Karakter iyiliğinin kazançları hakkında ne düşünürsünüz?

arkadaşlar benim merak ettiğim şu ben elimden geldiğince iyi biri olmaya çalışıyorum. hatta fazlasıyla çünkü çoğu zaman başkaları üzülmesin diye üzülen ben oluyorum. fakat buna rağmen insanlara yaranamıyorum bazenleri. fakat bazı insanlar var sadece kendi iyiliğini kendi rahatlığın amaç edinip insanları kırmayı üzmeyi göze alabiliyorlar. ve gayet mutlu oluyorlar ve ilginç yanı şu ki bu insanlar hep seviliyorlar(hem aşk hem dostluk anlamında) arkadaşlar sizce bu iyi karakterli olarak tanımladığım insanlar da aşk ve dostluk anlamında kazanabilir mi yoksa bu devirde kendinden başka kimseyi düşünmeye gerek yok mu

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Tam da benim durumumdasın. Evet bu devirde ne yazıkki iyinin değeri bilinmiyor ama genneleme yapmış gibi olmıyayım değerini bilenlerde var ve bu sorduğun soruyu sürekli kendime soran bir insanım. İyi biri olmak kimseyi kırmamaya çalışıp yinede yaranamamak beni pes ettirtmez açıkçası. Yani zaten kötü olmaya vijdanım izin vermez. İyi olma yolunda devam ediyorum bu yoldanda sapmıyacağım. Kötü olmak daha çok şey kazandırır belki bilemiyorum ama kötü olup kazanacağıma iyi olup kaybederim daha iyi. Değerimi anlayan anlar, anlamayanlarda zaten yolunda olur :) herkes senin gbi biri olsa kırmamaya çalışsa keşke. Ben sadece kendilerini düşünen insanlara taş kalpli gözüyle bakıyorum 'bence' biraz öyleler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• erdemli olmak dünyada pek işe yaramaz ki sende insanlara yaranmak için iyilik yapıcaksan hiç yapma

0|1
    0|0
    • insanlara yaranmak için değil işte orada 50 cümle kurdum onu seçip çıkarma. ben insanlar kırılmasın diye iyi davranıyorum kendi hayatımdan bile ödün veriyorum ama sonuç şu ki insanlar nankör senin iyiliğini çoğu zaman kullanıp suistimal ediyorlar.

• tamam işte gayet mantıklı söylüyorsun eğer ben iyiliği amaçlı yapsaydım karşıdakilerin kötü davranışı karşısında tarafımı değiştirip iyi biri olmaktan vazgeçerdim ve buraya soru sorma gereği duymazdım. ama benim amacım sadece burada insanların neden kötü davrandığını öğrenme isteği

• yazdığında yine amaç var iyi bir insan gerçekten iyi ise taraf değiştimez yani bildiğin amacın var yani sorundada bu böyle yorumunda da bana kendini ispatlamak zorunda değilsin

• Yazdığın kadarıyla sağlam bir karakterin var fakat günümüzde pek işe yaramıyor. Yanlış zamanda doğmuşuz.

0|1
    0|0
    • estağfurullah ben öyle çok iyi kalpli sütten çıkmış ak kaşık değilim elbette. ama öyle olmaya çalışıyorum.

• Kimse günahsız değil. :) Öyle olmaya çalışmak çok güzel bir davranış. Fakat ne yazık ki, işe yaramıyor.

Erkekler Ne Diyor 3

• kendinden başkasını düşünmeye gerek yok senden sonra altın çağının yaşayacak dünyanın koy rafına... yaşamaya bak üzüleceksin be dostum. belki aşık olacaksın belki hiç yere sokak ortası sigara yakıp küfürlü bir şarkı söyleyeceksin ama istediğin için yapacaksan al sana benden +1 :)

0|1
    0|0
  • uzulmeyeceksin uzeceksin kıymetin bilinsin o zaman unutlmaz olursun

0|1
    0|0
  • bnce karakterin eskisi kadar bir önemi yok kardeş paran olsun herkes seni sever ayık ol :))

0|1
    0|0
Yükleniyor...