Kaç squatla başlamalıyım?

Kimsenin kaldıramadığı g*tümü kendim kaldırcam arkadaşlar kaçla başlamam lazım hiç spor yapmam normalde sporla uğraşanlar az baksın bir de başka hangi hareketeleri yapmalıyım?

0|1
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• hahaha :D
    Hemen cevap vereyim. Eğer bacakların güçlüyse ve dizlerinde herhangi bir problem yoksa. Sana ideal olan kaldırabileceğin kiloları kaldır başlangıçta çok yüklenme. Diz bölgende sakatlanma riski çok fazla squatta ve arka bacak çekmeside yaşabilirsin. O yüzden ilk 2 hafta normal ağırlıkla yap. Daha sonraları kendi kas gelişimine göre ağırlık artırabilirsin. Başka hareketlere gelince, programını antrenörün yazmalı. Şimdi ben ne desem başka hareketlerle vardır mutlaka. Enerji kaybı yaşarsın. Eğer programın yoksa internette gayet güzel başlangıç programları var. Bulabilirsin.

1|0
    0|0
    • bir sorum olcak dizinden iki yıl önce menüsküs ameliyatı geçiren biri yapabilir mi?

• @pandorakız Bende atroskopi yaptırdım artık squat yapamıyorum. Çok dikkatli olun bacak hareketlerinin hepsi ameliyat olan kişiler için riskli. Ancak profesyonel yardım almanızı öneririm. Bu konuda sıradan bilgiye sahibim. Benim daha 7 ay oldu hala sıkıntılarım var.

• Yalnız benm zedelenme sonucu oluşan bir menüsküs değil doğuştan var olan bir durum yani bununla 22 sene flan yaşadım ille gerek değildi ameliyat yinede oldum ben zorlanıyodum cunku. Bazı sitelerde güçlendirme hareketi olarak squat vermişler anlamadım bir kısmı gerekli diyo bir kısmı yasak diyo.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Direkt yapma sakatlanırsın. Sporcu sözü dinle. Önce tekniği tam olarak yerine oturtman lazım. Deadlift, Squat bunlar hep sakatlanma riski fazla hareketler. Dikkatli ol.

0|0
    0|0
  • 10 la

0|0
    0|0
  • 3 set 20-30 tekrar set aralarında 1 dakika dinlenme iyidir şimdilik.

0|0
    0|0
  • Ne kadar yapabiliyorsan önce dene bir

0|0
    0|0
  • Squat lunge yap 50x3 1 aya belli olur hafiften sonra gaza gelirsin kaptırırsn 3 aya taş

0|0
    0|0
  • demek ki herkese kaldırtmaya çalıştın

0|0
    0|0
  • 20 tekrar 3 set yapabilirsin.

0|0
    0|0
  • 500 kilo rahat kaldırırsın

0|0
    0|0
  • 1 l başla gerisi gelir,

0|0
    0|0
  • O g. t kalkarmı be...

0|0
    0|0
  • 50 yap her gün düzenli olarak

0|0
    0|0
  • Fitnness git

0|0
    0|0
  • 120 tane yaparsan gunde 5-6 kilo verirsin 2-3 gune

0|0
    0|0
  • Spora hafif başla sonra yavaş yavaş yükselt ilk günlerden çok fazla yüklenme zaten Ağrı'ların olacak şimdilik yapabildiğin kadar yap

0|0
    0|0
  • ben kaldırırım bence:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• 3×10 ile baslayabilirsin.

0|0
    0|0
  • Canım bende yapiyorum ilk gun 20 25 arasi yap hergun artir

1|0
    0|0
  • Squat yapma pişman olursun başka spor dallarına yönel. :)

0|0
    0|0
  • Güldürdün akşam aksamm 😄😄

0|0
    0|0
  • Ben 20 ile başlamıştım

0|0
    0|0
  • haha çok ıyı :)))
    gunde 50 yle basla gunde 5 er arttır 3 set
    ıyı kaldırmalar baby

0|0