Kedim her dışarı kaçtığında kuş yakalayıp geliyor nerden biliyor bu avlanmayı

Kedim 1 yaşında hep evde kalıyor arada hava aldırıyorum bazen de kaçıyor. Geçen kuş yakalamış ağzında eve getirdi öldürmemiş oynuyor neyse saldım kuşu biraz ayağı yaralanmıştı o kadar. İki saat önce yine kaçmıştı yine bir kuşla geldi ağzında pusu atıyor sürüne sürüne eğilerek gidiyor yakalıyor. Yemeye çalıştı ayağını yedi tüylerden devamını yiyemedi. Bu hayvan annesi babası öğretmeden evde yetişerek avlanmayı nerden biliyor ? Ve ayrıca tuvaletini hep tuvalete gidip yapıyor eğittim sorun yok ama yumuşak bir şey olunca ona yapıyor tuvaletini mesela battaniye görünce dayanamıyor salıyor üzerine yazın neyle yatcaz biz geçen yaz üzerime yaptı tuvaletini :) Çözüm ?

Güncellemeler:
Pardon akşama doğğruydu iki saat hesapsız söyledim.

0|0
14|12

En İyi Erkek Görüşü

• Senin kedinin fotoya baktım da bro baya sevimli kerata :D hiç avlanacak gibi durmuyor :P

0|1
    0|0
    • Aynen aga o kedi nasıl gidip öyle sokak kedisi gibi kuşlarla uğraşır anlamadım ama oynuyor heralde ama demin bacağını da yemedi değil elinden gelse hepsini yiyecekti :)

• tamam la duygu sömürüsü yapma :)

Kızlar Ne Diyor 14

• Köpeğim var o da böyle şeyler yapmıyor.Ne desem bilemedim :)

0|1
    0|0
  • İç güdüsel olarak hayvanlar bilir bazı şeyleri mesela avlanma içgüdüsü gibi bunlar doğuştan onlarda vardır. Hayvanların çoğu doğduktan iki dk sonra yürüyor ona bakarsan? nasıl öğrendi bu anasının karnında mı? Allah onlara bu içgüdüyü koyuyor :)

İşeme konusuna gelince bilemicem bende zamanında beş tane kedi besledim ama öyle bir sorunumuz yoktu :)

0|1
    0|0
    • Eski kedim böyle değildi çok akıllıydı bu rahatına düşkün yumuşak yere poposunu koymayı seviyor heralde :)

• Her kedi farklı oluyor :)

• bütün hayvanlarda yumuşak bir yere çiş yapma egilimi var demek ki :) anneden erken ayrıldıysa tuvalet egitimi tam oturmamıştır. kuşa gelince de onaylamadıgını anlaması lazım ama avlanma içgüdüsü önüne biraz zor gecersin. bir de kedilerde hareket eden her şeye atlama egilimi var. inan bazılarının yanında konuşurken el ayak sallamıyorum atlayacak korkusuna :D kuşlarla da oyun amaclı ugrasıyor olabilir.

0|1
    0|0
    • Yani karnı aç değil sürekli maması önünde yine de aç gözlü oluyor kediler karnı tok olsa da yemeye çalışıyor

• Doğasında var çocuğun napsın .ş

0|1
    0|0
    • çocuk değil kız o :)

• Ben zaten sevgi yumağıyım hepsine yetecek sevgim var :))

• Maaşallah sana valla annelik içgüdüsü heralde kadınlar daha becerikli bu konularda :)

• içgüdüsel birşey bu benim kedim dışarıya adım atmadı bugün camdaki kuşa saldırdı. Ama kediler eğitim alabilrler öğretebilrsin kum hikayesini daha doğal organik kumlar var silikonlu kum mu kullanıyorsun bilmiyorum ama kalın taneli akkum ya da vancat ideal ve pratik olacaktır senin için. Eğitmek için biraz uğraşıcaksın sanıyorum benim kedim 2 yaşında 4 aylık olduğundan itibaren komut alabiliyor otur yat gel hayır dahil. :) kolaylıklar

0|1
    0|0
    • Bizimki bizimle aynı tuvaleti kullanıyor alıştı sorunyok ama ayda yılda işte ortada yumuşak bir şey görürse illa oraya yapacak. Kedi kumu uğraştırıyor ya nereye koyayım ben onu gitsin tuvalete yapsın işte bizim gibi :)

