miyim? Geçen hafta birgün tavuk göğsü hazırladım salata ile yağsız, öğle yemeğim o oldu. Ama kardiyo kısmına yüklendiğim için çok acı verdi bana; bir daha yememeyi düşünüyorum zira koşu esnasında mahvetti beni sıfır ekmek ve az yememe rağmen. Body building'te esas olan spordan öncesi midir yemek için?

Hareketler az, ama bir saatimi alıyor yaklaşık olarak; en nizami şekilde yapmaya çalışıyorum ama kol ve karın gerçekten çok zayıf benim. Eskiden uzak doğu sporuyla uğraştım ama onun da etkisi malesef sadece bacaklarıma...

• Salata ve tavuk göğsü müthiş bir besin, ne açıdan mahvetti onu anlayamadım. Öncesi de sonrası da çok önemlidir. Genel olarak spordan 2 saat önce yemeğini yemiş olmanı öneririm. Alacağın karbonhidrat da şekersiz gıdalardan olsun. Esmer pirinç ya da bulgur gibi. Ama gramajına dikkat etmelisin. Spordan sonra kesinlikle karbonhidrat alma.

• Spordan 2 saat kadar evvel çok az zeytinyağı ile tavuk göğsü ve salata tabağı yaptım kendime. Bir bardak da ayranım vardı; midemde yanma oldu ve aşırı zorlandım kardiyo esnasında. 15 dakika koşu, 15 dakika bisiklet yapıyorum kardiyo olarak, koşu hızım da başlangıçta 6 ve her 3 dakikada bir 2şer hız arttırmak. Bitimde 10-15 civarlarında bitiriyorum; çünkü yakmam gereken yağ olduğunun bilincindeyim ve sıkı yapıyorum. Şimdiye kadar hiç sorun olmazken, tavuk yediğim gün resmen bayılacaktım... Sonra yesem nasıl olur peki?

Spordan sonra bulgur yememeye gayret ediyorum ama bulguru çok seviyorum; pirinç tüketmediğimden genelde sebze yemeklerinden 2 kepçe yiyip bir kase de bulgur pilavı yiyorum; yine çok az yağla.

Daimi devam etmek istiyorum nasipse, bu hafta ilk ayım doldu ve program yenilecek hoca bakalım :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Pipini gelistr

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Sakın hocam sakın.. Aşırıya kaçma İnsanlıktan çıkarsın ^^

0|1
    0|0
    • Yok aşırıya kaçma durumu yok zaten, amacım belli ölçüde gelişmek :)

• Güzel olur öyleyse :)

Yükleniyor...