Kendinize en yakın gördüğünüz ünlü düşünürler ve sözleri?

Düşünceleri, sözleri ve yaşantıları size en ilginç gelen, en sevdiğiniz düşünürler kimlerdir ?

Sözlerini de yazarsanız sevinirim :)

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• " "Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir" - Heraklitos

"Gelişimimiz için bir aynaya ihtiyacımız vardır." - A. Schopenhauer

"Herkes kendinde eksik olanı sever." - A. Schopenhauer

* "Evlenmek, haklarını ikiye bölmek ve görevlerini ikiye katlamak demektir." - A. Schopenhauer

"Dinler ateşböcekleri gibidir: Parlayabilmek için karanlığa gereksinim duyarlar. Tüm dinlerin koşulu yaygın olan belirli bir derecede cehalettir. Ki sadece bu havada yaşayabilirler ancak." - A. Schopenhauer

"Ahlaksal olay yoktur, yalnızca olayların ahlaksal yorumu vardır." - F. Nietzsche

"Ahlaklılık yeni ve daha iyi geleneklerin ortaya çıkmasına karşı direnir: aptallaştırır." - FN

"Az bilen ve az düşünen çok konuşur." - FN

* "Biz arzulanana değil arzulamanın kendisine aşığızdır." - FN

"Doğrular ve yanlışlar yoktur, sadece yorumlar vardır" - FN

"Umut en son kötülüktür, çünkü işkenceyi uzatır." - FN

Bu aralar Nietzche ve Schopenhauer'ın kitaplarını okuduğum için işaretlediğim sözleri yazdım. Sıra da daha Kant var :) Kant'ın düzenli hayatı da ayrı bir hikaye. Bakalım onun ahlak felsefesinde neler bulacağım. Biraz uzun oldu ama kusura bakma. Yıldızlı olanlar da daha bir sevdiğim sözler.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• "Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla .

O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın"Hz.Muhammed)s.a.v)

"Münafıklığın alameti üçtür : Konuştuğu zaman yalan söyler, vaat ettiği zaman sözünde durmaz, emanete hıyanet eder" Hz.Muhammed(s.a.v)

"Siz kendiniz namuslu olun ki, kadınlarınız da namuslu olsunlar" Hz.Muhammed(s.a.v)

"Kâfir bile olsa,hiç kimsenin kalbini kırma!Kalp kırmak,Allahü teâlâyı incitmek demektir"Hz.Muhammed(s.a.v)

"Bir erkek hanımını döverse,kıyâmette ben onun davacısı olurum" Hz.Muhammed(s.a.v)

"Erdemin en büyüğü, seninle ilişkilerini kesene iyilik etmen, senden esirgeyene vermen, sana kötülük edeni bağışlayıp, dost elini uzatmandır" Hz.Muhammed(s.a.v)

"Cahiller cesur olurlar" Hz.Muhammed(s.a.v)

"İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz" Hz.Muhammed (s.a.v)

''Haksızlığa boyun eğmeyiniz.Yoksa hakkınızla beraber şerefinizide kaybedersiniz.'' Hz.Ali (r.a)

Fakir olmak, şerefsiz olmaktan daha küçük bir meseledir.

0|3
    0|0
  • friedrich nietzsche

bu da dahil bütün genellemeler yanlistir.

yirim.

1|0
    0|0
  • Mutlaka evlenin karınız iyiyse mutlu ,kötüyse filozof olurunuz

demiş ünlü fllozof Socrates :)

1|1
    0|0
  • Gün gelecek, öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz!

Adolf Hitler

1|1
    0|0
  • ''Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat denilmektedir.'' - John CHRISTIAN

1|0
    0|0
  • Benim tarzım bu ve eğer beğenmiyorsan canın cehenneme dostum. - Sir J. A. Purpur

0|0
    0|0
  • fetullah gülenin düşünce tarzı benim düşünce tarzıma yakın aynı şekide muhammed ikbalin de ... dersen ki gülen cematinden misin değilim

0|0
    0|0
  • Gel Bıze Bıze Annem Pilav Pişirmiş. Nede Cok Seversın Pilavı Yaşasın 23 Nİsan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hayatta hiçbirşeyden korkmayın yalnız;herşeyi anlamaya çalışın.

MARİE CURİE

1|0
    0|0
  • "Düşünüyorum öyle ise varım." Descartes

1|0
    0|0
  • hayat kötü kolla götü

yazar (Anonim)

1|0
    0|0
  • İnsanı daha az seviyor değilim, ama Doğayı daha fazla - Lord Bryon

0|0