Sınıftaki disiplin nasıl sağlanır, neden öğrenciler bana karşı soğuklar?

merhaba arkadaşlar;

benim sorum diğerlerinden çok farklı olucak.. ben özel okulda öğretmenlik yapan genç bir bayanım. Daha 3 ay oldu öğretmenliğe başlayalı. Sınıf içinde disiplini sağlamakta inanılmaz zorlandım ilk haftalar ve hala daha sınıf içinde otorite sorunu devam ediyor.

Öğrencileri çok seviyor onların herşeyiyle ilgilenmeye çalışıyorum ; ders verdiğim sınıflar ilköğretimdeler. daha minicikler. branş öğretmeni olduğum için sınıf öğretmeni kadar yeterli gelemiyor olabilirm. Ama öğretmenliğe daha yeni başlayan biri olarak öğrencilerime sevgi ve saygıyla yaklaştığımı düşünüyorum ama onlar eski öğretmenlerini unutamıyorlar. Bana karşı hep soğuk davranıyorlar. Eski öğretmenlerini gördülerinde nasıl sıkı sıkı sarılıyorlar; bende onlara yakın olmaya çalisyorum; onları dinlemeye onlarla ilgilenmeye çalisyorum; ama şunu anlıyorumki benim gitmem ıicn ellerinden geleni yapıyorlar; sınıfta gürültü yapıyorlar; ama diğer öğretmenlerde sessizce bekliyorlar; neden ben diye soruyorum kendime ; gerektiği zaman kızıyorumda; tatlı sert olmaya çalışıyorum ama genede gürültü yapmaya söz dinlememeye devam ediyorlar; aileleriyle konuştuğum zaman onlarda sıkıntılarını bazıları anlatıyor; daha ilk deneyiyim olduğu için zorlanıyorum elbet; ama özel okulda velilerin ve çocukların dediği oluyor ; atılmaktan korkmuyorum ama sevilmeyen istenmeyen bir öğretmen olmak hiç bir zaman istemedim; neden böyle davranıyorlar anlamadım; oysa ben onları çok seviyorum başaramamaktan korkuyorum arada ; lütfen bana yardımcı olun görüşlerinize ihtiyacım var...

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Onlar çocuk , surat yapmaları normal bir süre sonra senide seveceklerdir emin ol , moralini bozmadan devam , öğretmenim .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Zamanla alışacaklardır , dediğin gibi minicikler baya. Alışacaklardır onun geri gelmeyip senin var olduğuna

0|0
    0|0
  • Ödüllü sorular sorup sınıf içinde rekabet oluşturabilirsiniz. Ders arasında kısa hikayeler anlatmayı deneyin. Başta siz onlara adım atmalısınız. Eğer mümkünse eski öğretmenlerinden yardım isteyebilirsiniz. Mesela onunla birlikte derse girip neden onun gitmesi gerektiği ve artık sizin derse gelmeniz gerektiğiyle ilgili bir konuşma da işe yarayacaktır. kolay gelsin, başarılar...

0|0
    0|0
  • Sopayı alacaksın eline bence başka yolu yok.

Bizim zamanımızda sopa vardı kimsenin kıkı çıkmazdı.Kızılcık sopasıyla dövmek lazım...:)

0|0
    0|0
  • :)) ayyy yazık hocam size ya o küçük canavarla uğraşılır mı hiç :)) umudunuzu yitirmeyin hocam siz her şey güzel olur bakın benden size bir tavsiye çocuklarla daha çok sosyal etkinlik yapın bu kesin işe yarar

0|0
    0|0
  • hem özel okul hem bayan olman zaten başlıca bir sorun.Sana tavsiyem onların sevdiği şeyleri öğren ve dersinde azda olsa kullan zamanla seveceklerdir ve önemseyeceklerdir seni

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• seninle ilgili değil ki güzelim onlar tavırlarını ancak sana belli edebileceklerinden böyle yapıyorlar. eski öğretmenlerini unutamamış olabilirler ki o yaştaki çocuklar güvenli bağlanma yaşadıklarından sevdikleri birinden kopmaları zor olabilir.

0|0
    0|0
  • sen öğrencilere yaranmaya çalışma. öğrencilerin senin için bişeyler yapmasını sağla. uslu duranı daha çok sev mesela onlar senin sevgini kazanmak için uslu dursun. gibi gibi örnekler çoğaltılabilir. duruma göre.

1|0
    0|0
  • Bağyan yani hmm bağyan. Öğretmene yakışmıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...