Dershane, okul, staj derken okulda baya devamsızlık yaptım, ne olacak bu devamsızlık?

meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim. Bu sene 3 gün staj iki gün okul var .. 10. sınıfta okulumu değiştirdim teknik okuduğum için sınıfta tek kızdım vs. gibi nedenlerden dolayı değiştirdim. Geldiğim okulu herkes kötülüyorlardı ama benimki bi' kurtuluş olduğu için kimseyi umursamadım ve değiştirdim şuan çok pişmanım. Sınıfımdan nefret ediyorum hepsi saçma sapan karakteri oturmamış kişilikler. Hiç arkadaşım yok ders desen hala kitap bile dağıtılmadı ee zorunlu staj+üniversite sınavı aynı sene olunca.. bide okulun böylesine berbat bi' okulsa. O 2 gün bana işkence gibi geliyor artık.. Değiştirmek istiyorum fakat son senem olduğu için değiştirebiliyormuyum bilgim yok ailemi nasıl ikna edicem napıcam bilmiyorum tek isteğim o okuldan biran önce kurtulmak .. sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum sizce ne yapmalıyım?

0|0
10|9

En İyi Erkek Görüşü

• Okul değiştirince alışma dönemin olacak.Yeni okul ne kadar iyi olacak? bunların hepsi birer soru işareti.Birde öss var ki bu dönemler çok önemli.Çok vakit kaybedersin.Seninle aynı şeyleri bende yaşadım.Biraz dişini sık derim ben.Ama psikolojini bozacaksa eğer, direk okulunu değiştir derim.Son sene sınıf değiştirme oluyor.Eğer geçeceksen yeni okulu iyi araştır.Arkadaşlarının bulunduğu okula git ki alışma dönemi kısa sürsün.Yeni okulda da kimseyi sevmezsen en azından o arkadaşınla takılırsın.İnşallah verdiğin karar senin için hayırlı olandır :))

0|0
    0|0
    • Evet çok önemli bi' süreç benim için üniversiteye hazırlanıyorum zaten. Daha okul belirlemedim çünkü tam olarak geçebiliyormuyum bilmiyorum ailemlede konuştum ama pek ciddiye almadılar herkesin düşündüğü gibi son sene geçer gider filan dediler.. Ama dediğin gibi psikolojik açıdan katlanılmaz bi' hal aldı .. Yorumun için teşekkürler :)

• Ben teşekkür ederim :)) Aileni kandırmak için, kızınızı okulumuza almak istiyoruz diye müdür taklidi yapabilirim aklında olsun :D

• hahah :) peki tamamm

Erkekler Ne Diyor 8

• Ben geçen yıl sahte rapor yapıyordum 45 gün devamsızlığım vardı nasıl olduysa sene sonu 19.5 gün oldu :) yapiyim mı sana da ?

0|0
    0|0
  • Bunu Rehberlik Hocana sorsan daha nokta atışı yapmış olmaz mısın.

0|0
    0|0
    • Rehberlik hocamız yok malesef..

• bitecektirrrr. sabretmek lazımm.. göreceksinn ilerde bu sıkıntıyı hatırlayınca cok basit şeymiş diyebilrsinnn

0|0
    0|0
  • rapor olayı..?

0|0
    0|0
  • okula sorsana

0|0
    0|0
  • 6 ay kalmış dayan biraz

0|0
    0|0
  • Bende o yollardan geçtim biter

0|0
    0|0
  • heyet raporu ayarla biyerden

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Dershane staj bunlar bahane sen o 19 gün devamsızlık yaptığın günler dershaneye ya da staja mı gittin sanki ,ya da bu devamsızlıklardan ne kadarı dershane ya da stajdan dolayı olustu ?

Gelecegını belırleme aşamasında bu kadar nasıl sorumsuz oluyorsunuz merak edıyorum.

1|0
    0|0
    • Meslek lisesiyim, okulda atölye dersi dışında tek kültür dersimiz edebiyat.

