Ürün reklamında bir ünlünün oynatılması sizce etki eder mi?

Ürünün tanıtımının bu şekil de yapılması, reklamın da herhangi bir sevdiğiniz ünlünün oynatılması sizi etkiler mi?

Peki sonuç sizin için öyle olsa ya da olmasa dahi sizce kullanılan bu popularite insanların alımını etkiliyor mu?

Söz gelimi x reklamin da Murat Boz' un oynaması ya da y ürünü için Adriana Lima ' nın reklamlar da boy göstermesi bu ürünün satışlarına etki ediyor mudur?

0|1
15|21

En İyi Erkek Görüşü

• Etmese onlara tonla para vermezler değil mi? Bunu sen de biliyorsun bir de bizden duymak istedin :)

1|0
    0|0
    • Verilen cevaplarin cogu hayir etmez seklin de ama :) Keske anket seklin de duzenleseydim aslinda. Neyse, emin oldugum bisey degildi, sectigim en iyi cevap icin soylediysen bunu aradigim cevap " evet etkiler " ya da " hayir etkilemez " den cok bunu sebepleriyle dinlemekti, bu baglam da o cevap tatmin etti beni oyuzden oyle bir secim oldu :)

• Bir de şu var bu firmalar kaliteli ki onca para verebiliyor reklamlara ve bunlar ürettiği mallarda sorun çıkartmazlar kaliteli yaparlar nasıl desem mesela mavi nin üretim yerlerine bakarsan yanlış küçük bir dikimde dahi sökülüyor ve değiştiriliyor o parçası markasını kirletmiyorlar. diğer küçük markalar öyle değil gönder gitsin araya sıkıştır sağlamların. Daha önce kot zımparada çalışmıştım düşük markaları sallıyorduk ama markalı gelince yavaş titizlikle yapıyorduk

• Haklisin :) Halk arasin da yapilan yine gereksiz bir anket sonucu en guvenilen unlu Seda Sayan secildi. Daha ayi dolmadan Şok firmasi reklam anlasmasi yapti kendisiyle :) Yani adamlarin vermek istedikleri imaj belli, satis yapmaktan cok cok farkli seyler de var işin icin de, genel manasiyla ben de katiliyorum sana :)

Erkekler Ne Diyor 20

• Reklamın iyisi kötüsü olmak.

Her reklamın hedefi aynı değildir. Örneğin bazı reklamlar marka bilinirliliğini arttırmayı amaçlar. Diğeri ise yeni bir ürünü tanıtır. Hedef kitleniz de önemli.

Daha birçok kriterin ve hedefin varlığı dikkate alınmalı.

1|0
    0|1
  • Elbette etkiler. Buna öğrenme psikolojisinde üst düzey koşullanma denir. Şimdi sevdiğin bir ünlü var diyelim. Bir reklam filminde bir ürünü tanıtıyor. Haliyle sevdiğin adamla yan yana gelen bir şeyi sevme durumun artıyor. Birçok kişi o ürüne de olumlu tutum besliyor. Hee bana sorarsan hiç sevdiğin bir adam yüzünden bir ürün aldın mı? Hayır tabiiki de. Çünkü ben sanatçıları sevmiyorum ki. Evet mi ? :) Ayrıca televizyon da izlemediğim için beni bağlamıyor ama reklamları çekenler işin psikolojik kısmını düşünerekten çekiyor.

1|1
    1|1
    • Torpil seziyorum. :|

• O zaman çiçek için teşekkür ederim. :|

• sen dahil anlattıoğın teze uygun bir profil görmedim

bu öğrenme psikolojileri üst düzey bilmem neleri etkiliyor zaten reklamcı ları, hatta malesef marka sahibi firmaları..

reklam dediğin yaratıcılıktır! bu konuda bir numara olan Cola nın ünlü oynattığını hiç görmedim valla, taklidi Pepsiye bak :P oynatmadığı ünlü kalmadı hala düşüş üstüne düşüş imajda

• Nasılsa aç olduğun zaman bir markete gittiğinde istemediğin şeyleri alıyorsan, reklamı da bir ünlü oynatmaktan ziyade hedef kitlenin ne zaman tv başında ya da gazete okurken aç olduğunu bileceksin yani bu da medya planlamadan geçer, iyi bir medya planlama ile eskiden olduğu gibi halktan birini de oynatarak istediğin satış yüzdesini bulursun

1|0
    0|1
  • bence kimin oynadığı değil reklamın kurgusu, ve kurgunun gerçeğe yansıtılmasındaki başarı oranı önemlidir iyi oyuncu olduktan sonra ünlü ünsüz farketmez senaryo, fikir iyi olmadıktan sonra ...

