Mini eteğin tarihçesi?

Bugün bir kitap okurken karşıma şu satırlar çıktı. Çeviriyorum.

"Mini eteği tasarlayan Mary Quant bu durumu açık bir şekilde şöyle izah eder: "Bir erkekle öğlen vakti yatağa girmek isteyen tek kadın ben miyim? Topluma uyan her kadının gecei beklediği düşünülüyor. Fakat, bunu beklemek istemeyen bir sürü kız var. Mini kıyafetlerde bunun bir sembolü."

Mini etek giyenlere falan laf sokmaya çalışmıyorum. Herkesin kendi tercihi. Fakat bunu tasarlayan insanın direkt böyle bir açıklama yaptığını öğrenmek beni çok şaşırttı. Moda dediğimiz şeylerin altında yatanlara da bir bakın...

Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• Kadın en azından açık sözlü. Bu meleti giyenler kendilerini kadırıyor ama icat eden kadın biz erkeklere hak veriyor ya hey Allah'ım. Kadınlar sokakta afedersin çıplak gezseler, birçok erkek tiksinir belki ama işte iki bez parçasıyla daha fazla çekici hale geliyorlar. Bunu giyen kadın da "ben kendim için giyiniyorum" diye masal anlatıyor. Gel de çileden çıkma anam-babam. Hop, agresif Mürsel :|

5|2
    2|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bu insandan insan değişen bir düşünce. Mini etek giyen her kadıının aynı düşüncede olduğunu sanmıyorum.

1|0
    0|0
    • Tabi ki. Sadece tasarlayan insanın bu kadar açık sözle belirtmesi çok ilginç geldi.

• Haha, evet kesinlikle haklısın :))

• Aklın yolu bir. :)))

• Mini etek bayanların elinde bir silaha dönüşmüş durumda.

Benim çalışma ortamımda bazen mini etekli bayanlar beni ziyarete geliyorlar. Sanırım karşılarında ikna etmeleri gereken birisi olduğunda bayanlar avantaj kazanmak için kullanıyorlar mini eteği. Yapılması gereken konuşurken sürekli gözlerine odaklanmak, gözün eteğe kayarsa bittin. Karşındaki bayan seni elde etmiş olmanın gururu ile ayak ayak üstüne atıyor ve konuşma biraz daha senli benli hal alıyor. Bu eteği giyenler bacaklarına baktığın anda onunla yattığını farzediyorlar ve daha talepkar oluyorlar. Nerden çıktı şu mini etek yaaaaaa.

1|1
    0|0
  • Ne olacaktı ki başla onu giyenlerde sonuçta bir erkek ile öğlen vakti yatağa girmek istedikleri için olmasa bile karşı cinse güzel görünmek için giyiyorlar en azından.erkek diye bişey olmasa giyerler miydi mini etek ya da dekolteli kıyafetler dürüstçe söylesinler

1|0
    0|0
  • Sevgilim ; Aşkım mini etek aldım .

Ben : link

1|0
    0|0
  • ben sevdiğim birinin giymesini istemem giyersede giymeyeceksin diye baskı yapmam insanlar nasıl rahat ediyosa o şekilde davransın o şekilde giyinsin

1|0
    0|0
  • sevgilim olursa eğer sevgilimin dışarda nini etek giymesini istemem,sadece benimle başbaşa iken giymesini tercih ederim :) ama sakalıomız yokki sözümüz dinlensin :D

1|0
    0|0
  • Zaten mini etek giyenlerin amacıda ilgi çekmektir.Gerçektende ilgi çeker.Ve aslında moda da ilgi çekmektir.Yani bütün herşey giydiklerinle etraftaki ilgiyi kendine toplamakla alakalı.

0|0
    0|0
  • e ne var bunda ? herkes o amaçla giyiyor diye bır kural yok

0|0
    0|0
  • Artık semboller o kadar farklılaştı ve çoğaldı ki bu tutumun hala var olduğunu söyleyemem ama tamamen yok oldugunuda söyleyemem. Bence en iyi değerlendırme hal ve hareklerınden yakalanabılır

0|0
    0|0
  • yani insan neden mini giyer bacaklarını gösterir diye çok da düşünmeye gerek yok.ha biz erkekeler severiz o ayrı.kadın göstermeye çekinmiyosa biz bakmaya neden çekinelim.kadın iyi icat etmiş hop sıyır 2 dk da ayaküstü gör işini :d

0|0
    0|0
  • etkilendim

0|0
    0|0
  • çok iyi bence :D

0|0
    0|0
  • allah mini eteği icad edenden razı olsun:D

0|0
    1|0
    • Mini etek ve tel örgüsü neden benzeşir biliyor musunuz? ... İkisi de araziyi korurken görüntüye engel olmaz! :)

• allah sendende razı olsun greenmeen bilmiodum:D bir şey daha öğrenmiş oldum sayende:D

Kızlar Ne Diyor 5

• hadi kızlar mini etek giyiyo yakışanıda var ölçülü olduktan sonra ama ben bir erkeğin sevgilisine buluşma planlama esnasında mini etek giy gel dediğini bile duydum. bir erkek sevgilisinin mini etek giymesini hangi kafayla ister acaba? ?

1|0
    0|0
  • :) mini eteğebakmaz o iş yaa.. kişiye göre değişir.. kimi taytla girer ataga kimi kotla kimi donla ne fark eder ki...

0|0
    0|0
  • Moda seytan isi ahahaha.

1|0
    0|0
  • İlk parfümü Chanel bulmamış ama amaç aynı pis kokudan korunmak ...

0|0
    0|0
  • okullarda da bu giyiliyor dikkat...

0|0
    0|0
Yükleniyor...