Son yıllarda spor salonlarına daha çok gencin gidiyor olması bir akım mıdır yoksa kendinize bakmaya mı başladınız?

Dikkat ediyorum son yıllarda çoğu genç spora gidiyor. Eskiden spor yapan kişi sayısı çok azdı. Şimdi elini sallasan sporcuya çarpıyor. Nedir bunun sebebi?

Gözünüz mü açıldı ilgi çeken tipler hakkında yoksa sadece kendiniz için mi gidiyorsunuz?

Son yıllarda spor salonlarına daha çok gencin gidiyor olması bir akım mıdır yoksa kendinize bakmaya mı başladınız?

9|12
154|284

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşın salonu var bazen gidiyorum, dolu evet ama şu şekilde dolu..
    - 1 kiloluk ağırlığı alıp, düdağı büzerek "sporr yapıyoruuuum beeen ahh " diye mini video çekip instagrama atıp sonra ağırlığıda yerine koyan 1 numaralı tip.
    - Kızlar her yerim damarlı aganigi naganigi hahahaha diyen 2 numaralı tip
    - Sağlıklı yaşam için spor şart diyip iki büklüm hale gelip poposunu koyan 3 numaralı tip
    - Kolunu kasıp , açılmayan ne varsa bana verin kızlar açarım diyen 4 numaralı tip.
    ...
    Böyle bir sürü tip dolu işte. Sonra bir yakınma geliyor arkadaşımdan , abi bak bunlar ocak ayında gelirler, haziranda giderler, eylüle kadar da yer içer gezer tozar , tatillerde, ocağa kadar da dötü göbeği büyütürler ocak ayında da ayy hocamm veya ya reis bizim göbek yine çıktı hemen bir program yapalım diyerek kapıda biterler.
    İyi birşeydir spor, ama bu şekilde spor yapmak göz ve özlük kandırmaktır. Muhabbet ederken bir aile geldi, anne baba ve 1 çocuk. Onları anlattı, 3 senedir aralıksız gelirler baba da göbek vardı yok ettik, anne de ise sarkmalar vardı yok ettik. Hatta gençleşti yüzleri falan. Çocuk 17 yaşında ama senden benden dirençli hale geldi. Derslerinde de başarılı. Mükemmel bir aile, hiç bir hareketlerine karışmıyorum, baba anneye de oğluna da hocalık yapıyor resmen.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• maymun gözünü açtı derler buna.. sanki hep kadınlar güzel bakımlı olmak zorundaymış gibi yıllarca bizlere dayatılan bu kavram aslında erkeklerinde en az kadınlar kadar vitrini olması gerektiğini görmezden gelmemize sebep oluyordu.. neyseki sosyal ve görsel medya sayesinde kadın erkek farketmeden herkesin görünüşüne dikkat etmesi gerektiği, bakımlı olmanın sadece kadına özgü bir kural olmadığını, ortalamanın altındaki tipiyle ortalamanın çok çok üstünde beklentileri olanların avucunu yalamaktan başka çaresi olmadığı fikrini herkes kabul etmiş oldu.. biscolata reklamının fikir sahibine sonsuz teşekkürler :)))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 283

• Dış görünüşün önemini kavradı insanlar.. Kendilerine çeki düzen veriyorlar

8|7
    0|0
  • Hem vücudu hallederiz hem de ortam olur mantığıdır genelde. Malum sosyal ortamlar azaldı. Herkes baş başa masada otururken bile elinde telefon sohbet etmiyor.

5|2
    0|0
  • Erkeklerin cogu saglik icin gitmiyir o kesin☺☺☺kizlar da zaten squat icin

4|4
    0|0
  • 5 Yıl öncesine kadar : çalıştığım iş alanı yoğun efor sarfettiren, vede vücudumu şekle sokup kilo ve görünümümü düzende tutuyordu..

