Herkes neden bu kadar yalnız??

Ciddi bir konu.. Ben dahil çevremdeki çoğu kişinin ortak sorusu bu. Neden bu kadar yalnızız? Gelenleri uzaklaştırıyoruz, geleceklerede fırsat vermiyoruz. Zaten gelende pek kalmadı artık. Biz birilerini beğeniyoruz sonrada onlar bakmıyo. Artık o kadar sıkılıyorumki biri olsun(güvenebileceğim biri) yeter diyorum. Tabi bu sadece sözde kalbim sevecek birini arıyo. Acaba ailemin birileriyle tanıştırmasını mı beklesem? Hem güvenilir hemende en zararsız yöntem. Ama çevremde de iyi bir aday çıkacağı ne malum? Off off..

0|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• böyle samimi bir itiraf için 5* ı hakettin. aslında hepsi birbirini tetikleyen zincirleme reaksiyor gibi. ya da polisiye-dedektiflik romanları okuyorsan tıpkı bir suçun sebepleri gibi bu sorunun sebepleri.

hepimiz bir bakıma suçluyuz ya da böyle olmasına göz yumarak, hatta körükleyerek yardım ediyoruz bu suça.

sevgililer birbirini buşmuşken değerini bilmez ya aldatır, ya umursamaz, ya sıkılır, ya da akışına bırakarak, ilişkisini korumak, pekiştirmek için çaba harcamaz. "nasıl olsa elimi sallasam ellisi" mantığıyla (her iki taraf için geçerli bu) hareket edince aldatmalar da, özensizlikler de, akışına bırakarak ayrılmalar da normalleşiyor. öyle olunca derin bir güvensizlik anlayışı yaygınlaşıyor. "acaba aldatacak mı? acaba terkedecek mi? acaba sahip çıkacak mı? acaba çabalayacak mı?" gibi sorular yerine, daha ilişkinin başında "acaba ne zaman kimin ve ne için beni terkedecek, kiminle ne zaman aldatacak, çabalamayı ve sahip çıkmayı ne zaman bırakacak?" gibi sorular sormaya başlarız ... böyle bir ortamda da ilişkiler uzun vadeli olmuyor, kısa vadeli birbirini sadece sex için sevmemeye anlaşmalıymış gibi kullanan karakterler ortaya çıkıyor. o da onların normali, onların dünyası, sonu baştan belli, ayrılık olan ilişkiden de ne beklenir ki... bir süre sonra da nasıl olsa bitecek, aldatacak, terkedecek, vazgeçecek ... diye diye yeni ilişkilere belki de ruh ikizlerimize şans tanımaz olduk.

çıkmaz sokak gibi, kördüğüm gibi, arapşası gibi bişey bu ... bir kere birbirine dolanmış.

çözmektense geçmişi kesip aratak yeni bir başlangıç yapmak tek çözüm olmasa da işe yarar.

"zengin bankamatik koca arayanlar" la, "hem güzel hem köle kul arayanlar"ı da saymıyorum bile

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Hayatını, gereksiz şeyler uğruna harcamayacaksın.

Kalbinde yaşadığın her duyguyu aşk sanıp, peşinden çöllere düşmeyeceksin.

Aşkın adını ağzına almadan önce, uzun uzun düşüneceksin.

Yüreğinle yüzleşeceksin.

Sevgiyi, tutkuyu, şehveti, alışkanlığı, çekimi, aşkı birbirinden ayırt edeceksin.

0|0
    0|0
  • ///////////////////////////////

Cevap basit.

Ilk once genel fizige bakilir. Yani direk bakmasam bile, gozumun ucuyla bile rahat gorulebilecek fizigine bakilir. Mesela 160-170 boy (tamam), 40-50-60 kilo (tamam), sekilli vucut (tamam), hos bir sac (tamam).

Sonra yuze bakilir. Yuzu de guzelse (oysh).

Sonra gozunu dikip saatlerce izlemek istersin. Ama bircok sebepten yapmazsin.

(Sapik sanar. Birsey olmayacak zaten. Kezbandir kesin. Gotu kalkar. Falan filan.)

En sonunda da, gecen yil Kaliningrad'da tanisilan ve bu yaz Turkiye'ye yanina gelmeyi planlayan hatuna mesaj yazarsin. Yazi iple cektigini soylersin.

----

En azindan benim ki boyle oldu bugun. Bu yasimda yoruldum Turk kizlarindan. Aski uzaklarda ariyorum.

