Doğru mu yapıyorum?

Merhaba, 19 yaşındayım ve üniversiteye hazırlanıyorum. Bu yıl dershaneye/okula gitmediğim için sürekli evde ve oturur halde olduğumdan çok kilo aldım. Şu an 168 boyunda 80 kiloyum. Yediklerime hiç dikkat etmiyordum, sürekli bir şeyler atıştırıyordum taa ki 6 gün öncesine kadar. Kendi kendime bir diyete başladım. Ekmeği, şekeri, aburcuburu hayatımdan çıkardım. Ve her sabah yüüyüşe gitmeye başladım. Ara öğünlerde yağ yakıcı besinler tüketiyorum. Ve su içimini günde yaklaşık 3 litreye çıkardım. Bu gidişle üç ayda kaç kilo verebilirim? Daha sık spor yapmam gerekiyor mu? Ya da ek olan bir şeyler? Bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Oburluk asiri istah var mı normalde

1|0
    0|0
    • evet, tüm gün evde olunca yaklaşık 7-8 aydır sürekli yeme halindeydim, bir haftadır yemiyorum artık, yani bayağı azalttım

• Tamamdir anladim diyetisyenler isin sadece biyolojik yonuyle ilgileniuorlar saglikli oluyor evet ama onlarin formulu istahi kesmiyor oburluk iwin psikplojik yonu ne kadar cok yersen okadar cok temek istersin ve ne kadar kisarsan oburlugun o derece azalir evet sagliksiz ama normalde yedigin yadantin dalan daha sagliksiz o yuzden basladigin gibi bitir bakma sen sagliksiz diyenlere kurtul kilolardan sonra saglikli yasama gecersin

En İyi Kız Görüşü

• Canım diyet olarak iyi yapmışsın. Şeker felan çıkar hayatından. Ama şöyle bişey var böyle sağlıksız diyetlerle kilo verenler hemen iki katını alıyolar. Bende bir ara hiç şeker almadan tuzsuz ekmeksiz diyet yapıyodum. Bir haftada rengim felan attı. Ben çok çabuk kilo alıp verdiğimdende olabilir bir haftada üç kilo verdim. Sonra bıraktım baya kötü oldu diye ve anında yanlış hatırlamıyosam ellibeşten altmış üçe çıktım. Kendine hafta sonları veyahut tatil günü yap bir tane. Mesela cumartesileri ve az kalorili tatlılardan ye. Meyveli yoğurtlar olabilir. Küçük çikolatalar olabilir. Sonra inceltmek istediğin bölgeye internetten araştırıp o bölgeye özel olarak spor hareketleri dene. Sonra yüzünden verirsin karnundan verirsin gövden bacakların yine kalır. Sadece yürüme. Onun dışında İnşallah istedin kiloya ulaşırsın. Kendine güven ve azımli ol yeter. Bende başlicam aynı durumdayım ama yemiyo işte.

0|0
    0|0
    • Çok teşekkürler. Ya diyet önce beyinde bitiyor derlerdi inanmazdım, bana bir hafta öncesinde iki gün çikolata yeme deseler itiraz ederdim ama şimdi hiç canım istemiyor kendimi şartlandırdım mı bilmiyorum ama olsa yemem yani. kahvaltıda haşlanmış yumurta ve bir dilim kepekli ekmek yiyorum öğlen normal evde ne yemek varsa 5-6 kaşık yemek yiyorum ekmeksiz, akşam da ya k-fleks ya da salata yiyorum sirkeli yağsız. ara öğünlerde ise yoğurt-limon-pulbiber karışımı ya da etimek ya da leblebi tüketiyorum. bir de sabahları kahvaltıdan önce maydonoz suyu, yatmadan önce de elma sirkeli su içiyorum. şeker zaten yok tuz da sadece öğlen yemeğindeki yemeğin tuzu, o kadar. Egzersizi biraz daha artırmam gerektiğinin farkındayım, fitnessa başlamayı düşünüyorum.

• Ooo sen baya iyisin. Ben hala yattığım yerden spor hareketleri araştırıyorum. Fitnessta diyetin biberi tuzu olur. Çıtır gibi olursun. Kolayca verirsin. Sabahları sekizden önce kalkıyorsan türk kahvesi içebilirsin. Metabolizmayı hızlandırıyormuş. Marketlerdede kayısı çayı var hem tadı güzel hemde o da hızlandırıyor. Arada canının çok tatlı istediği zamanlar bitki çayları iç. Hem faydalı hemde ağzı miğdeyi dolduruyorlar. Yeşil çay papatya nane ve kayısı.

Erkekler Ne Diyor 4

• günlük 45 dakika ufak tempoyla koşmaya çalış beslenmene aynen devam et doğru yoldasın

1|0
    0|0
  • Spor bazı insanlara kilo aldırır yurumen güzel fakat yeme içmeyi birden kesme vücudun alisamaz yavaş yavaş azalt çok iyi birşey yapiyorsun bide kimse kac kilo verebileceğini bilemez

2|0
    0|0
  • Iyidir aksamalari cok yeme

1|0
    0|0
  • Spor yap

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...