Öncelikle : kilolu insanı rabbimizde sevmez emanet verdiği bedenin emanete hıyanet derecesinde kullanılmasından ötürü.

Akabi sağlık adına düzenli beslenme ve spor şart,3. olarak ise : kendimize saygı vede karşı cinsle muhattaplık ile yuva kurulması anlamlarında kilo ve vücut düzeyi ideal olması önemli etken.

Benim spor yapma niyet ve uğraşım sıralamamla eş değerdedir.

1|0
    0|0
  • Spor salonu bir özentilik durumu haline geldi.
    Saçma sapan markaların ürettiği protein tozları, amino asitler ve yağ yakıcı haplar kısacası kimyasallar o kadar çok satılır oldu ki şirketleri zenginleştirdiler. Oysa yaptıklarını doğal yolla yapabileceklerini bildikleri halde işin kolayına kaçarak gerçek olmayan görüntüler yaratmayı tercih ediyorlar.
    Doğal ortamda spor yapmak yerine kendini sırf özentiden oralara kapatanlar neleri kaçırdıklarını bir bilselerdi hallerine üzülürlerdi.
    http://i.hizliresim.com/g8WMJ2.gif

1|1
    0|0
    • Uzun süre sonra yorumunu gördüm. Özledim ya :D Filmin harikaydı. :D

• @annoyed Ben normal bir vücuda sahip iri yapılı bir insanım. Ve göt başta hiç büyütmüş değilim. Spor salonunda tanıdığım ne kadar kaslı protein tozu ve amino kullanan adam varsa bilek güreşinde dahi henüz yenebilmiş değiller. Sen kendine çok güveniyor biliyorsan senide beklerim erkekcik

• O oyle bilek guresiyle falan olmuyor bro gir bakalim 120 kg bench pressin altina 1 tane kaldirabiliyormusun. Ben protein tozu uzun zamandir kullanmiyorum dogal yollardan karsiliyorum ama bcaa ve glutamin olmazsa olmazim dogal besinlerle karsilamak cok zor oldugu icin.

• Sağlık için giden olduğunu sanmıyorum.

3|3
    0|0
  • spor salonlarinda bir kiz düsürebilirmiyim dusuncesinde olan cok kisi var ayni durumda olan hanimlarda var amac sadece partner aramak gibime geliyor

2|2
    0|0
  • Sağlıktan ziyade beğenilme çabasıyla gidiliyor. yeni akım kusursuz erkek ya da kusursuz kadın olabilmek.

3|1
    0|0
  • Sorduğunuz son soru için; yani kendi özsaygısı için spora giden sayısı çok ama çok azınlıkta, ne yazıkki benim gördüğüm bu. Sanıyorum özentilik, karşı cinse iyi görünme ya da akran çevresinde oluşan rekabet sonucunda gençler spora özellikle vücut geliştirmeye gidiyor. Bizzat öğrenmek için sorduğum tanıdıklarım dahi bu doğrultuda cevap verdi; yani bir garip rekabet var :D Senin var da benim yok mu o. O

Spor salonunda birkaç tip insan var; kimi fit olmaya gidiyor, kimi çok kilolu ve diyet yetmiyor, kimi ise çok zayıf bünyeye ve vücuda sahip olup kilo almak için geliyor.

Herşeye rağmen; spora gitmesi bir insanın güzel birşey, ama bence birincil amacın özsaygı olması gerekiyor...

