Futbola olan fanatikliğe ne diyorsunuz?

Kendi takımlarını en büyük yapanlar, bu olayı "kavga" haline getirenler falan filan :D
Ee ne diyonuz

3|1
63|128

En İyi Erkek Görüşü

• Futbol toplumların afyonudur.
    Akıllı insanlar cahil kalabalıkları yönetmek için bazı değerleri kullanırlar. Futbolda bunlardan birisidir. Bunun da en iyi örneklerinden birisi Franco'nun İspanya'yı futbol üzerinden uyutmasıdır.
    Güruhlar güdülmeyi beklerler. Sorgulamazlar, düşünmezler. O zaman onlara takip edecekleri bir şey vermek gerekir. Futbol özellikle erkeklerin peşinden koşacakları en basit örnektir. Önce sevecekleri bir takım değerler ortaya çıkar. Sonra ona düşman olan başka değerler. En sonunda da tıpkı piyade gibi öne sürülüp karşı tarafla dövüştürülürler.
    Atatürk'ün o güzel sözünü hep benimsemişimdir.

Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim.

Halkımızda keşke aynı değerleri özümseyebilse. O zaman ne kavga kalır ne sorunlar. Biz sporu sevmiyoruz. Kavga kısmından enerji alıyoruz. Geri kalmış toplumlar kavgacı olmalarının cezasını çekerler.

Benim de sempati duyduğum bazı takımlar var ama ben kendimi tanımlarken her şeyden önce bir sporsever olarak görüyorum. Bir sporsever olarak da bu aptallıklar silsilesine bakıp üzülüyorum.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kişilik problemi var bence öylelerinde.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 127

• Deveyi diken, insanı s. ken yaraşırmış.
    Bunlar da o hesap.
    Gooool diye bir seviniyorlar, sanırsın top kaleye değil de bunlara giriyor.

Hayatta başarıları olmayanların bir takımı tutarak o başarıdan payı olduklarını sandıkları rahatlama sistemidir. Milleti futbol ile bir güzel "severler". Hem maç izletme bahanesi ile paralarını alırlar (tv, stat vs), hem yorumlarla beyinlerini (eğer var ise) becerirler, hem de pasifize ederler. (Bkz kallavi zamların, tartışmalı yasaların TBMMden hep de derbi zamanlarına denk getirilmesi.) Böylelikle halkı sürü gibi yönetirler. Önünde havuç sallayıp arkasına geçi (ri) veirirler. Adına da " spor" derler. Ulan takım tutmanın neyi spor? Sporu yapan oyunculardır. Siz de onlara bağıran davar sürüsüsünüz ne sporu?

Şimdi adam müdüründen küfür yemiş, konuşamamış emredersiniz edendim çekmiş. 3 kuruş maaşla bir suru kişinin hammalığını yapmaya mecbur kalmış.. Sevgilisinden azar yemiş, peki canım çekmiş. Arkadaşından kazık yemiş, bir şey diyememiş...
    Tuttuğu takımın oyuncusunun şutu kaleyi kaçırınca ana avrat sövmesi ondan. Ülke satılırken uyanmayan sığırların takımına laf gelince gözü dönmesi de ondan. Şeref, ar, namus sıfır noktasına yuvarlanır ama "vay sen benim takımıma bunu diyemezsin" diye savunulur takım, kanlı bıçaklı şekilde. Neymiş? Takımı namusuymuş. Ulan namusun yok ki senin sorun orda zaten. Zira taraftarlık, fanatiğin ellerinde kalan tek kalan şeydir. Hayattaki tek tesellileridir. Maaşım açlık sınırının altında ama bak nasıl koyduk? Karım beni aldattı evet ama 5 tane nasıl taktık? Müdür azıma etti izinlerimi yaktı, mesailerin üzerine yattı ama size kendi sahanızda nasıl geçirdik...

Geçirilen aslında kendileridir, geçirende hayat. Hayatla yüzleşmeye gücü olamayanın tesellisidir fanatiklik.

