Kızın teki bana kadın dedi siz de böyle mi konuşursunuz?

Yemekte yan masadaki kız benden bahsederken şu kadın ...gibi bir cümle kurdu ben kızım neden kadın dediki yaşlıda görünmüyorum anlamadım böylemi konuşulur?

0|0
12|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bence kesinlikle kadın kelimesi kullanılmalıdır. Aksi takdirde kötü bir amaç güdülmese bile negatif ayrımcılık yapılış olur. Bir cinsiyeti kadın kız bayan diye ayırmak bence iğrenç bir ayrımdır. Yetişkin karşı cinse kadın denilmesi yönünde düşünüyorum. Bu önemli bir konu. Benim de önceleri dilim ve klavyem sürçüyordu ama soz zamanlarda çok dikkat ediyorum. İnsan insandır, erkeğin yaptığını kadın da yaptığı için cinsiyet ismini değiştirmeye hiç gerek yok. Bu tamamen ayrımcılık olur. Onun sana hangi amaçla söylediğini bilmiyorum ama bence yanlış bir tabir değil.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• bu ne düz mantık ya tabiki kadınsınız öyle aptalca bir ayrım mı var yok kız yok kadın..o cinsiyet elemanları yaşı kaç olursa olsun kadın diye nitelenir.

1|1
    0|0
  • bende kadın kelimesini kullanırım hep erkekde adam sıfatı gibi görürüm kadın sıfatını neden bu kadar alındın ki ? kız kadın bayan bir zarla mı sıfat sahibi olunuyor ?

0|1
    0|0
  • kadınsal belirtilerin dışa vurumu fazladır

0|0
    0|0
  • çünkü kız diye birşey yok.

0|0
    0|0
  • Kadinliga hazirlan bu bir isaret..

0|0
    0|0
  • avrat , gaci ,baci , teyze ,hala , kezban bunlari demesinden iyidir bosver :D

0|0
    0|0
  • şükret teyze dememiş beterin beteri var

0|0
    0|0
  • ben şu hatun derim genelde

0|0
    0|0
  • boşveerrr takma kafana...senin yerinde olsam o anda banamı dedin teyze derdim ona...

0|0
    0|0
  • Bayan diyeymiş iyiymiş ama kız da çocukça biraz 25-29 yaş aralığındasın kadın sayılırsın hani kadın olmak için bekaretin gitmesi gerekmez yaşını alan olgunlaşan kişiye de denir bence

0|1
    0|0
    • bence denmez tam tersi kadın evli birine falan dersin ya bekar birine kız denir

• bunu düşünmemiştim

Kızlar Ne Diyor 12

• Kimliğiniz farklı değilse, belli bir olgunluğa ulaşmışsanız normal bu, çekinceniz nedir anlayamadım?Kadın kelimesini yanlış kalıplara sokup,yanlış anlamlarla özdeşleştiriliyor hala.Kadın olmak meziyettir.Kadın annedir, yolu aydınlatandır, güçtür, sevgidir, değerlidir,hayattır...

0|0
    0|0
  • kadınlığı bakirelikle bağdaştıran bir düşünceye sahipsiniz oysaki kadınlık olgunluk anlamındadır böyle ufak tefek şeylere takılmayınız..

0|1
    0|0
  • kıza da böyle söyleseydin ya ellerini beline koyup hanım hanıııımmm ben daha kızım laflarına dikkat et deseydin :))

0|1
    0|0
  • bakirelik belgeni tshirtne bastir.

0|0
    0|0
  • bayan demek istedi herhalde.boşver,onun kabalığı..

1|0
    0|0
  • Yani hemcinslerim bile böyle düşünüyor ya pes doğrusu. Kusura bakma da dünyada 2 cinsiyet mi var "KIZ - KADIN - ERKEK" mii ? kadın dediğinde daha kızım diyenler var bir de bacak aranızla cinsiyeti karıştımayın...

0|0
    0|0
  • kız /kadın değil hatun deseymiş keşke.

0|1
    0|0
  • belli bir yasın üstündesin. belli bir yasın üstündekiler kadındır artık.

0|1
    0|0
    • fikirlerin hoş ama herkesin benimsediği fikirler daha hoş olur degilmi.Yani madam ve makmazel diye bir ayrım varsa bunun yasla alakası yoktur

• bence bagggyan daha itici. kız dese lisede degilsin. hanımefendi olabilir belki ama hanımefendi de hitap sekli. kadın uygundur bence gene de.

• karı dememiş ya dua et :))

0|0
    0|0
  • kadın dedi yaşlımıyım ? işte bunlar hep çökertme politikası

0|0
    0|0
  • bayan demek daha kibar bence

0|0
    0|0
  • banada diyen çok oluyor, anlayamadim gitti

0|0
    0|0