Mekik çekmek göbek eritmede işe yarar mı?

Mekik çekmek göbekleri yakmada işe yarar mı? Aşırı olmamakla beraber çok az bir göbeğim var.
Mekik göbek eritir mi?

Bayanım. Yaza az kaldı ve ben bikini vücuduna kavuşmak istiyorum.

Sporcu arkadaşlar varsa yardım edebiirler mi? Bu arada, evde yapacağım. Fitness salonunda değil.

0|0
12|28

En İyi Erkek Görüşü

• evet ama öyle 5, 10 mekik işe yaramaz epey bir zorlaman lazım nefes alamayacak kadar yorman gerekiyor karnını, yanmayı hissettikten sonra çektiğin her mekiğin faydası var :) aynı zamanda günde en az 7.000 - 8.000 adım arası yürüyüş yapmanı tavsiye ederim, ortalama 4 km. gibi bir mesafe yapıyor ki sağlıklı her insanın yürümesi gereken mesafe :)

1|0
    0|0
    • kaç set kaç tekrar önerirsiniz? 15ten sonra karnım yanmaya başlıyor :)

• Sağolasın kardeşim ya iyi ki varsın :)

• rica eder ;) kolay gelsin..

Erkekler Ne Diyor 27

• tabii ki çok çok faydası var.. youtube'a girin aratın neler neler var bayanlar için.. vücuttaki her bölümün çalışması için ayrı ayrı yüklemişler çalışma proramlarını... kilo vermek ve şekil kazanmak için asla spor salonuna ihtiyaç yok.. yeterki içinizde istek olsun.. evde üstelik daha rahat çalışılıyor..

0|0
    0|0
  • evet hem göbegi hem heryeri

1|0
    0|0
    • ben de senin gibi düşünüyordum ama ekşide böyle düşünmenin yanlış olduğunu yazmışlar;

eksisozluk. com/mekik-cekerek-gobek-eritilebilecegi-sanrisi--2359910

• agzı olan konuşur , ama şu var bir taraftaki yaglar eriyecek öbür taraflar erimeyecek diye bişey yok hangi egzersizi yaparsan yap bütün vucut erir

• Tabiki yarar ama programlı yapmaliisin

1|0
    0|0
  • Yaramaz. Boşa uğraşma. Göbek mutfakta erir. Öncelikle düşük karbonhidratlı beslenmen gerekir. Ve direnç egzersizleri yapmalısın.

0|0
    0|0
    • Az önce baktım da direnç egzersizi diyince yanlış şeyler geliyor. Sen Core egzersizi olarak bak. Karın kaslarını en çok direnç gösterirken gelişir. Mekikle boşa uğraşırsın.

• Mekik alttaki kasları geliştirir dolayısı ile olan göbeği daha fazla dışarı istersin. Göbeği eritmek istiyorsan karbonhidratı günle 50 grmdan fazla yeme ve günlük kalori ihtiyacından 500 600 kalori düşük ye

0|0
    0|0
  • bölgesel çalışmak o yerin belirginleşicegi anlamına gelmez , göbegini eritmek için yag oranını azaltmalısın yag oranını bütün vücud olarak azaltabilirsin , mekik çek ama yürüyüş ve yediklerine dikkatte et aynı zamanda

0|0
    0|0
  • Mekik göbek eritmez kas yaparm göbek yağın az ise günlük 2 bardak yeşil çay iç. Birde her sabah 4 5 km aç karna yuru. 1 haftaya 4 5 kilo yağ verirsin

0|0
    0|0
  • yarar

0|0
    0|0
  • Sadece mekik hiçbir işe yaramaz. Ağzı olan konuşuyo yok zorla falan. Beslenmen yağlardan kurtulma odaklı değil ise hiçbir şey yapamazsın

0|0
    0|0
  • Yarar

0|0
    0|0
  • Göbeği şöyle eritir o bölgede ki yağları toplar kasa çevirir.

0|0
    0|0
  • Diyet şart ağabey.

0|0
    0|0
  • Mekik çekerek göbek erimez.
    Yağ yakımı için diete girmelisiniz. Bu esnada karın egzersizi yapabilirsiniz. Sıkılaşmada yardımcı olur.

0|0
    0|0
  • Yarar

0|0
    0|0
  • Çok ye az az ye öğünleri çoğalt bol su iç erir güzel canını yorma sen 😻

0|0
    0|0
  • Mekik, tempolu koşu, beslenme, sıkılaşma hareketleri. Bu 4 aktivite gayet estetik bir vucuda sahip olmanızı sağlar.

0|0
    0|0
  • tek başına mekikle olmaz o iş cardiyo yapmalısın

0|0
    0|0
  • Eritmek mekikten çok diyetle alakalı. Üstüne mekik çekersen faydası olur

0|0
    0|0
  • evet işe yarar ama kararlı ve azimli olman gerekir evde yapılcak yooutubede harketler var bak

0|0
    0|0
  • The normal

0|0
    0|0
  • Yarar diyet de yap

0|0
    0|0
  • Tek başına çok zor. Çok zaman alır.

0|0
    0|0
  • Isınmadan vucudunu belli ısıya çıkarmadan mekik çekersen göbeğin kas yapar hiç erimez

0|0
    0|0
  • yaramaz

0|0
    0|0
  • Tabi yarar. Eritir, sıkılaştırır.

0|0
    0|0
  • sadece mekikle olmaz diğer egzersizleri de yapman lazım. koşu çömelme squat vs vs

0|0
    0|0
  • mekik yerine. yere uzan ayaklarını indir kaldır yap tek tek. bisiklet çevirir misali. daha etkili.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Yarar

0|1
    0|0
  • ben her akşam evde tempolu 5 dk koşuyorum. ısınıyorum. sonra 4 settten oluşan 12şerli mekik cekiyorum. zamanla mekiğe alışınca çoğaltcam sayısını. ama hukakkaki ac karna ve 5 dk yerince koşar gibi tempolu koş :)

0|0
    0|0
  • Yarıyor

0|0
    0|0
  • Evet. Mekiğin yanında şınav da çekersen daha faydalı olur. Bu konuda şu benceme bakabilirsin; www.kizlarsoruyor.com/.../a56148-fit-olmak-icin-basit-oneriler

0|0
    0|0
  • Yarar tabiki

0|0
    0|0
  • Evet yarar

0|0
    0|0
  • Baya işe yarıyor

0|0
    0|0
  • Bölgesel zayıflama diye bir şey yok bildiğim kadarıyla. Sadece çektiğin mekik göbeğini sıkılaştırır. Nereden kilo vereceğin ise genetiktir daha çok. Spor yaparak yürüyüş v. s veya öğünlerini küçülterek kilo verebilirsin.

0|0
    0|0
  • Evet, kas da yapıyorsun.

0|0
    0|0
  • Daha çok sıklastirir

0|0
    0|0
  • Yarıyor herhalde

0|0
    0|0
  • bir arkadaşım denedi ve işe yaradığını söylemişti abartmadan dene