Koşuya başlamak için?

Düzenli olarak koşmaya başlamak istiyorum. Saat kaçta gitmeliyim, ne kadar hızla koşmalıyım , ne kadar mesafe koşmalıyım... Ya da tavsiyeleriniz varsa yardımcı olur musunuz?

0|1
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Her vücut farklı olduğu gibi her vücudun saati de farklıdır. Ne amaçla koşmak istediğini, şu anki verileri yazarsan yardımcı olmaya çalışalım. Ama öyle sabah koş, 10 km koş falan inanma şimdilik onlara.
    Ben de 10 kilometre koşuyorum 7 yıllık sporcuyum. Şimdi bu kız neden benimle aynı mesafeyi koşsun hiçbir mantıklı açıklaması yok.
    Sen yaz bir şeyler yardımcı olalım elimizden geldiği kadar.

1|0
    0|0
    • Gün boyunca okulda oluyorum eve gelince de pek haraket edemiyorum sadece 1-2 saat bisiklet şınav mekik gibi şeyler yapıyorum hafta sonları da sabahları koşuya çıkmayı ve daha sonra hafta içi düzenli olarak yapmayı planlıyorum diet yapıyorum belki kilo vermeme de yardımcı olur ama asıl nedeni çok hareketsiz olduğum için biraz haraket etmek

• Çok güzel. Planı programı çıkarmışsın aşağı yukarı zaten. Hafta sonları günün farklı saatlerinde deneyerek hangi saatte daha verimli olduğunu anlayabilir o saatte devam edebilirsin. Ben sabah koşucam diyorsan da okulun olduğu günler yaptığın antrenmanı bir süre için azaltmanı tavsiye ederim.
      Şu kadar kilometre demektense tur şeklinde yap planını. Artık bütün parklarda parkur var. Bir gün üç tur koşacağım de mesela. Gözlemle nasıl etki etti. Üç dört gün devam ettikten sonra 4 tura çıkart. Bu şekilde devam et.
      Sormak istediğin başka şeyler olursa buralardayım.

• Tamam. Çok teşekkürler. Çok yardımcı oldun.

Erkekler Ne Diyor 8

• Sabah suyunu içip koşmaya başlayacaksın. Karnın tok 5 km koşacağına aç karnına 2 km koş. Nabız yükselince vücut depoları yakmaya başlar. Sırasıyla önce vücuttaki alokolü sonra karbonhidratı sonra proteini sonra yağı yakar. Tok karnına koşarsan önce alkolü sonra karbonhidratı sonra proteini sonra yağı yakman lazım. Ancak aç karnına koşarsan depolar boş olur ve direk yağ yakarsın. Ancak çok aç koşmayacaksın, Allah muhafaza bayılırsın.30 gram hafif kalori mısır gevreği yiyerek koşabilirsin.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle tartın olması lazım. Düzenli spordan sonra haftada bir tartıl kilo eğrini tut. Ona göre koşu süreni ayarlayabilirsin. Ancak 1 haftadan erken çıkma tartıya psikolojin bozulabilir. O tartının ayrı bir bağımlılığı var. Tabi yemene içmene de dikkat. Spordan dolayı değil, zaten yememen gereken şeyler bunlar. Mesela şekeri ve buğday ekmeğini sıfıra indir. Aynı şekil hamur işini de. Fas food alışkanlığın varsa kesinlikle vazgeç. Et, tavuk balık yumurta yani protein ve temiz karbonhidrat ağırlıklı beslenmeye çalış. Temiz karbonhidrat yulaf ezmesi buğday makarnası bulgur pilavı vs. Kalitesiz karbonhidratlardan da uzak dur. Bisküvi çikolata tatlandırıcılı meyve suları falan. Günde en az 1 öğün sebze veya meyve tüket. İhtiyacın olan şekeri meyvelerden alacaksın. 1 elma 1 muz ayva armut olabilir.

• açık alanda koş en güzeli. sabah koşarsan günün zinde geçer. sahil varsa bulunduğun yerde sabah koşan insanlar olur zaten sende koş en az 4 km en fazla 10 u geçmeyecek biçimde koşabillirsin.

0|0
    0|0
  • Bir anda yüklenmeyin, yemekten bir-birbuçuk saat sonra, hafif tempoda. Tempoyu yavaş yavaş arttırın.

0|0
    0|0
  • başla

0|0
    0|0
  • Kondisyon ve sağlık için istiyorsun sanırım 👍🏻?

0|0
    0|0
  • güvende olacağın bir saatte git. hızlı yürümekten birazda daha hızlı. yarım saat gidiş yarım saat dönüş. koşarken baldırının ve kalcanı sıkmaya çalış. nefesini zorlamazsa arada ufak deparlar atabilirsin :)

0|0
    0|0
  • en iyi yapılan spor sabah sporudur aç karna git 30 dk koşsan yeterli

0|0
    0|0
  • koşsan nolucakki , bundan 3 4 sene sonra yiyip yine kilo alıcaksın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...