0|0
    0|0
  • Yıllardır; acaba bizim Türk kızları ne zaman spora başlayacak diyordum, Avrupalı kızların spor yapmasını, bizimkilerin yapmamasını kıskanıyordum ve Türk erkeği olarak şansızlık olarak değerlendiriyordum.
    Bizim kızlara son 3 yıl içinde ne olduysa, spor'da Avrupalı kızlara fark attılar. Türk kızlarının neredeyse tamamı kendini ve vücut hatlarını sergilemek için yapıyor bu işi, hat dediğim şey de bir çift meme ve kalça'dan ibaret sporla kazanılan hiçbirşey yok, kıvrımları bile yok, amaç mahrem yerlerini sergilemek, Avrupalı kızlar gibi gerçekten spor için yapmıyorlar , sporla alakalı bildiği tek şey squat, ve ana'dan doğma vücudunu hiç bir özelliği olmadan sadece cinsel özellik olarak erkeklere sergilemek. Yüzünde 1 ton makyaj, ''Nike'' ve ''Adidas'ın son model renkli taytlar'ı üretilmesi ile spor yapan kız sayısı aynı orantıda arttı, çünkü o markaların giyimleri orjinal ve vücudunu gerçekten şekle sokuyor spor yapmayan birinin bile vücudunu kıvrımlıymış gibi gösteriyor, sadece erkeklerin göz zevkini doyuruyorlar o şekilde ilgi çekeceklerine hiç spor yapmasınlar. Erkeklerin vücuduyla ön plana çıkan o tip kızlara değer verdiğini de sanmayın, yanılırsınız, sadece kullanılırsınız. Kızların squat yapma sebebleri de tamamen erkeklerin büyük popo'ya olan ilgisinin farkına varmasıyla bağlantılı, tamam her insanın poposu olmalı pantalon giydiğinde sıkı durmalı peki neden daha önce yapmıyordun spor kaç yüzyıldır var? , Erkeklerin popoya ilgisini öğrenincemi başladın , spor insanın yaratılışında emir olarak verilmiştir, yapması gerekir bir erkeğin ya da kadının tahrik olduğunu öğrenip o işe başlıyorsan art niyet sezerim, Türk kızlarının amacı bambaşka ; vücudunu güzelleştirmek değil, vücut hatlarını anadan doğma millete teşhir etmek. bu kadar net söylüyorum çünkü Türk erkekleri iyi biliyor Türk kızlarının huyunu suyunu, tembelliğini, evde cafe'de popo büyüten kızlar yine aynı şekilin diğer versiyonu fitness salonunda popo büyütüyorlar..

2|0
    0|0
    • Çok iyi anlatmissin dostum, sporu spor için yapan zihniyet önemli başkasına anadan dogma kendilerini göstermek için değil

• 3|0
    0|0
  • Buna ne akım ne de kendine bakmaya başladılar denebilir dallara ayrılır hepsi
    1-Yaşı küçük ve kızları etkilemek için yapan ergen tip
    2-Ergenken kız için yapmaya başlayıp belli bir aşama kaydettikten sonra bağımlı olan ve kızları artık önemsemeyen dış görünüşü takıntı haline getiren tip
    3-Yaşı genç ama narsist tip bu tipler erkeklere karşı üstün görünmek için yapar
    4-Ezelden beri spor yapan spor yapmazsa ölecek tip
    5-Göbekli ve tüm sorunun göbeğinde olduğunu düşünen asosyal tip
    6-Fiziğiyle dalga geçilen insanları susturmak için yapan tip
    7- Üşendim bu böyle uzar gider :DD

0|1
    0|0
  • 8 aydır fitness yapıyorum, spor yapmak ve salona gitmek hayatımın bir parçası oldu.

Knkimin emanet kolu ile fitness yapamadığım dolayı kendim için gidiyorum :D

2|1
    0|0
  • Kızlar adonisli erkek diye ölüyor :D Bunun etkisi çok fazla. Onun dışında sporcu bir çok insan var. Adonis yapacağım diye gidenlerin bir kısmı sporun tadını alınca spora adonis yapmanın dışında da ağırlık veriyorlar daha sağlıklı zinde oluyorlar.