////////////////////////

0|0
    0|0
  • insanın sosyal bir varlık olduğunu unutuyoruz ya da insan olduğumuzu ve sosyalleşemiyoruz o duvar ı kırmadığımız için artık yeni birilerini tanımaktan korkar olduk kime güveneceğimizi ararken hiç kimseye güvenmemekle geçiyor hayatmz

1|0
    0|0
  • Bu senin elinde biraz sansina iyi de çıkar kötüde bu isler çok zor tamamen sana bağlı iyi tanımak gerek bende yalnızım kızların istekleri farklilasti eskiden dürüst,saygılı,efendi olsun diyorlardı simdi ise ısınız nedir eviniz var mıaylık ne kadar alıyorsun demeye başladılar bence böyle kizlar artık bunları arıyor sonra çıkıp yalnızım diyorsun ;) yigiyorsa ekle beni tanışalım eğer elektrik alırsak sevgili oluruz Hee yalnız kalmayız ikimizde medeni insan gibi tanışalım cevabın

0|0
    0|0
  • sadece zaman herşey gerçekleşir aşk gönül işlerine sen isteyince olmaz ki birşeyler hissedeceksin karşı taraf hissedecek hiç ummadığın anda ummadığın anda karşına çıkacak sevgi aşk böyle birşey 2 -3 günde olacak birşey değil iyi tanıman lazım kolay olmasın zor olsun kolay olursa hemen biter zor olursa kimse yıkamaz zamana bırak sadece mutlaka olacaktır

0|0
    0|0
  • kendim gibi birini bulamıyorum :(

0|0
    0|0
  • kaybedenler kulübü: "Bunca insan yalnızken neden bunca insan yalnız..."

yani pekde bir cevabı yok :D

0|0
    0|0
  • Ben yalnızım ve mutluyum böyle. Yalancı sahtekar sevmeyen birisi çıkmasın karşıma ne gerek var acıya? Yalnızlık en azından hep yanında sana ihanet etmiyor :)

0|0
    0|0
  • kimse birbirini tamamen anlayamaz bundan olablir :) yanımda çok insan oluyor ama beni anlamadıkları için yalnızım hep ^^

0|0
    0|0
  • insanlar çünkü hep sanki kendisi prensesmiş gibi prensini bekliyor.. ve buda genellikle gerçekleşmiyor..

0|0
    0|0
  • kafamda buyutme bu kadar bence tam olarak hata yaptığın nokta ne onu bılmem lazım yardımcı olabılmem ıçın oncelıklı

0|0
    0|0
  • bana kimse bakmıyor :(((

0|0
    0|0
  • gerçek hayatta biri pas atsa,gol yapıcamda :D yok arkadas iyileri hep kapmışlar :D

0|0
    0|0
  • Bana hiç fırsat tanınmadı kalbim kırık

0|0
    0|0
  • üzülme benide üzüyon

0|0
    0|0
  • Sağlık olsun.

0|0
    0|0
  • Niye yalnız olmayalım ki? Sorumluluk az bir kere. Bence bu bile bir sebeptir.

0|0
    0|0
  • Şahsım adına öz güvenimin fazla olmaması nedeniyle yanlız olduğumu düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • peki neden kaynaklanıyo bu özgüven problemi? Geçerli bir sebebi var mı..

• Bilmiyorum çekiniyorum açıkcası karşı cinsle konuşurken, insanlarla bir şeyler paylaşmaktan korkuyorum sanırım.İnsanların beni paylaştığım şeyleri kullanarak üzmesinden de, korkuyor olabilirim.Savunmasız kalmayı sevmiyorum.Gizemli ve yanlız olmak daha cazip geliyor sanırım... :)

Kızlar Ne Diyor 3

• eskiden kızlar beni sevsin yeter derdi , sonra adam olsun yeter demeye başladılar yakında onlarda bazı yalnız erkekler gibi nefes alsın yeter dicekler :D

0|1
    0|0
  • bence biraz daha bekle sen etrafındakileri beğenmezken ailenin bulduğunu mu beğenecen.evet belki kişiliği düzgün olacak ama insan sevmediği birinin elini bile tutamaz bence az daha sabret kapılarını da kapama kimseye kanın kaynar elbet birine

0|0
    0|0
  • Bak yalnızlık sadece karşı cinste doğru kişiyi bulamamak değil.Yalnızlık,kafeye beraber gidip,iki çift laf etme umuduyla masaya oturup,sipariş verip,telefonlara ve sosyal ağa gömülmektir.Buna çok şahit oldum.Bi bakıyorum iki arkadaş,kendi telefonlarına gömülmüşler ve sohbet etmiyorlar,yolda herkesin gözü telefon ekranında,artık ne kadar soyutlarsak o kadar kardır.Hayatı telefonda yaşıyoruz artık,kafamızda yarattığımız dünyayı,sanala yansıtıyoruz ve onu gerçek kılıyoruz.Etrafımızda o telefonu ya da pcyi kapatınca bakıp dokunduğumuz tadını alabildiğimiz dünyayı artık ciddiye almıyoruz.Yalnızlık eskiden başka tanımlara sahipti,çünkü insanlar etkileşim kurarlardı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...