Türkiye'de sporun gelişmemesinin nedenleri nedir sizce?

Basketbol ve Voleybolda gayet başarılıyız ama öncelikle Futbol olmak üzere Tenis, Yüzme, Koşu vb. gibi alanlarda neden başarısız sizce?

0|0
8|12

En İyi Kız Görüşü

• Altyapının yeterli olduğunu sanmıyorum. 😊 ama atletizm de; şu anda Survivor'da yarışmacı olan Nagihan'ın büyük başarıları olduğunu okumuştum. 😊😊

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• neden gelismesin bisuru futbolcumuz dunyanin en ii kluplerinde oynuyo

0|1
    0|0
    • Evet ama kulüp bazında başarımız yok. İleri gideceğimize geriye gidiyoruz sürekli.

• avrupada selçuga volkana kimse 2 milyon vermez türk milli takımı bütçesine göre 1 veya 2 yi garantilemesi gerekirken kazakları son dk glyle tuurnuvaya gitti yani isveç bugün sıradan takım 2-1 yendi çift maçlı olsa 1-0 olsun alır elerdi bizi zaten şampiyonlar ligi falan elemeli olsa eskisi gibi hebire ilk turda eleniriz 2. ye çıkınca yarı final oynycaz die hava atarız tüm avrupa milli takımlarının 11inin en az 4-5i dışarda oynuyosa ve sende bu 1-2 bazen hiç yoksa sen ben başarılıyım diyemessin neden sadece sende böyle demekki sen endüstriyel futbolun gerektirdiklerini yerine getiremiyosun türk futbolcusu bir araya gelince arada sırada tarihden boşul bulup iş yapar belki busneede gruptan çıkarsın ama bu bişeyi degiştirmez başlarda söledim zaten mesela selçugu git fransanın orta sınıf takıma koy rennese koy zaten rennesde orda 3-4 genç vardır bunlarıda 4-5 yıl sonra realde barçada bilmem nerde izliyoruz burak gibi 30. sonra çine koreye arabistan veya amerikaya gideni yurtdışı saymıyorum

• @obsesifmilitan avrupada selçuğa volkana 2 verip vrmedikleri başka bir tartışma konusu. ben de biliyorum buradaki ücretlrin şişirme olduğunu. türk milli takımı şu anda çok iyi bir jenerasyon yakaladı ve kadrosundaki bir çok futbolcu avrupada hatrı sayılır takımlarda oynar. turnuvadan sonra bak gör sen bir de ;) oyuncu geliştirme açısından zayıf olmamız yarış açısından kötü sonuç almamız demek değildir. bu kadar umutsuz olma

• Üşeniyor adamlar, nerde boş iş oradaa onlar.

0|1
    0|0
  • Tamamen okuldaki eğitimle alakali haftada iki saat p. s dersiyle sporcu yetismez

0|1
    0|0
  • Ogreten kisi iyi degil

0|1
    0|0
  • Bilemedim.

0|1
    0|0
  • ben sporlarda başarılı değilim ondan gelişemiyosunuz :D

0|1
    0|0
  • Baklavalı erkeklerin rövanşta olması 😄

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ülkemizde de her şeyde olduğu gibi yetenek ve liyakattan önce Adam kayırma, birilerini tanıma sporda da etkili. Üstün yetenekli bireyler göz ardı edilirken, birilerinin tanıdığı olmak takımlarda oynamaya yetebiliyor. Onu da geçtim federasyon başkanımız babasının bile kendi şirketinde istemediği bir tüpçü. Kluplerin yönetimi de keza öyle. Hepsi iş Adamı ama bir tanesi de futbolun içinden gelen insanlar değil. İsimlerinin firmalarının reklamının peşindeler. Yorumcularımız bile öyle. Kaya Çilingiroğlu, rasim öztekin vb. Bugün Fenerbahçe olmasa Aziz Yıldırım'ı Türkiye'de tanıyan oranı %1 bile olmazdı

0|1
    0|0
  • bir kere eğitimin yetersizliği hatta eğitimcinin donanımının yetersizliği en başta geliyor bence... ayrıca sistematik değiliz. profosyenel değiliz... sabırlı değiliz... bunlar da işin kişisel boyutu kişisel ama toplumsala dönüşmüş... sonra atıyorum futbol çok gözde bir spor dalı. ülkemizde de öyle ve bir endüstri olmuş durumda. o yüzden kayıtsız kalamıyor kimse buradaki aslan payından. maçlar masa başında oynanır olmuş... daha bir çok sebep sayabilirim... en görünürleri bunlar.

0|1
    0|0
  • Meslek ahlakımız yok sorun burada düşük nüfuslu ülkelerin futbolcuların türklerinkinden daha iyi

0|1
    0|0
  • Sporun bir çoğunda gelişmişiz.

0|1
    0|0
  • Tenis yüzme koşuda yine iyiyiz en azından Futbol un yanında... Bence Bu futbola verilen önemi diğer sporlara veremediğimiz için. Dünyanın en iyi dövüşçülerine ya da savunma sanatları ustalarına sahipken dandik bir futbolcuya verilen önemi onlara vermiyoro oluşumuz gibi

0|1
    0|0
  • Yetenekler fark edilmiyo şike ve torpil hukum surmus her alanda. İyler harcanıyo.

0|1
    0|0
    • Aynen. Küçükken Altyapıya gittiğimde siyah filmle kaplanmış kimlikler vardı masanın üzerinde. Sorduğumuzda onlar başkanın akrabaları çocukları falan demişlerdi

• önem verilmiyo

0|1
    0|0
  • altyapı yok ve bu işe yatırım kısıtlı ayrıca dünyayı her açıdan geriden takip etmiş bir ülke

0|1
    0|0
  • torpil ve iş bilmez yöneticiler

0|1
    0|0
  • zenci degiliz abi zenci olsak :D

0|0
    0|0
  • Bodybuilding. De ekle kardesim ondada cok gerideyiz

0|0
    0|0
    • Onu zaten hiç dile getirmiyorum bile. Onda hem geride hem de önyargılıyız