İmkanım olsa bende kilolarım için gideceğim ama kısmet olmadı henüz

0|0
    0|0
  • Eskiden erkekler vakitlerini iş güç için harcardı, kızlar ise ev işleri için..
    Bu bir çeşit "evliliğe hazırlık"tı..
    Şimdi iki taraf da sadece güzel ve seksi olmaya çalışıyor.. Elle tutulur şeylerle uğraşmak yerine "karşı cinsi nasıl etkilerim" düşüncesine odaklanmışlar..
    Nasıl olsa etkiledikleri karşı cinse her istediklerini yaptırırlar, yani kendilerini hiçbir konuda geliştirmelerine gerek yok..

0|0
    0|0
  • sinema dünyasında film dünyasında ki tüm yakışıklı karizmatik erkekler kaslı kızlrda buna bayılıyor bizim türk gencide görüyor zaten yokluktan artık bir bayan görse ağzı düşüyor o derece kötü ve mutsuz sonra yolda giderken kulağında kulaklık o yakışıklı karizmatik abinin resmini çamda görüyor diyor ullaa ben 3 aya bunun gibi olurum diyor bir başlıyor spora bırakamıyor

0|0
    0|0
  • Sporu evde yaparım

0|0
    0|0
  • Bence gelişmekte olan ülke olmamızın sebebi.
    İnsanların beklentileri hep bakımlı olması yönünden kendin de eksik görenler var olan koşulları değerlendiriyorlar..
    Arz talep var..
    Hali ile alım olmuş...
    İster istemez olumlu yansıyor bu durum.
    Diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • kıskançlıklar, özentiler özenmeler, gençler arası hava atmalar, spor salonlarının yaygınlaşması, boş vaktı olanların ayırabılcek vakıtlerı cok olanların cok olması, kilosundan yakınmalar vs. Sonuç olarak hepsi toplumca bir sportiflik yaratıyo ne kadar çoğu kısı ksıa surede bıraksada ya da şişene kadar bunada şükür.

0|0
    0|0
  • Bilgisayar başında kalça büyüttük, hareketli bir hayatımız yok böyle şeylere merak gelişmesinin nedeni bu, bu kadar hızlı gelişmesi de birinin diğerini etkileyip onun yazılmasına da neden olması. Daha önce spor salonuna da gittim ama Boksun yerini tutmuyor :) tavsiye ediyorum.

0|0
    0|0
  • Hiç kimse sağlık için gitmiyor herkes nasıl daha fazla düşürürüm kafasında. Gidenlerin %80 zaten sigara kullanıyor :D sağlıklı yaşam için spor salonuna gitmeye gerek yok günlük koşunu yap yüzmeye git kapalı havuza en büyük spor bunlar gerisi hamallık ağırlık kaldırmak.

0|0
    0|0
    • aahaha ben de yüzüyorum ve Yürüyüş falan yapıyorum sigara da kullanmam:)

• @Elasticlove Demek ki spor salonlarına giden %80 lik kitleden daha çok sporcu oluyorsun :)

• Bence en temel sebebi millete "bakın spor yapıyorum" mesajı vermek ve dış görüşünü sırf kendini çevresindeki insanlara beğendirmek için gidiyorlar. Geneli öyle yani.

1|0
    0|0
  • Bu bir akım gibi birşey oldu aslında cogu genç spor salonlarına gidiyor ama toplasan 3 ay gidiyorlar. Ben tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki gelenlerin ilk sorusu ne kadar zamanda yaptın 3 yıl dedikten sonra cogunu 1 hafta sonra göremiyoruz gördüklerimizde 3 ay dayanıyorlar yaza kadar göbegi eritelim yeter kafasındalar. Ben ilk başladıgımda sıska celimsiz birşeydim özgüvenim yoktu eziliyordum spora başladıktan sonra hayatımın %80 i degişti ama dedigim gibi sadece heves 3 ayda vucut yapabilicegini sanıyorlar ve sonucu hayal kırıklıgı

0|0
    0|0
  • benim dönemimde daha çok sohbet edilecek mekanlara, kitap okunacak yerlere gidilirdi. spor salonlarına rağbet iyi görünmekle birlikte, düşündürücü de

0|0
    0|0
  • kız tavlama akımı :D egoizm sporu.

bazı saf ya da aklı bir karış havada olan kızlar var. onları tavlamak için vucut geliştiriyorlar. kızlarda ego için.. sağlık için yapan çok az var.

