Başkasının çocuğunu sever misiniz? Çocuğunuzu başkasına sevdirir misiniz?

Bazen metroda, otobüste falan birtakım insanlar görürüz. Kucağınızdaki çocukla konuşurlar, çocuğa agucuk yaparlar. Ebeveynler bu durumdan genellikle hoşnut olurlar ama bazen de ifrit olurlar. Mesela ben karşıyım buna. Çocuğum olunca en yakınlarıma bile 40 günden önce izin vermeyeceğim dokunmaları için. Siz ne dersiniz? Böylesi bir durumda tepkiniz ne olur? Siz böyle biri misiniz?

0|0
18|6

En İyi Kız Görüşü

• haha kızın olursa kıskanırsın, öptürmezsin tabii. klasik baba psikolojisi bu. kız çocuk oldu mu herşeyden sakınılıyor :) benim babam kolumu ısırmış severken :D 1 yaşında falanmışım. sonra manava gitmişiz işte. manav bana agucuk gugucuk yaparken birden kolumdaki artık ısırma izi mi morluk mu ne varsa görüp "hangi hayvan ısırdı bunu?" diye sormuş. babam da sinirlenmiş, asabi bir ses tonuyla "ben ısırdım" demiş. bir sessizlik olmuş falan :)) bir başka anı da şey. doktora götürüyorlar beni. doktor "aman da aman, sen mehmet rauf'un eylülü müsün?" diye seviyor beni.

babam yine sinirleniyor. atarlı bir sesle " hayır, o benim." diyo :)))

çok da sakınma da, ileride yarın öbür gün böyle anlatabileceğiniz güzel anılarınız olur. babanın kıskanç olması kızı da mutlu ediyo kızlar babalarına daha düşkün oldukları için. ama ileride büyüdüğünde, erkek arkadaşı olduğunda bir gün seninle tanıştırmak istediğini, fikrini almak istediğini söylerse, sakın alakasız davranma. benim babam kıskandığı için "beni gayri resmi ilişkilerine karıştırma" demişti. aramız açıldı sonra :) ben de benimle ilgilenmiyor diye düşünmüştüm oysa ki. yanlış anlaşılmalar, yanlış anlaşılmalar :)

0|0
    0|0
    • çok güzel ya. benim yiğenim de kız. şimdiye kadar hayalimde hep oğlum olsun isterdim ama kız çocuğu gibi sevimlisi, babaya düşkünü yok. önce hayırlısı, sonra ben de kızım olsun istiyorum. içime öyle doğuyor :))

• herşey gönlünce olur umarım :) bakarsın bir kız, bir oğlan olur. ikisini de tadarsın :)

• kim bilir belkide :))

Kızlar Ne Diyor 17

• Çocuklarıçok severim. Mıncık mıncık yapa yapa severim.. Fakat kendi çocuğum olmasını istemem çünkü ben çocukları sadece severim..

Bazı çocuklar var ama çok güzel oldukları halde insanın içinden sevmek gelmiyor..

0|0
    0|0
    • ya insan bazen tırsıyor bakamam diye. çünkü kendi hayatını ona vereceksin. bence de iyi düşünmek lazım. ama herhalde olunca fikir değişir. annelik şevkati doğar gibi geliyor bana.

• bana amaçsız ve anlamsız geliyo böyle birşey. yani bir insan düşün çocuksuz yaşayıp ölecek. arkasında birşey bırakmayacak. bomboş birşey bu

• 100 sene sonra çocugunda bu hayatta olmayacak önemli bir eser bırakmadıysa tum ınsanlıga onunda anılmayacak

• tabikide severim

eğer kıskandığını hissedersem annenin sevemem

ve sevdiririm

nihayetinde benim bebeğim sevsinler ne olucakki:)

ama öpmesinler hasta olur:(

1|0
    0|0
    • yiğenimi bile hiç öpmedim. öpmeye karşıyım. çiçek onlar koklicaksın onları :)

• tmam sev ama mıncırma sakın sadece o yumuk kolundan bir kere seversin :D

• ben bebekleri incitemem zaten :)

sağlığı için baştan dedim öptürmem diye:)

• çocuk sevmiyorum kimsenin çocuğunu sevmeye kalkmam

0|0
    1|1
  • Cok severim her gordugim cocukla illaki ugrasirim kas goz yaparim cocugum olursa sevdiririmde yemezler ya:)

1|0
    0|0
  • Başkasının çocuğunu severim yolda sokakta hiç fark etmez. Hiç sevemediim uzaktan göz kırparım ağızımı oynatırım felan. Kendi çocuğumuda sevdiririm ama belli sınırlar içerisinde 1 yaşına kadar felan öptürmem.