2|0
    0|1
  • Doğal yeni yüzlerden oluşmuş reklamı farkında olmadan izlediğim oluyo aksine.

Tamamen yanlış bir politika gibi geliyor bana.

Belki biz sağlam firmayız ünlüleri oynatacak kadar büyük bir firmayız gibi bir düşünce empoze etmeye çalışıyor olabilirler. :)

Neyse çokı uyandırmayalım kimseyi ilerde reklam çekersek başarı şansımız düşmesin ;)

:D

1|0
    0|1
  • Ünlü bir kişiden daha çok

Yaratıcı bir fikir etkiler

1|0
    0|0
  • murat bozun memelerini gördükten sonra o içecek hakkında fikrim değişti, umarım bu cevap yeterli olmuştur :)

1|0
    0|1
  • Etki eder.

1|0
    0|1
  • mesela bir cola reklamında değil adriana lima babam oynasa açaba bende cola içmelimiyim demem bilmem anlatabildim mi? ;)

1|0
    0|1
  • bence etkili olur mesela messini arjantinli oluşu yeni papanın oluşu :DDD tabiki şakasına :D ama etkili olur muhakkak messi farkı ;)

1|0
    0|0
  • Etkilemez bence. sonuçta o reklam gösterilecek. Efektler vb. kullanıldığı zaman reklamın kalitesi artıp dikkat çekiyor. Burda önemli olan reklamın güzel olması. Ünlü oynamış ne farkederki.

1|0
    0|1
  • Büyük oranda etkiler hemde.

Biz böyle bir toplumuz beş para etmez bir ürünün reklamını bile büyük birisi yapıyorsa o ürün tartışmasız iyidir.

1|0
    0|1
  • Benim için hiçbir değeri ve önemi olmaz.

1|0
    0|1
  • Hayır etki etmez bana göre

1|0
    0|0
  • etkilemiyor hele de reklam berbatsa o kişiden iyice nefret ediyorum.

1|0
    0|0
  • reklamlar ancak aptalları kandırır

1|0
    0|1
  • Murat Boz'un olumsuz etki ettiği kesin.

1|0
    0|1
  • ünlü oynadımı o zaman çok iyi oluyo çokta güzel oluyo taammı!

1|0
    0|1
  • eder tabiii

1|0
    0|1

• benim umurumda bile değiller

1|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 15

• yok gerçekten önemli olan ürünün kalitesi

1|0
    0|0
  • elbette etkiler. bu sevdiğin ünlüye karşı bir güvenin vardır. ürünede bir güven duyuorsun :)

elbette etkisi oluyor.

1|0
    0|1
  • ediyordur, ama bende etmiyor

1|0
    0|1
  • Hiç sanmıyorum .

Ama bilinen kişilerin oynadığı reklamdaki ürünler daha kaliteliymiş hissi veriyor biraz.

1|0
    0|1
  • Murat Boz'un fanları sırf murat boz için paraf kart çıkarmışlar, bende severim muratı ama sırf o oynuyor diye almam genel olarak evet etkiler..

1|0
    0|1
  • Hiç umrumda olmaz.Aaa hülya bu çikolatayı yemiş hemen almam lazım ahaha mallara selam olsun :D

1|0
    0|0
  • iyi reklam oynayanı ÜNLÜ yapar... o zaman etkilenirim!

1|0
    0|1
    • Pepsi düşüşte mi :) Su anda, o kadar var olan cola firmasi icin de kendisi 2. Sira da. 1 numaraya yukselemesinin sirri bence bunlardan gecmiyor, kendisi zaten cola nin hali hazir da olan sirrini bilmedigi icin ( malum bu sirri halen sadece Coca Cola firmasi biliyor ) bu tadi tuketiciye tam manasiyla saglayamiyor. Dogal olarak bu tadi tek saglayabilen sirket olarak Coca Colanin adi zaten isim yapmis durum da. Bu sebepten de acikcasi bu markanin reklama ihtiyaci oldugunu dusunmuyorum :)

• Etkilemez beni.

1|0
    0|1
  • etki edebilir ancak olumsuz yönde.

1|0
    0|1
  • etkiler oynatılan ünlüler genellikle bir rol modeli temsil ediyor

1|0
    0|0
  • evet daha akılda kalıcı oluyor

1|0
    0|1
  • Umrumda bile olmaz

1|0
    0|1
  • Etki ediyor genelde malesef ama ben etkilenmem...

1|0
    0|1
  • bence reklamın içeriği daha önemli

1|0
    0|1
  • etkilemez niye etkilesin ki

1|0
    0|1
Yükleniyor...