İlacın yan etkisi mi?

Diane 35 kullanıyorum kistler için 4 gün oldu başlayalı. 2 gündür basım ağrıyor. Şu anda ağrıyordu hap içtim bütün gün uyudum geçmedi. Şimdide mide bulantısı başladı. Nasıl geçer mide bulantısı?

Güncellemeler:
Midemde de ülser var. Şu an geçmesi için ne yapmmam lazım?
 

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

  • yapar kullandığın ilaç bir hormon ilaç ı baş ağrısı kilo alma uyku hali ve kıllanma bile yapar içinde hormon var

    • hormonun e olduğuna bağlı bu ilaç yapmaz onları tam tersi kıllanmayı azaltır..

    • ülseride azdırır biraz midede bir ağrı yapar az da olsa

    • Aynı zamanda midemde ülser var

Erkekler Ne Diyor 7

  • Diane 35 bildiğim kadarıyla bir doğum kontrol hapı ve bu hapların bunun gibi yan etkileri bulunmakta fakat birinden şikayeti olan başka bir ilaca geçtimi şikayeti azalıyor. jazz veya yasmin kullanabilirsin. eski kız arkadaşımdan biliyorum bu durumu.

  • doktora gitmelisin dedim ya

  • bence bir doktora görün derim

  • bu tarz bir yan etki yapmaması lazım ama devam ederse doktoruna danış bulantı için ise bulantı kesici ilaçlar var ama ilaçtan dolayı ise önce doktoruna danış sonra onalrı düşün.

  • yan etkidir de doktora sor bulantı ilaçları var doktor versin

    • ben reflü için nexium40 mg kullanıyorum ama ülsere de doktor baksın ciddi iş geçmişolsun

  • Cok dadlusun ya yirim yir

    • Konumuzla alakası?

  • Ya Fazla uyuyorsun Yada Az

    • Bütün gün uyudum baş ağrısı var diye ama midem bulanıyor şimdide cok kötüyüm yaa

Kızlar Ne Diyor 2

  • Geçmiş olsun, mideniz için sabah kahvaltıdan önce 15 mg'lık lansor alabilirsiniz. bir de yemeklerden sonra alacağınız rennie duo, bulantınıza da iyi gelecektir. ama noolur noolmaz diye diane'i başka zaman alın. Doğum kontrol hapları baş ağrısı yapabiliyor. Diane 35, jasminle birlikte piyasadaki en ağır doğum kontrol haplarından biri. Doktorunuzla konuşup onun yerine yazz 24+4 kullanıp kullanamayacağınızı sorun. doğum kontrol haplarını kullanırken bacaklarınızda nedensiz yere morarmalar oluyorsa derhal doktorunuza danışın (bende olmuştu ve hemen kesmem gerekmişti).

  • polikistik over mi sendromun? bu ilaci kullanirken zaten olasi yan etkiler arasinda var bas agrisi ve mide bulantisi. bunun icin doktorunla yeniden gorusmen gerekir. belki de sana yasmin verir diane yerine. bir de belli bir zaman sonra ilacin yan etkileri azalabiliyor. bende oyle olmustu. bekleyebilirsin ama bu zaman diliminde doktorunla konusman cok onemli. bir de sakin tedavini yan etkiler yuzunden birakma doktor soylemedigi takdirde.

    • Peki cok sağolun doktorla görüşürüm

Yükleniyor...