• vav ! kendi kullandığınız lavaboyu kullanıyorsa senin kedi efsaneymiş ya ben onu öğretmeyi denemedim nasıl öğretilir onuda bilemiyorum benim mal ben oraya oturuncada kucağıma atlar :D iz bırakmaya yani yerini belli etmeye çalışıyor olabilir uzaklaştırıcı spreyler var onlardan edinirsen kedin bundan rahatsız olup aynısını tekrarlamayacaktır birde uyarmayı dene azarla kısacası hatalı olduğunu hissettir ona :)

• Kızdım bugün anladı heralde. Beraber gidin tuvalete bir süre sonra insan gibi pozisyonu alıyor haha :)

• o çok şımarık benmkilerde aynı:D

bazende gözüne bakarak yapıyor gıcık gıcık nedense kendi yediğimden vermediğim günlerde yapıyor

0|2
    0|0
    • Önüne mama harici bir yemek koyayım yemez aynı yemeği benim tabağımda görsün yer. Veya yemek koyduğum bölgede yemez benimle yemek ister :)

• iç güdü olarak yapar tuvaletini kuma yapmıyorsa kumunun yerini beğenmedi demektir

0|1
    0|0
    • Kum kullanmıyorum yavruyken kuma yaptırıyordum şimdi tuvalete alıştı tuvalete gidiyor hep ama yumuşak bir yer görürse dayanamıyor hemen salıyor oraya yazın battaniyeyle yatıyoruz yaz faciası yaşamaktan korkuyorum :)

• Yaz dönemi için kum kullanacağım sanırım mecburen geçici olarak peki teşekkürler

• rica ederim

• Benimkide oyle veteriner sayemde zengin olacak kuslari yemiyo bende kiyamiyom hopp ni ton para :)) dogalarinda var avlamak karni tok olsada senin ona odul vermeni bekler ondan kapina getirir bir tek kus olsa sircanda getirdi :s kakasinada kum :)

0|1
    0|0
    • Aslında beş on tane kedi alıp sokağa salmak lazım ev etsiz kalmaz :)

• Afiyet olsun ben almayim :))

• Bunları içgüdüsel olarak yapıyor.. hayvanın doğasında var.. biz insanlar aklımızla yaparız, onlar ise güdüleriyle :)

0|1
    0|0
  • Kedi besleyen erkek <3

Kus meselesini bilemiyorum ama tuvalet aliskanligi ters zaten kedinin saga dola cis yapmasi normal.Kum olayi sart.

0|1
    0|0
    • Çok mu itici :) Normalde sağa sola yapmıyor hep tuvalete gidiyor ama ayda yılda işte ortalıkta yumuşak bir şey görürse de salıyor artık yaz dönemi için geçici olarak kumla iadare etcez

• iş gudusel olarak onlar avlanmayı bılerek doğarlar benımde var kedım

0|1
    0|0
  • yapsın kakasını elleme senin kakan gelse tutarmısın

0|1
    0|0
  • Bir şey sormalıyım, mavi hesap açan bayan kullanıcı mısınız?

0|1
    0|0
    • Hayda deşifre olduk.

• :D Tabi ki model falan,onu anlayamayacak kadar saf değilim,ve hiç bir erkek sevgilisinin fotoğrafını sergilemez,üstelik bu kadar güzelse. :) Model midir manken midir her neyse kim diye merak etmiştim sadece,güzelmiş gerçekten.

• İçimdeki asi hatun isteğini yansıtmışım bir nevi heralde onlara ilgimi göstermişim bilerek bilmeyerek bakışlara baksana :)

• İçgüdüsel olarak biliyordur.

Kedi kumu var mı? Kedi kumunu göster ona yapsın.

0|1
    0|0
    • Kumla uğraşılmaz ya tuvalete kendi gidip yapıyor ama ortalıkta yumuşak battaniye bırakırsak tırnaklarıyla yoluyor sonra tuvaletini yapıyor yumuşak bir şey yoksa sorun yok tuvalete gidiyor. İşin kötü yanı yazın battaniyeyle yatıyoruz geçen yaz üzürime yaptı yine yaz faciası yaşarız diye korkuyorum :)

• Ozaman yazın kedi kumu kullanın.

• Yazdım bunu taslaklara en son çare o olacak sanırım teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 11

• 1 yaşına kadar eğitim vermemeniz büyük hata olmuş. Kedini evine aldığın anda bu eğitimi vermiş olmalıydın.

