Yaptığım yanlıs birsey mi?

Bana göre cinseliik askta olması gereken birsey. Tabiki sınır ve saygı olmak sartıyla. Nasıl üremek doğanın kanunu ise cinsellikte aynı sey bana göre. Arkadasınla öpüsemezsin o zaman arkadas ve sevgiliyi ayıran özellik cinsellik... Ciddi bir iliskim var tabi ki özel yasadığımız seyler oldu ne kadar erken olursa olsun bu bizi etkilemedi aksine daha cok birbirimize bağladı cünkü yanlıs anlaması icin aramızda güven problemi yok. Hattaşu anasker ve geldiği zaman ciddi bir adım atılacak ama ben bu özel seyi ilk defa bir kere dün sevgilimle telefonda yasadım mesaj yoluyla. Ama pisman oldumsa bir yandan ona yardımcı olduğum icinde sevindim.Sonucta baska yere gitmiyor. Pisman oldum cünkü arkasının gelme ihtimali var isteyebilir tekrar bu hataya düsmem cünkü düsersem cinsel iliski haline gelebilir heyecanı kalmaz. Onunla bu konuyu konusmalımıyım bir daha yapmamak icin? Ve neden bu olay doğanın kanunuyken bir kız erkek (sevgiliyken ya da nisanlı) yaşandığında hemen damga basıyorlar?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Cinsellik kapalı bir kut değildir. Ayıp,günah,basitlik kavramlarıını diline dolayanlar, nedense yasal bir imza ya da sırf inandiklari için dini nikahla cinselliği meşrulastırıyor ama. Asıl basitlik,asıl ayıp doğal bir gercelik olan bunu sadece sınırlayıcı sartlara bağlayanlarda.

İki insan birbirine güvendikten sonra,kendi özelleri olan bedenlerini birbirine açmakta hiçbir yanlış,hiçbir hata ve basitlik yok.önemli olan bu değil.önemli olan bilinçli olabilmek.önemli olan cinselliğin henüz eli kalem tutan küçük çocukların yaşlarına düşmemesi.önemli olan kadını sadece bir et parçası olarak görmeyip onunda toplumda duyguları olan,kararları olan bir insan olduğunu kavrayabilmek.

O zaman daha bilinçli ilişkiler yürütülebilir.

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Doğru olan hiçbir tarafı yok. Neresinden tutsan elinde kalır. Şu görüntün erkek arkadaşın tarafından yeterince basit bir kız görünümü çizmeye yetmiş olmalı. Bir de ciddi bir ilişkimiz var demişsin. İlişkiniz olduğu kesin ama sanıyorum sadece cinsellik anlamındaki bir ilişki. Sevgili ile arkadaşlığı birbirinden ayıran cinsellik değildir. Sen böyle olduğunu sanıyorsun. O zaman karı-koca ile sevgililik birbirinden nasıl ayrılıyor söyler misin ? hiç sevap-günah diye bir kavram yok mu senin literatüründe ?

1|1
    0|1
    • bak bu da bir bakıs acısı ve katılmamak elde değil haklısınız ama erkek bu kadın öyle bir pozisyona sokuldu ki bu hayatta erkeğin ihtiyacını karsılamalı yoksa kacar elden gibi. İster istemez korkuyor insan ama sadece bu değil kadınında ihtiyacı oluyor. O zaman sevgilimle konusmalımıyım güzelce nasıl düzeltebilirim?

• Tamam teşekkür ederim.Peki simdi onunla konusmalımıyım yani yaptığımız yanlıs cinsel birlikteliğe dönüsmesin diyip düsüncemi onunla paylasmalımıyım eğer beni yanlıs tanmaya basladıysa bu görüntüyü silmeye yarar sağlar mı?

• Elbette git konuş hatta bu hiç konuşmadan ayrılman daha hayırlı olacak. Böyle bir adamla birlikte olunmaz

• aynen haklısın.

2|1
    0|3

Kızlar Ne Diyor 3

• Sen onun karısı mısın başka yere gitmiyor diye bunu görev addetmişsin kendine.

ne kadar sağlıksız bir düşünce bu ya.

Sen bunu rahat rahat yaşamayı hoş görsen bile mantığın yanlış.

Bunu onu memnun etmek ve başka yere gitmesini engellemek için yapıyorsun belli ki.

Aşkta cinselliği yaşamak senin fikrin olabilir saygı duyarım ben onaylmasam da beni ilgilendirmez der geçerim.

Ama, sen bunu biliçli yaşamıyorsun bence yanlış yoldasın.

Hey yavrum hey kimler bekarım diye kaç sefer boşanyoır habersiz millet!

1|2
    1|1
    • bir yere gitmesin diye yapmadım birbirimize güvenimiz var. İcinde varsa gitmek her sekilde gider zaten engelleyemezsiniz ki. Hep de yapmıyorum ayrıca o mesaj olayı ilk yasandı bende garipsedim o yüzden benim düsüncelerimde mi anormallik var dedim erkek arkadasımla bunu konusarak düzeltmek istedim ama konusmadan önce sizin fikrinizi almak istedim ki doğru mu yanlıs mı emin olmak icin. Konusunca telafi etmis olurmuyum peki? Bir daha yasamayalım ki evlilikle sevgiliyi ayırt edelim desem?

• Zedcezir! heheeeyt. eski üyelerden ve cevapları olgun üyelerdendir kendisi. Beğenirim onu.

• Bende sandım ki bişi yaşadınız, minik bir heyecanmış sizinki, abartma bence bukadar, ayrıca konuşmamışsınız bile sadece yazışmışsınız... Damga layına gelince, yapacak bişey yok bu hep böyleydi hep böylede olacak, erkek yapar, eder ama kadının hakkı yoktur neden? Çünkü anne olacak o, ileride çocuğuna güzel bir geçmiş sunmak zorunda :/

2|1
    0|0
  • üüff üye olalı 24 saat olmadı bu soruyu 25. görüşüm

0|1
    3|1
Yükleniyor...