Bu nasil protein hesabi?

Yumurtanin sarisinda 15, beyazinda 10, tam yumurtada 12 (tabi farkli kaynaklarda farkli yaziyo ama fark hep bu sekil) kimisi sarisini kimisi beyazini yiyo bu ne alakasiz hesap ya ben butun yiyorum

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Kasları besleyen protein olduğu için önemli olan beyazıdır. Sarısının fazlası kolestrolü yükseltir. Kişinin günlük alması gereken protein ihtiyacı kilosunun 2 katıdır. Fakat sporcular bunun dışında tutulur onların çalışma grubuna göre daha fazla proteine ihtiyaçları var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Tam yumurtada 6 gr var 12 degil

0|1
    0|0
  • Dostum emin ol o yumurtada o protein yok , 100 gr tavukda söylenen miktar 20 gr ama bu yanına bile yaklaşamaz.

0|0
    0|0
  • bütün olarak ye. vitamin, mineral ve proteinin çoğu sarıdadır.
    Fakat kolesterol olduğu için tüketmezler. yumurta ldl kolesterolu azaltır hdl kolesterolü artırır. Kolesterol profilini iyileştirir.
    Birde yağ var içinde. Bunlarda sağlıklı yağlar.

0|0
    0|0
  • Bir yumurtada 12 gram protein vardir. 6 beyazinda 6 gr sarisinda. Ancak beyazı saf protein olduğu için önerilebilir istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. sarısında ise yağ ve çeşitli mineraller olduğundan dolayı fazlası zararlıdır alerji durumları yapabilir çok tüketmemekte fayda var..

0|0
    0|0
  • bıldırcın yumurtasından 2 adet ye daha çok protein kaynagı

0|0
    0|0
  • Yumurtanın beyazı müthiş protein kaynağı besin değeri yüksek

0|0
    0|0
Yükleniyor...