Yine geç kalmış sayılmazsın. Kedin senin istemediğin birşeyi yaptığın da mutlaka cezalandırmalısın. Mümkün gazete ile yere, yaptığı çok kötü birşey ile poposuna vur. Asla kafasına vurma.

İyi birşey yaptığında da mutlaka ödüllendir. Severek, okşayarak, sevdiği yiyecekten vererek olabilir. Kısacası ceza/ödül sistemi. Ayrıca onunla sık sık konuş. Anlamadıklarını sanabilirsin ama onlar seni düşündüğünden çok daha iyi anlıyorlar. Sadece yapıp yapmamak onların insiyatifinde. Bunu da sevgi ile çözersin. Seni seviyorsa senin için herşeyi yapar.

Avcılık ise onların ruhunda var. Bunu ondan aldığın anda onu öldürmüş olursun. Avlanmasına engel olma. Tabiatın gereği bu. Sen onu besliyorsun diye o da sana avladığı hayvanları getiriyor. Seninle yemeğini paylaşıyor. Ne yaptığını görmüyor musun ? Bu onun seninle iletişim kurma şekli. Olaylara onun gözünden bak. İnsan gibi düşünmezsen onu çok daha iyi anlarsın. İhtiyaçlarına, düşüncelerine ve yaptıklarına saygı göster.

0|1
    0|0
    • Arkadaşı en iyi seçtim bir kere daha önce yazaydın güzel cevap olmuş ödül ve ceza bu aklıma yattı hayvanlar öyle eğitiliyor zaten ödül ve cezayla söylediklerinin hepsi güzeldi en iyi cevap seçtim say seni.

• Puan veya cevap için yazmıyorum ama iyi niyetin için teşekkür ederim.

Yardıma ihtiyacın olursa istediğin zaman yazabilirsin.

Önünüzdeki yılların tadını çıkartmanızı dilerim. Mutluluğunuz daim olsun

• Teşekkürler eyvallah

• iç güdü.. öğrenilmiş doguyor bence... nasıl bebek dogdugunda anne memesini emiyor onun ne oldugunu billmeden oda öyle bişe

0|1
    0|0
  • hayvan mezarlığına falan gömmedin dimi kedini

link

0|1
    0|0
  • Her hayvanda oldugu ğibi onunda iç güdüleri var nasıl avlanacağını bılıyor. Bir kaplan ne kadar eğitimli olursa olsun çok açken yanaş yanına bakıyım :D Avlanmayı nasıl bıldıgını anlarsın :D

0|1
    0|0
  • genleriyle alakalıdır muhtemelen avcı geni falan varsa diycem ama kedilerde avcılık olayı yok :D karışık bir durum

0|1
    0|0
    • Çakma beyaz aslan bu ya aynısı gibi pusu atıyor avlıyor :)

• hayvanat bahçesindeki aslani sal bakalim neler yakalar tabiatinda var hayvanin ne yapsın

0|1
    0|0
  • Avlanmayı öğreniyor olabilir. Kedi sokaktamı doğdu bu arada ?

0|1
    0|0
    • Evet sokaktaydı yavruyken aldım

• Yoo sorun yok o yeteneğini seviyorum da ama yumuşak yerlere tuvaletini yapmasa çok daha iyi olacaktı :)

• Hihihi :D O sorunu bilemeyeceğim vallahi. orasını veteriner hekimi bilir . :D

• ...içgüdüsel...

0|1
    0|0
  • Ördek avına cıkalım getir bir ara senin kediyi :))

0|1
    0|0
    • Onları izler sadece aga bir şey yapamaz ama kes önüne iki dilim koy yer hepsini. Büyük güvercin falan getirip oynattırıyorum bazen oynuyor sadece bir şey yapamıyor ördeği görse yatar izler :)

• İyimiş :)) bir kişiyi dinlesin yeter :)) herkesi dinlerse olmaz zaten :) İsmide kendi gibiymiş, tüyleri kadar ömrü olsun :))

• İnşallah doğası kadar yaşar 15-20 sene eyvallah aga :)

• tahminen tuvaleti için de kum arıyordur?

0|1
    0|0
    • kediler 15 sene yaşar 15 sene kumla uğraşamam ki tuvalete alıştırdım normalde hep tuvalete gidiyor sorun yok ama yumuşak bir şey görürse dayanamıyor battaniyeye bir düşkünlüğü var yazın napcaz bilmiyorum

• içgüdüsel birşey o evrimsel biyoloji oku

0|1
    0|0
Yükleniyor...