0|0
    0|0
  • iyyy cok sinri oluyorum böylelerine

yani sevdirsen ne olur geberir misin..

bi kac defa bana da böyle yapanlar oldu..cok sinirlendim..

icimden..hay senin cocugunada sanada... dedim

sanki hic cocuk görmemisizde,

gökten zembille inmis sanki cocuklarida...

benim cocugum olsa sevdiririm..

ya da bir yerde tanimadigim bir cocuk görsem, onlarida severim

sadece cocugumun bir yabanci tarafindan öpülmesini istemem yani sevsin ama öpmesin :)

0|0
    0|0
  • Ayy ben bayılırım ya :D Özelliklede konuşturmayı çok severim..

1|0
    0|0
    • bıcır bıcır susmaz da çeneleri :)

• Yurt dışında değilimki ben :)

• yo öylesine dedim ben de değilim

• Sağlık açısından dikkat etmek gerek ama çokta abartmamak lazım

1|0
    0|0
    • abartalım ya nolcak. abartma jokerimi kullanacaksam bu konuda kullanayım :)

• çocuğumu başkasına sevdirrdim ya ben belere bayılıyorum alışveriş merkezlerinde böyle yeni doğan bebişlere kıyafetler var ya orda ben kendimden geçiyorum bir çocuğum olsun isteirm sevdiddirrmde sorun olmaz

1|0
    0|0
  • senın cocugun oldugu ıcın sakınırsın elbette ama sevmek ısteyene engel olamazsın kı.. düşünsene cocugunu seviyolar, senınde tabırınle agucuk yapıyolar :)

sende ters mı davrancaksın ? olmaz oyle :)

0|0
    0|0
    • ters davranmam da bazılarının eli hiç durmaz ya. mikrobu var falan

• anne misin seen? ah canım allah bağışlasın :))) ben de olcam yakında. ama annelik kadrosu boş değil ben de baba olcam işte.

• Amın tesekkur edrım 2 aylık anneyım evet :) sizede Allah sağ salim kucagınıza almayı nasıp etsın ınsallah :) hadi hayırlısı :D

• Kimsenin cocuga musaade almadan dokunmam, her cocugu da sevesim gelmez.

1|0
    0|0
  • insan ayrımı yapmadan sevdiririm. Genelde severim ben de bir yerlerde gördüğüm bebekleri.

1|0
    0|0
  • Sevilesi bir çocuk doğurmam.

.

0|0
    0|0
  • Metro veya otobuste cok sevimli bir bebek veya cocuksa gulumsuyorum okdr ama sevmeye kalkmam.

0|0
    0|0
  • errroyy hello :D

0|0
    0|0
  • Ne kendi çocuğumu severim nede başkasının çocuğunu. O kadar nefret ederim yani çocuktan.

0|0
    3|1
    • sen nickini göster zaten casper görmüş gibi kaçarlar senden :DDD nickinden acaip tırsıyorum senin.

• bi erkek için ne bu özenme böyle :D *bazen bende yetişkinlerin ellerini bebeğin ağzına götürüp agu gugu yapmalarına sinir olurum.temizmi pismi belli değil yahu

0|0
    0|0
    • benden küçük erkek kardeşimin çocuğunu seviyorum şimdi 3 yaşında :)) özentilik ordan.

Erkekler Ne Diyor 6

• Öyle metroda otobüste filan çocuk sevmem, sevenlerden de hoşlanmam. Şekilden şekile giriyolar lan bi' çocuk sevicez diye. Otur adabınla sessiz sessiz.

Ama çocuğu korkutmak için annesi -beni işaret ederek- bak abi s*ker belanı uslu dur oğlum diyince; anneyi kırmamak adına kaşlarımı çatıyorum. <8

3|2
    1|0
  • Severım. İblislerım benım

1|1
    1|0
  • Tabi ki sevdiririm severim çocuğumun sevilmesi çok hoşuma gider.

0|0
    0|0
  • ben uzaktan severim böyle göz kırparım gülümserim çaktırmadan dil çıkartırım falan kısacası çocuğa şaklabanlık yaparım her zaman değil tabi :)

1|0
    0|0
    • kardeşim bna bir yardım edermisin ya ben bu profil fotomu nasıl değiştiririm ?

• severim sevdirmem !

0|0
    1|1
  • çok sıradışı aşırı güzel çocuklar oluyor ya bazen, hani ışıl ışıl bakıyor gözleri. öyle olunca seviyorum.

yoksa kendi çocuğunun yanında hepsi sönük kalıyo

başkasının sevmesine de abartılı olmadığı sürece müdahale etmem. sonuçta insan yani bu da kavanozda ya da fanusta büyütecek halimiz yok.

kundaklı bebekken zaten sevme şekli belli, agu gugu şeklinde seviyorlarsa sevsinler, öpmeye dokunmaya kendime de müsade etmediğim için başkaları da dokunup öpemez orada hak veriyorum sana

0|0
    0|0
Yükleniyor...