Aramızda mutlaka üniversite okuyanlar veya bitirmiş olanlar vardır bir bakabilir misiniz :)

kariyeriniz için nasıl bir çaba verdiniz nelerden vazgeçtiniz nelerin üstüne düştünüz nasıl başarılı oldunuz bu devirde rakip çok onları nasıl elediniz ?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• Kariyerim değil fakat kendi hayatım için çok kalp kırmışlığım vardır. Sonradan öğrendim ki kalp kırmak vicdan azabı veriyor ve tamiri mümkün olmayan yaralar açıyor. Nelerden vazgeçtim? Aslında hiçbirşeyden vazgeçmedim ve zaten vazgeçmek zorunda kalmadım. Stajerlik yaparken oradan kendime okulu bitirince bir iş bulabilmeyi umut ettim. Okulu bitirince stajer olarak çalıştığım yerde iş buldum ve kariyerim başladı. Kimseyi elemek zorunda kalmadım. Saygı duyuyor,duyuluyor, arkadaşlarınızı seviyor ve seviliyorsanız işinizi güzel ve layıkı ile yaparsanız, elemek zorunda kalmaz , hatta takdir bile edilirsiniz. Hayat yarışmalardan ibarettir. Sadece nereye koştuğunu bilmelisin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İşletme birinci sınıf öğrencisiyim. Gelecekte yapacağım meslek için yardımı olabileceğini düşündüğüm için bu bölümü tercih ettim. Okul bana ne verebiliyorsa hepsini almak istiyorum, bunun için çalışıyorum. Aslında yapmak istediğim meslekler eğitim gerektirmiyor. Baba mesleği olduğu için devam ettirmek istiyorum. Galericilik ve müteahhitlik yapacağım. Küçüklüğümden beri ofiste arabaların arasında dolaşıp, inşaatlarda babamın yanında durdum. İnşaat için birşey diyemem ama galeri işinde fazlasıyla tecrübem var, inşaatta da olacak inşallah. Okulumu bitirdiğimde babamın yanında biraz daha pişeceğim. Ondan sonra patron ben olacağım, babam çekilecek o koltuktan. Bütün planım bu.

1|0
    0|0
    • İşletme dedinde yarın işletme sınav sonuçlarımız okunacak 100 bekliyorum yaa.. Umarım seninde iyidir derslerin..

• Teşekkür ederim sanada başarılar..

• yeri geldi gece gündüz çalıştım. yeri gelecek gece uyumayacaksın çalışacaksın. okul bitmeden 4. sınıfta işimi bulmuştum çıkınca hiç iş aramadım okul cuma günü bitti pazartesi çalışıyodum:) Rakip eleme gözüyle değil yetenek kazanma gözüyle bakmak gerek. gece gündüz çalışıyosun bir emek veriyosun. karşılığı her zaman gelmeyebiliyor. ben şanslıydım biraz belkide ama çalışan er ya da geç karşılığını alıyor. okuduğun bölümün yaptığın işin hakkını vereceksin ve sevdiğin işi yapacaksın.

1|0
    0|0
  • Ben hep kendi kendime şu sözü söylerdim..

Ben en iyisiyim.Bunu gözlerimle görmeden öncede söylüyordum.Sakın bana bu işi yapamazsın demeyin.Olanaksız olduğunu anlatmayın.En iyisi olmadığımı söylemeyin.Ben en iyinin de iyisiyim.

1|0
    0|0
    • bunu desem çoğu kişi kendini beğenmiş der ama asıl söylenmesi gerekn şey o değil özgüveni yerinde.. kendine güvenen insan başarır en doğrusunu yapıyosn

• tabi bu çok önemli.Herkesin iyi olduğu bir konu vardır Allah hepimize bir yetenek vermiş.Ama her konuda da ''ben'' merkezli davranırsan o büyüklenmek olur büyük edepsizliktir :)

• aynen :)

• üni 2. sınıfım. hiç bir şeyden vazgeçip belirli bir çaba harcamadım. buraya kadar geldiysem şansımla gelmişimdir

0|0
    0|0
  • yata yata essegı sok bıtırıyo cabaya gerek yok annem sadece gır yeter gerısı hıkaye cıddıyım artıslenenler olucak ama goruceksın :)

0|0
    0|0
    • okuyorum üniversite zaten

• evet maalesef ve ben çabalıyorum derslerde iyim ama uzmanlık istiyorum onun için özel bir çaba harcmm gerek .s

• fazlada degıl torpıl gerek eger yoksa evet bıraz yırtınman gerekıcek bu konuda

• şuan yazılım mühendisliği okuyorum açıkcası çok çalıştığım söylenemez sadece yerinde bir şeyler yaptım ve istediğim bölümü tutturdum mutluyum açıkcası :D hatta dersten çok kendime vakit ayırdım

0|0
    0|0
  • iibf bitti bankacıyım. :(

0|0
    0|0
    • uzmanlık düşünseydn keşkee

• üniyi burda söylemiyim gizli sordum zaten :) niye işin zor dedin .s sen hangi bölmdün?

• iktisat. kpssde daha çok maliye iktisat ve hukuk önemli ama o derslerin çoğunu almayacaksın. özelden ulaş istersen.

• valla benım bıldıklerım herseyden vazgecıolar mısal gelecekten kadınlar 58 yasında hala bekar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hep daha iyisini istiyodum. Tahmin edemeyecegim birsey oldu ilk defa( fakulteler arasi) gecen sene kurumici yatay geciste iyi bir yere yatay gecis yaptim. Evet cabalamistim yatay gecis icin ama bu kadar istedigimide bilmiyormusum. Bu bana gercekten bir hediye gibi geldi. Sanirim eski bolumumden yeni bolume bir daha kontenjan vermiceklermis. Yani isteyince inaninca ve calisinca oluyor. Simdide hayalim ing ye almanca ekleyip yurtdisina acilmak. Masteri harvard da yapmak. Bunun icinde ort. kasiyorum.

1|0
    0|0
  • İnanmak.. Şu anki hedefim yan alan seçimi.. Bunun için sınavlara eskisinden daha çok çalışıyorum bunun yolu hırstan geçiyor.. Ortalamam yüksek olması lazım eğer inandığımı başarırsam, ki başaracağıma inanıyorum çift diplomam olacak..

Bak bu inanmanın ve hırsın faydası az önce alan hocamız mail atmış ve 95 almışım..

Kim bilir hırs yapmasaydım dersteki bilgilerim ile girip 60-70 alacaktım..

1|0
    0|0
    • tebrk ederm hırs ve inanmak gerçktn önemli..

• Teşekkür ederim, gerçekten öyle..

• Bizim sınavlar henüz başlamadı, nisanın üçüncü haftası başlayacak. Yine de teşekkür ederim. İnşallah başarının karşılığını alırsın.

• Hayalini kurdum..

Azim / hırs..

İnandım..

Uğraştım..

Hala uğraşıyorum, 16 yıldır..

Sonuç? Belkide ölürüm, boşa gider.

Kim bilir..

0|1
    0|0
Yükleniyor...