Bacağım kalkmıyor neden olabilir?

plates yaparken, ya da bacağım yerdeyken 90 derecelik açıyla kaldırmak istediğimde bacağım tam açılmıyor arka bacak kaslarım çok mu gergin acaba? yürürken hiç bir sorun yok, sadece tam kaldıramıyorum.Neden olabilir?

Güncellemeler:
hiç spor yapmayan insanlar kaldırıyor ama

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 3

• kilo kaynaklıdır. kilo verip esnetme hareketlerinden sonra kalkar, tekvando vücut esnetme sanatı olarak en iyisidir. Bacaklarını ortadan ayırıp yere oturanlar da ilk başladığında açamıyorlar..

0|0
    0|0
    • kilo kaynaklı olduğunu hiç sanmıyorum bu kiloda hemde

• o zaman esneklik kazanmak için yavaş yavaş tempoyu arttırın. bir kaç ayın sonunda istediğiniz esnekliğe kavuşursunuz. fakat direk sonuca ulaşmak istemek sadece sakatlanmaya yol açar. Ayrıca düz tabanlık/taban çökmesi varsa kaslarınız zaten gergindir bu hareketi yapamıyor oluşunuz iskeletsel olarak normal olur.

• düz tabanlıkta yok heralde yeteri esnekliğe sahip olmamaktan teşekkürler.

• Banu Alkan'dan - Kaldıramazsan Kaldırırlar Gülüm şarkısı sana gelsin. Saygılar..

0|0
    2|0
  • 90 lık acıyı hemen yakalayamazsın biraz denemen gerek yere otur ve bacagını 90 lık acıya getir tut sırayla daha rahat edersin alışkanlık :)

0|1
    0|0
    • hiç plates yapmayan insanlar kaldırıyor ama

• basenler ince mi biraz kalınsa ondan olabilir mi acaba.

Kızlar Ne Diyor 3

• hiç spor yapmıyorsan normal bir durum biraz egzersiz yap açılır

0|1
    0|0
  • pilatesse başlayalı hemen hemen 1 ay oldu...

ilk günler bende zorlanmıştım ama şimdi daha rahatıım...zamanla o esneklik kazanılıyor ama tabi yıllardır spor ile uğraşan biri gibi olmasını beklememeli..

0|0
    0|0
  • Benim de açılmıyor.Demek ki iyi ısınmıyoruz :( Ya da pilates yaptıkça yaptıkça 90 derecelik açıyla kalkıcak ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...