Ha taraftar olunur. Bu benim takımımdır denir, "fanatik olmadan, takımını savunmaya kalkmadan, insan gibi" taraftar olunur. Bunlar ayrı. Bunlara lafım yoktur. Kendi tercihleridir, saygı duyarım...

1|0
    0|0
  • Babam derdi ki,
    Futbol Fanatizmi insanın karnını doyurmaz.
    Aç kalınca sana kulüp bakmaz.
    Eğer örnek arıyorsan KARINCA EZMEZ Şevki ye
    Bak. (bilmeyenler KARINCA EZMEZ ŞEVKİ diye google da arasın, ibretlik bir öyküdür o)
    Adamın kıyafetleri, arabası bile takımının rengi.
    Takımını, karısına bile tercih etti..
    Sonuna bak, hastane köşelerinde, ne arayanı ne soranı oldu.
    Ben
    Fanatik olmanın emarelerinin çoğunu geçmişte göstermiş iken,
    şimdi fanatikleri de, geçmiş zamanıma acıyor ve üzülüyorum.
    Deplasmana geceden git, bütün gün stadda soğukta-yağmurda, çamurda dur, bağır.
    Kavga, küfür cabası.
    Neyin kafası idi ise.

1|0
    0|0
  • Futbolcular milyonları götürürken, kendimi heba edemem.

2|3
    0|0
  • Her zaman kavga ya karşıyım..
    Yani yenilince zoruna gitmemeli insanın
    Hem kavga edipte canlarını kaybeden insan var.
    Yazık

2|1
    0|0
  • Manyaklık inanın manyaklık. Maç zevk için izlenir ikide muhabbeti yapılır konu kapanır. Milli takım maçı dışında takımım yenilse de işte ilk bir yarım saat kızarım sonra hayatıma bakarım. Futbolcular bile takımları yenilince o gece eğlencesini eksik etmiyor. Sen üzül o parasını alıp keyfine baksın. Sen kavga et ya mezara ya hapse gir onun umrunda değil. Bir ara fernandese taraftarları sevgi gösterisinde bulundu. Adam üzerlerine araba sürdü. Seni yolda düşmüş görse yardımlık durumda olsan geçer gider. Maç için ne kavga etmek ne aşırıya kaçmak. Otur izle muhabbetini yap kapat hayatına bak.

0|0
    0|0
  • bence abartı her daim iyi degil
    takım destekliyorum ama fanatizme karşıyım

1|0
    0|0
  • Adamlar parayı kazanıyor millette enayi gibi para döküp biryerlerini yırtıyor.. İlginç bir spor anlayışımız var..

0|0
    0|0
  • Beşiktaşlıyım, bilhassa o Arsenal maçlarını bağırarak izlemişimdir de maç bittikten sonra her şey biter. 90 dakikalık bir eğlencedir alt tarafı... Futbolu hayat felsefesi yapanların başka hiçbir kişisel zevki olmasa gerek... 1 hafta maç yorumlamak falan komedi :)

0|0
    0|0
  • Takım tutuyorum ama fanatik değilim.
    Ha birde şu facebook'ta iddaa sayfalarına kananlar neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum

0|1
    0|0
  • futbolu ve fanatikliği 2010-2011 civarların'da bıraktım. küçükken çok fanatik'dim. gazetelerin spor sayfasın'dan tuttuğum takımın resimlerini defterime yapıştırırdım. mahalleler arası turnuvalar düzenlerdik. hatta ben tahta'dan ve çivilerden oluşan küçük futbol sahası yapmıştım. o kadar koyuydu. sonra'dan sonraya fanatikliğim geçti, takım tutmamaya başladım. bu olay'da futbolda ki magandalık'tan dolayı oldu. bir takım yenildi diye, taraftarları sokağa çıkıp arabalara, insanlara saldıracak kadar düşmüş bir vaziyetteyse o ülke'de şu veya bu takımı tutuyorum demeyeceksin. kavga sebebidir. semt semt ayrılmışlar, o semt'te başka takımın adını söyleyemezsin, dövüyorlar. o derece artık koyudan'da öte başka bir yaşam şekli bu. ben anlamıyorum. o yüzden bıraktım tutmayı. tutmuyorum. maç izlemiyorum. bu zamana kadar'da para verip maç izlemeye gitmedim. vereceğim paraya yazık, evime yiyecek içecek alrımı daha iyi. ne işim var, bağırıp bağırıp geliyorsun, milleti zengin ediyorsun. çok gereksiz bir durum. ben öyle grüyorum. yok kanı sarı kırımız akarmış, yok yok sarı lacivermiş, yok siyah beyazmış, dev aşkmış, saçma. ötesi yok.