0|0
    0|0
  • Spor yapmak kendine bakmak ile alakası yok. Orda karı kız kesmeye gidiyor çoğu. Buna akım deniliyorsa, prizlerde de akım var. Keşke ellerini prize de soksalar bu gençler.

0|0
    0|0
  • vücut geliştirmek bir şekilde kendini tatmindir.
    yıllarca gittim, tatmin oldum..
    artık gitmiyorum..

0|0
    0|0
  • Vallahi vücut geliştirme yapıyorum estetik görünmek için gerçekten benim eksiğim var aşırı zayıfım vücut geliştirme ile vücudumu en azından estetik göstermek istiyorum fakat kuzenlerim aklıma girdi Yüzme ile daha iyi vücut geliştirirsin diye bakalım Fıtness veya Yüzmeye gidicem. :D

0|0
    0|0
  • Gençliğin fiziki güzelliklere önem vermesindendir.

0|0
    0|0
  • Ozentilik ya

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    253

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 153

• Şahsen ben sadece kendim için gidiyorum, gidemesemde evde plates yapıyorum. Ne güzel bence gençlerin ilgisinin artması, sağlık değil gösteriş için bile yapsalar yine de spor yaptıkları için mutlu olurum :) Protein tozlarına karşıyım ama.

2|3
    0|0
    • Kötünün iyisi diyorsunuz:)
      Protein tozunun zararı yok ama:))

• Toz supplement yani ekstra aliniyor. Kisi normalde kaliteli beslenmezse toz da fazla ise yaramaz. Protein tozlarinin geneli peynir alti suyundan elde ediliyor. Tozun da fazlasi zarar tabiki.

• @ilkvetekkonum Anladım:)

• Ye kürküm ye devrindeyiz. Yüzü güzel ama kilolu bir kıza mı bakan daha çok olur, yoksa yüzü güzel ama zayıf bir kıza mı? cevap ortada.

İnsanlar bunu fark ettiğinden beri kılık kıyafet ve görünüşe dikkat eder oldu. Sporun öncelikli amacı sağlıktır ama kimse bu kısımla ilgilenmiyor.

Tam olmasada kısmen bilinçlendiler diyelim.. en azından bu bir adım diyebiliriz.

0|0
    0|0
  • İnstagram sağolsun squatlı döt görmekten insanları spora teşvik etti. 😀😀 erkeklerde vardı yine vücut geliştirme iyi kötü ama bu kadar yaygın değildi tabi onlarıda etkilemiş olabilir.

0|1
    0|0
    • squat sadece gött değil aynı zamanda karın bacak baldır calf ve diğer eklemleride geliştiriyor :D squat candır postür için bulunmaz antrenmandır duruş bozukluğuna bile iyi geliyor melet :D

• @Minusker hahah mantklı 😀😀

• Squat ve deadlift yaparken aldigin verimi 7 8 farkli hareket yaparak anca alırsın. Bu iki temel hareket biri çömelme biri yerden bir şey alma. İkisi de bilinçli yapılırsa etkisi buyük ve postürü düzeltir şayet bilinçsiz yapılırsa sakatlanma riski büyüktür.

• Akım olsada yararlı olmuş. Birçok ülkede spor ön planda ve gerçekten sporcu olanları meslekten sayıyorlar. Biz yavaş yavaş bu durum böyle ve gayet iyi ama her vücudunu düzeltende ego tavan yapmasa daha iyi olabilirmiş. Birçok kişide vücut gelip beyin gitmiş olması üzücü.