Alan dışı tercih yapıcam,Mat,kimya,fizik,tarih? dershaneye gidiyorum doğal olarak. O devamsızlıkların hemen hepsinide dershaneden dolayı. Çünkü okula gidip akşama kadar boş boş oturmak istemiyorum. Beni sorumsuz olmakla suçlayamazsın.

• Bende meslek lisesi mezunuyum bana anlatmana gerek yok bunları meslek lisesi sıkıntısını bende biliyorm üstelik katsayı sorununa rağmen ben 4 yıllık bölüm kazanmış biriyim.Alanım ile ilgisi de yoktu .

• Bilgiyi okulundan istemen gerek ama bildiğim kadarıyla son sene okul değişikliği yapılabiliyor. Hatta notları harika olup sırf okulda birinci olmak ve ek puan olabilmek için 1. gözükeceği okula kaydını aldıranlar biliyorum ben. Bence şansını dene. Ama şöyle bir şey var, yeniden pişman olabilirsin. Dershane varsa oraya asılman gerekiyor.

Yeniden pişman olmak istemiyorsan eğer okul değiştirme imkanı çıktığında ben orada mutlu olacağım veya olmayacağım diye gitme. Önyargısız git. Ben de okul değiştirdim, yurt hayatı beni delirtmişti, şimdi de evden ayrılan babamın yanına gidiyorum çünkü evde istenmeyen kişiyim. Olabildiği kadar olumlu bak. 2 gün işkenceyi çekmek zorundasın sonra da gezmek eğlenmek gibi huyların varsa bırak derslerine asıl.

şöyle düşün:

üniversite = kurtuluş

0|0
    0|0
  • Okuldan yardım alabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Okulu değiştirmek yerine sınıfını değiştir.

0|0
    0|0
    • tek sınıf var dal olarak ayrıldığı için .

• Ailene ortamın iyi olmadığını söyle.Anlatta anlat yani.

• Sorunu görünce bi' an lise yıllarıma döndüm.Ben de aynı senin gibiydim,gitmek kurtulmak düz liseye geçmek istiyordum ama öyle olmadı bitirdim okulu öyle ya da böyle.İkinci sınıf olsan neyse de son sınıfa gelmişsin geçiş olacağını pek sanmıyorum.Yine de sen bilirsin tabi;)

0|0
    0|0
    • düz liseye geçmek istemiyorum. Ki geçişler yok artık ben yine aynı bölüm aynı dal okuycağm dediğin gibi son senem olduğu için ayrıca staj da görüyorum. İstediğim başka bi' okulda yine aynı bölümü okumak ..

• Hı o olabilir bak..Ama işin içine malasef ki tanıdık manıdık girmesi gerek.Yoksa az daha sık dişini son senen zaten;)

• sürekli devam etmen gerekecek en son rapor tabii

0|0
    0|0
  • rapor tabıkıde

0|0
    0|0
  • hocana sor kızım

0|0
    0|0
  • Şurada ne kalmış ki? Sıkacaksın biraz daha dişini. Arkadaşlarını değil derslerini düşün.

0|0
    0|0
    • haklısın ama öyle olmuyor işte. 2 gün boyunca okuldayım ders desen işlenmiyo pek fazla sabahtan akşama kadar tek başına sevmediğin insanların yanında nasıl durabilirsin ki?

• Sevmediğin insanlar olabilir ama senin orada bulunma amacın okumak. Boşver insanları.

• takma kafana geçmesini bekle inan benimde sınıfımda sevdiğim kimse yoktur çoğunu sokakta görsem selam vermem ama katlanıyorum bi tane arkadaş edin dersleri iyi olan falan, onunla çalış fazla muattap olmadan.. hem herkesle muattap olmazsan derslerine daha çok dikkat edersin kendimden biliyorum senin iki gün ben beş gün çekiyorum.. derslerinde başarılar

0|0
    0|0
Yükleniyor...