0|0
    0|0
  • Fanatiklikten anladiginiz nedir

0|0
    0|0
  • Bir zamanlar öyleydim ama artık holiganlık yerine sıkı futbol takipçisi Galatasaray sevdalısıyım futbol içinde çevremdeki insanları kırma taraftarı değilim.

0|0
    0|0
  • Fanatizm yobazlıgın bir göstergesidir.

1|0
    0|0
  • Futbolu izlerken ve oynarken zevk alıyorum statda çılgınlar gibi bağırıp stres atmakda buna dahil fazlası zarar

#TürkErkeğii

0|0
    0|0
    • neden Eğlendigini ya da iyi hissetgini bu mutluluģun kaynağınin ne olduğunu düşündünüz mü hiç yoksa bilmesem de olur mu dersiniz?

• Komik geliyor millet orada paranın anasını ağlatırken bunların burada kendilerini parçalaması

1|0
    0|0
  • @Gafkiş bu fanatikler doguya denizi dahi getirdiler :D

1|0
    0|0
  • Kavga etmek iyi değildir

0|0
    0|0
  • doğa yücelmeye ve rekabete dayalı işler. insan geçmişdeki hayvani dürtülerini saklar. bu dürtüleri yorumlarken sağlam duygulari ve toplumu seviyeli bir rekabetle nasıl yaratabilirim sorusunda "futbol vs" ön planda olmuştur. Fakat fanatiklik düpedüz gerizzzekaliliktir. sırf daha fazla gereksiz duygu edinmek için yapilan eylemdir. bu durumda adolf hitlerde fanatiktir. kendi iirkini en yüce tutup diğerlerini vahşice öldürmüştür. ve bunu yüceltme uğruna yapmıştır oysa sadece alçalmiştir.

0|0
    0|0
  • Fanatiklik ile Holigan olmayı karıştırma kardeşim. Bende bir fanatiğim ancak hiç bu yüzden karşıt görüşlü bir arkadaşla tartışma veya kavga yaşamadım.

1|0
    0|0
  • abartmamak lazım aidiyet dugusunu

0|0
    0|0
  • Fanatiğim ama holigan değilim. Tuttuğum takımın bütün branşlardaki maçlarını keyifle izleyip, takip ediyorum. Yensekte, yenilsekte desteklemeye devam ediyorum. Fanatiklik zaten bu demek.

0|0
    0|0
  • Futbol izlemiyorum sevmediğim için

0|0
    0|0
  • Soğudum futboldan

0|0
    0|0
  • gayet gerizekalica buluyorummmmmmmmm

1|0
    0|0
  • bu türkiye de siyasette de geçerli.

1|0
    0|0
  • İlginç sis

0|0
    0|0
  • Abartılarını sevmem

0|0
    0|0
  • Ben fanatiğim. Arkadaşlarım da fanatik. Takımlarımızın o gün aldığı sonuca göre tartışırız elbette. Ama önemli olan bunları dozunda bırakmak. Mesela bugün Erzurum'un maçına gideceğiz yolda giderken senin takımın öyle benim takımım böyle diye tartışırız ama statta ikimizde Erzurum diye bağırırız.