0|0
    0|0
  • bu bir trend, bir sınıf atlama aracı, reklam malzemesi. halbuki spor bir kültür olarak hayata girmesi gereken birşşey. tüm gelişmiş ülkelerde insanlar parklarda bahçelerde work-out yapıyorlar, bizde ise "birkaç kilo vereyim yeter" in önüne geçmiyor. o yüzden sporda da geriyiz zaten, o yüzden nadal'ı, usain bolt'u hayranlıkla izliyoruz.

0|0
    0|0
  • Güzel bir soru. Akım için gidiyor zaten hepsi spor salonundaki fotolarına sosyal ağlarda gözümüze gözümüze sokuyorlar. Modası geçtiğinde giden nadir insan olacak. Sürü psikolojisi ile yaşayan bir ülkeyiz.

0|0
    0|0
  • farkeder mi? bence her iki türlü de bence çok yararlı oldu bu durum. ister akım ister sağlık ister dış görünüş sebebi ne olursa olsun ilk defa düzgün bir şeye sürüklendik. artarak çoğalmalılar :)

1|1
    0|0
  • Artık insanlar bu konuda daha bilinçli çünkü.

0|1
    0|0
  • İnsanlar artistlere benzemeye çalışıyor.

0|1
    0|0
  • insanların birçoğğu artık kendilerine bakma kararı almış durumda bence

1|0
    0|0
  • Şekil şukul yapıyolar

0|1
    0|0
  • ben 2. sınıftan beri spor yapıyorum milli sporcuyum etrafımda spor yapan çok ama sporcu yok birde şu zamanlarda herkes personel trainer olmuş başımıza milletin spor anlayışı fitness vücut geliştirmeden başka birşey değil

0|0
    0|0
  • Millet bilincleniyor iste.

0|0
    0|0
  • Akım bence. Dikkat çekme çabası ergenlerinki.

0|0
    0|0
  • sadece akım

0|0
    0|0
  • Karsi cinsin dikkaini cekmek icin yapan cok var

0|1
    0|0
  • Kadında göbeği sevmem ömür boyu göbeğim olmasın diye gidiyorum. Bak bir konuda hemfikiriz salonlarda kendilerine değil, etrafa bakmak için gelen sürüyle kişi var

0|0
    0|0
  • Sevindirici bir durum

0|0
    0|0
  • Medya etkili bence her popi olan insan spor salondan foto video paylaşıyor. Hep kas tayt light hayat.

0|0
    0|0
  • akim

0|0
    0|0
  • Her zaman sporu seviyordum, artık çok daha fazla seviyorum.

0|0
    0|0
  • Akım oldu..

0|0
    0|0
  • insanlar artık kendilerine bakmak daha iyi olmak istiyorlar

0|0
    0|0
  • spora gidenler zayıf form koruyanlar :D kusura bakmayın hala balinalar evde yatıyor ya da burda çok mu şişmanım spora başlamak istemiyorum ne yapıcam diye sorular soruyor :D

0|0
    0|0
  • Eğer benimde imkanım olsa bende giderim ama doğu illerinde hangi kız firnesse , spor salonuna gider anca erkekler

0|0
    0|0
  • Gelenlerin cogu karsi cinse geliyor valla

0|1
    0|0
  • Bence bir çoğu spor için değil özenti ve beğenilme sevdası yüzünden. Bu şekilde dikkat çekip kebdilerini ispatlamaya çalışıyor bazıları.

1|0
    0|0
  • Bilinmez ama Modadir diye gidenler de var😂

0|1
    0|0
  • Vücutla kız tavlamaya çalışıyorlar. Başka şekilde kızlar etkilenmiyor sanki. Kendilerine güvenmeyen erkekler vucut yaparak kız toplayacağını düşünüyor etrafına. Öyle de oluyor ne yazık ki. Cesaret hicbisey yapmadan fiziksel haline doğal haliyle tavlayabilmek bence.

0|0
    0|0
  • Kendim için gidiyorum

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    123
Yükleniyor...