Kapat

Sizce hayatın anlamı ne?

Az önce okuldan bir arkadaşımın öldüğünü örendim londrada yaşıyorum çete sorunları felan , eyer sonunun böyle bitçeni bilseydi yine böyle yaparrmiydi hayatını harcarmıydı? Daha 19 yaşındaydı ? Haayat okadar güzelki , geziçek okadar çok yer, görecek , örenicek yasıcak okadar çok şey varken çok kısa bir zaman içinde insanlar neden birbirleriyle barış ve sağlık içinde geçinip tadını çıkartmıyor? Aslında tüm insanlıkdan utanıyorum allah bizi yaratınana pişman olmalı ,

Kısa kesicem imla haatalrim felan var biliyorum türkçem bu kadar idare edin , allah günahlarını afetsin ailesine sabır versin .

0|0
3|16

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatın anlamını öğrenmek için önünde çok uzun bir zaman olduğunu sanarak yanılır insanlar. Şu an mutlumusun,huzurlumusun,karnın doyuyormu, harçlıklarını alıyormusun,eğitimin iyimi v.s v.s diye bir sürü soru çıkartır insanlar karşına.. Bunu gerçekten öğrenmek istiyorsan bu dünyaya ne amaç ile geldiğini öğrenmek için çabalaman gerekecek. En başta kendine ve sana değer veren bütün çevrene dürüst,yapıcı,anlayışlı ve sevgi dolu gözler ile bakarsan hayatın anlamını anlaman için iç benliğini temizlemiş olursun.

Kendine iyi davran Güzel İnsan..

İnsanlar'a Allah akıl verdi doğru ile yanlışı ayırt edebilsinler diye. Ama insanların seçimlerine asla karışmaz. İnsanlar tercihleri doğrultusunda iyi ya da kötü yaşarlar.. Bunları unutma oldumu?

Sevgi ile kal.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 15

• derdini anlatmışsın yinede türkçen güzel. hayat bitmek bilmeyen derslerle dolu bir simülasyon ve yaptıklarına artı eksi ekleniyor sonucu öldüğümüzde görücez. ama çete işlerine ve hayatını boşa harcamayı gerektirmez. yazık olmuş arkadaşına.

1|0
    0|0
  • Bir kere kardeşim çok güzel bir konu açmışsın ellerine saglık ama şu cümleni düzeltmek isterim ALLAH (c.c) bizi yarrattıgana pimandır demişsin Haşa ALLAH (c.c) İçin pişmanlik söz konusu olmaz anlatmak istedigini anladım ama . İnsanlar ALLAHtan uzaklaştıkca hayattan zevk alamazlar . Yüce Rabbim Ne diyor yiyin için diyor ama isyan etmeyin . Hayatın Anlamına Gerlisen Hayatın Anlamı Ben Cenab-ı ALLAHı Tanımaktır . Gerisi gezmişsin tozmuşsun bence boş he bunları yapmıyacakmısın tabiki yapacaksın ama ibadetlerinide yapacaksın ALLAHım Başta beni olmak üzere Tüm Müslüman Kardeşlerimi Islah Eylesin . Hepimizden Razı Olsun İnşALLAH. :) Keşke insanlar şu ayeti bilseler. ALLAH (c.c) Kuluna Kafi Degil Mi ? :)

1|1
    0|0
  • Hayatın anlamını atfedeceğimiz bir nesne, fikir veya misyon yok. Çünkü bunlar birer eşik ve eşiğe ne kadar anlam yüklersen, sonrasındaki düzlük de bir o kadar anlamsız olur. Bu yüzden; hayatın anlamı, sadece yaşamak olabilir. Üzüntünü yersiz buldum şahsen.

1|0
    0|0
  • Başın sağaolsun , dilerim mekanı cennet olur , hepimiz tadacağız ölümü , evet keşke o biraz daha yaşasa idi ama vade dolduğun da ne bir adım öte gidebiliriz ne bir adım geri , ben aslın da sadece başlığı cevaplamak için girmiştim ve niyetimi gerçekle buluşturup gideyim . Bence hayatın anlamı ; nefes almak , o yoksa bende yokum , diğerleri sadece yaşama biçimi dir , önemli olan nefes alabilmek .

0|0
    0|0
  • evet her zaman savunduğum olay var hayatı namusun ve şerefinle dolu dolu yaşamak gerekir yaptıklarına değil yapmadıklarına pişman olursun hayat bir şans daha vermez insana..

1|0
    0|0
  • G A L A T A S A R A Y...

0|0
    2|0
  • ...sevgi...

1|0
    0|0
  • Bu hayata biz aslında Müslümanlık vazifelerimizi yerine getirmek için geldik budur asıl çözüm ve boşluğun bitmesi ama bizler hayatımızı boş boş şeylerle doldurduğumuzu zannediyoruz sadece içimizdeki o iman boşluğu her zaman kendini belli ediyor. Bende pek kılmıyorum ama hayat kesinlikle iman dan gerisi boşşş

0|0
    0|0
  • Amin amin de, hayat o kadar güzel değil be kardeşim.

0|0
    0|0
  • hayatin tadini doya doya cikarmak hayatin anlami..

0|0
    0|0
  • para para para

0|0
    0|0
  • hayatın anlamı gülümsemektir kendini mutlu eylemektir ^^ bunu başarmak zor ^^

0|0
    0|0
  • Hayatın anlamı annnem ve biricik aşkım zeynep

0|0
    0|0
  • arkdsın batırmış yani

0|0
    0|0
    • Biraz oyle oldu , ama beliydinsonu ya buydu ya hapis burdaki genclik boyle bitiyor :)

• kanı kaynamak işte

• Bence tekrar yapardı belkide oda öyle mutlu oluyordu onun içinde hayatın anlamı belkide buydu bilemezsin ve böyle şeylere allahı karıştırmasan daha iyi olurdu.Allah bizim nasıl olacagımızı biliyordu ama yinede yarattı ve allaha binlerce kez şükürler olsun.Allah mekanını cennet eylesin arkadaşının.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kul olmak..Allah'a.

2|2
    0|0
  • Amin...

Insanlarin çogu artik dogru yoldan degilde nefsinin yolundan ilerliyor.

0|1
    0|0
  • bence öncelikle kendini mutlu ediceksin ki sonra çevrendekileri mutlu edebilesin.mutlu ve huzurlu sevgi ve aşkla dolu dolu geçen yıllardır hayatın anlamı

0|0
    0|0
Yükleniyor...