Evlenmiş ayrılmış birisiyle evlensem ne gibi sorunlar yaşarım

Şu an birlikte olduğum birisi var evlenip ayrılmış çocuğu yok evlenmeyi düşünsemde aklım karışık evlenirsem ne gibi artılarla ya da eksilerle karşılaşabilirim bir dikriniz var mıyorum yaparmısınız

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Sorunun cevabı burada değil, sevgilinde de değil . Direk ayrıldığı kişide aradığın cevap. Ne sorarsan sor , asla araştıramayacağını düşündüğü ve karşısındakini suçlayan cevaplar alacaksındır, ve asla da aklının bir tarafı doğru diyor mu acaba diye çalışmaya devam edecektir.

Ayrılmalar genelde tek tarafın hatalarına bağlı değildir, bir bayan arkadaş evlendiken 1 sene sonra ayrıldı. Eşine bakarsan sosyal oturaklı duraklı , iyi çalışan ve kazanan tip olarak da yanında gezilecek biri. Gel gelelim evde şiddetin haddi hesabı olmamış, çay ılık küfür yemek 3 çeşit değil tokat , adet görürken canı çekmiş zorla arkadan ilişki vs vs ...Boşanma davasında hakimin ; evladım sen eve eş mi aldın davar mı ? İnsan insan ise davara bile böyle muamele etmez sorusuna cevap : biz ailede böyle gördük hakim bey, o bana kadınlık yapmadı ( kafaya bakarmısın ) ... Aynen hakim tek celsede boşuyor kadını , kurtarıyor.

Diyeceğim o ki , reklamlara bakma nasıl yaparsın bilmem ama eski eşini ya da akrabalarını bul bir konuş sor dinle, ben böyle bir yoldayım bununla , doğru mu yanlış mı karar vermek için sizin yardımınızı rica ediyorum , neden boşandığınızı sizden öğrenmek istedim de. Anlatılacakların da reklam kısmını geç , işine yarayacak bilgilere göre de kararını ver derim

1|0
    0|0
    • çok haklısın mantıklıda yazmışsın ancak benim boşandığı eşiyle konuşmam onun küçük düşmesine neden olacaktır böyle birşeye neden olmak istemem ama çevresinden sorabilirim en azından geçimsiizlik sorunlarına şahit olmuşlardır

• Bilginin kaynağı çok önemli değil , doğru bilgiye ulaşman önemli .

• haklısın bu konuda

Erkekler Ne Diyor 8

• Anlamıyorum gerçekten anlamıyorum sonuç olarak birliktesin ve berabersin eğer yanlış biri olduğunu düşünüyorsan neden hala birliktesin ! sonrası daha önce evlenmiş - boşanmış olması neyi değiştirir ki önemli olan sizin ile birlikteliğinin nasıl olduğudur size davranışları sizin için yaptıkları ve yapacakları önemlidir, öncelik ile insanları daha önce yaşadıkları ile değerlendirmeyelim üsttelik bu kişi sizin şu anda beraber olduğunuz kişi ..

1|0
    0|0
    • evet ama kıyaslama yapmasından korkuyorum ya da kafamda acaba eşinedemi böyleydi demekten korkuyorum

• öncelikle eski eşinden neden ayrıldığını araştırmalısın bence bunu sevgilinden değil başkaısndan duymalısın ki ona göre karar varmelisin, yoksa bişiy olmaz ne olabilirki sevdikten saygı duyduktun aile onayı alındıktan sonra

1|0
    0|0
    • ailem başta yok diycek eminim ama sonra kabul edeceklerdir sadece onu tanıyorum çevresiyle tanışmadım daha sorma fikri mantıklı evet

• evet anlattı anlaşamadıklarını mantıksız davranışlar sergilediğini vede ailesine çok düşkün olduğundan bahsetti nekadar doğrudur bilemiyorum tabi

• mantıksız davranış nedir? ailesine düşkün olması gayet normal eşim hergün konuşur annesi babasıyla gayet normal bu kız daha değerlidir bunu başkalarından dinlemelisin

• anlattığın kişiyim ben :)

ilk ağızdan duy ;)

hiç bir sorun yaşamazsın hiç evlenmemiş biri seni tanımaya çalışırken birbirinizi yıpratırsınız ama evlilik tecrübesi ve evliliğin nasıl yürütüleceğini bildiği için sana daha saygılı ve seni daha mutlu eder o yüzden mutlu ol bırakma peşini seni mutlu edecek yegane kişi o dur ;)

0|0
    0|0
    • evet çok değer veriyor beni çok düşünüyor ama korkuyorum bilmiyorum

• amin darısı tüm bekarlara hayırlıysa olsun zaten

• amin ecmain...

• benim çok güzel dikirlerim var

0|0
    0|0
  • dikrim yok fikir sorarsan o da sana yok

0|0
    1|0
  • adam nden ayrılmış sebeb ne iyi araştır olur uygunsa artı sı sana kıymet bilen olur biraz daha önceden bir şeyler yaşadığı için

0|0
    0|0
  • 1-0 malup baslarsın

0|0
    0|0
  • sürekli bir kıyaslamayla karşı karşıya kalırsın iyice düşün

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Evlenmiş, ayrılmış biri evlilik hayatını bilen biridir. Yani karşılaşacağınız sorunları tecrübe etmiştir. Bu durum; bir bakıma iyidir, bir bakıma kötü. İyidir: Çünkü sizden önce, evliliğinizle ilgili yapılması gerekenleri görür ve çözer. Kötüdür: Birlikte öğrenme şansınız diye bir durum yoktur ve bazı çiftlerde bu, sorun olabiliyor.

Hiçbir kimse evlenirken, boşanacağım diye evlenmiyor. Boşanma nedenleri elbette önemlidir. Bu nedenler, geçerliliği olan nedenlerse hiçbir sıkıntı yoktur. Sorumluluk sahibi olduğuna, sizinle bir ömür yaşamak istediğine dair şüpheleriniz yoksa bu ikiniz içinde artı bir durumdur aslında. Sizden tecrübeli ve sizinle aynı ev ortamında neler yaşanacağını biliyor ve haliyle krizleri yönetebiliyor olması, mutluluğunuzu artıracaktır.

0|0
    0|0
  • Aslindaşu anfark ede bilirsin, sana karışıyor mu fazla eleştiriyor mu. Seni olduğun gibi kabul etmek yerine fikirker verip daha iyi olcaği için inandiriyorsa evlilik zorun üstünde ola bilir eğer Sen bu olayları takıp dediğini yaparsan. Bunu evlenmemis biride yapa bilir oda var yani

0|0
    0|0
    • aksine ben eleştiriyorum daha çok bu söylediklerinin hiçbirini yapmıyor

• Allah mutluluğunuzu daim etsin demek en dogrusu o zaman

• amin inşallah hayırlısı

Yükleniyor...