0|0
    0|0
  • Hayret diyorum

1|0
    0|0
  • Herkesin tuttuğu kendine
    Ben hastalık derecesinde bir Beşiktaşlıyım ve mutluyum bundan kime ne

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    97

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 62

• Ben fanatik değilim gafkya 😂😂😂😂😂

1|0
    0|0
  • Şimdi bir kere şu Fanatiklik meselesini hala ben de tam olarak algılamış değilim. Lakin insanların hayatta bazı takıntıları vardır; İşte başarılı olmak gibi, güzellik gibi, vs. Bu da Futbolun bir takıntısı, bazılarına gereksiz gibi görünen şey bazılarının hayatı olabiliyor işte. 😊

1|0
    0|0
  • Saçmalık

1|0
    0|0
  • Hiç bana göre değil. 😄

1|0
    0|0
  • Allah ıslah etsin diyorum😌

1|0
    0|0
  • Çok sinir oluyorum

1|0
    0|0
  • Fanatik değilim.. Ama bizim oralilar fenerli olanı dovuyorlar..

1|0
    0|0
  • abartıolar saçmalıyolar. birbirini yaralıyoalr sahaya bir yıuğın şey atıolar fanatikliğin de bir adabı olmalı

0|0
    0|0
  • Futbolu sevdiğim için izlerm , bazen farklı takım maçlarını izlerken kendi takımımn maçlarndan daha fazla zevk alıyorum. Fanatikliğe karşıyım, bazı insanlar yorumu kaldıramıyor hemen agır dille savunma ihtiyacı hissediyor takımlarını haklı ya da haksız olsalarda

0|0
    0|0
  • Kavga boyutuna gidecek kadar fanatik olmayı saçma buluyorum.

0|0
    0|0
  • Fanatikliği kavga değildir bence laf ettirmezsin eyvallah bende ettirmem ama bunu kavgaya taşıyanlara fanatik demem ki fanatikliği güzel

0|0
    0|0
  • Futbol fanatikliğini çok boş ve anlamsız buluyorum

1|0
    0|0
  • Bana ne diyorum gereksizler.

0|0
    0|0
  • Testosteron fazlalığı, futbolun en yaygın her koşulda oynabilen kısa bir sürede kavrayabilen bir oyun olduğu icin. Geçen statta yarım saat bir erkeği seyrettim adam durmadan küfretti bence onun manita ve aşk sevgi olsaydı bu kadar kendini yipratmazdi

0|0
    0|0
  • Allahım gördüğüm en itici erkek tipi deliriyorum holiganları görünce takımlardan soğudum futboldan iğrendim kendi takımım bile itici gelmeye başladı çok sinir bozucu bir durum

0|0
    0|0
  • Alakam olmaz.

0|0
    0|0
  • Zararsız biriyim :D Hersey fenerbahçe için

0|0
    0|0
  • sevmem

0|0
    0|0
  • fanatik olmak çok saçma bence takım da tutmam zaten anlamsız buluyorum

1|0
    0|0
  • Gereksiz tamam takım tutabilirsiniz ama bunu baskalastirmak bana saçma geliyor ne gerek var bu kadar fanatizm e yani sen karşıdaki takıma saldirinca takımın bir yildiz daha mı alıyor saçma olduğunu düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Bu kadarı fazla

0|0
    0|0
  • Asiiri fanatizm kötü

0|0
    0|0
  • ask bu ask

0|0
    0|0
  • Manyaklık

0|0
    0|0
  • Dozajında tatlı şeyler

0|0
    0|0
  • Sali gunu milli maci beklioruz :)

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • Onu bunu gec en büyük Cimbom

0|0
    0|0
  • Kavga edecek kadar degilim

0|0
    0|0
  • Kavga kısmına elbette karşıyım
    Fakat fanatik bir taraftarım.
    şöyle ki, ne olursa olsun asla takımımı bırakmam
    bütün maçlarını izlerim,
    her zaman desteklerim,
    onun dışında futbola ya da spora gölge düşürecek her türlü eylemin karşısındayım (^_^)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    32

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...