İnsanları cevapları ile mi soruları ile mi tartarsın?

Kantarının ayarı nedir bilmem ki hangisi doğru o da muallak.

Kesin net doğrular olmaz bence ile başlayan cümlelerde hatta düşüncelerde.

İnsanların cevap verirken istenilen cevaba yakın cevaplar verdiğini tespit ettiğimden dolayı yani bir kısmı düşündüğü değil düşünmesi gerektiğine inandığı şeylerden oluşuyor diye düşünüyorum.

Bu bağlamda sorduğu soruların daha samimi ve daha çok kendisini yansıttığını düşünüyorum.

Senin fikrin nedir?

Çok sık düşünce beyanında bulunmam kadrini bilin.

0|0
15|11

En İyi Kız Görüşü

• Savunduğu görüş emin olduğu bir şeyleri söylemesini tetikler. Sorduğunda ise ya kafasındakilere yanıt arıyordur ya da düşüncelerinin netliğini kestirememiştir.

Bunun bir de sorunun içinde cevabı arama versiyonu vardır ki tam vasatlık. Kuru laf kalabalığından hoşlanan ve "maksat laf olsun" kafası yaşayanlara has özelliktir.

Ben ise bu sorundan muzdarip kalan kısım oluyorum çoğu zaman.

0|3
    0|1
    • Dediğim gibi tek doğru yok bir çok değişik değerlendirme olabilir hepside mantıklı olabilir.

Ama bir tutarsızlık, tuhaflık olduğu her değerlendirmenin temeli.

• Kime göre, neye göre? Sonuç; bana ne?!

Düz mantık düşünenleri sevmiyorum, dolaylı düşün: birçok sonuca var.

Kızlar Ne Diyor 14

• İkisi de önemli bir etken bence birini tanımak için..Sırf laf olsun soru sormuş olmak için içi boş bir soru soruyorsa veya herhangi bir soruya verdiği cevap mantığın çok uzağındaysa iyi bir izlenim bırakmaz bende.

0|0
    0|0
  • Sorularlada Senin dediğin şekil ola bilir, diye düşünüyorum. Kulandiği kelimeler yolun sonuyla alakali değil nasil gittiği önemli.

0|0
    0|0
  • İkiside. Sadece soru sormak yetmez verdiği cevaplarda sorduğu sorular gibi akıl dolu olmalı,samimi ve bazen düşündürücü olmalı.

0|0
    0|0
  • herkes karşıdakini kendi gibi zanneder diyorum.

1|0
    0|0
  • sorduğu soru kişiliği hakkında fikir verse de henüz kabul etmediği bir konu sonuçta. rengi henüz belli değildir!

ama cevaplar net bir şekilde kişiliği ortaya koyar... puancı bile olsa çok büyük bir ipucu dur cevabı kişiliği hakkında!

0|0
    0|0
  • Söylediğin şey mantıklı bu yönden de bakmak lazım.Ben cevaplardaki ayrıntılara bakarım genelde ama.

0|0
    0|0
  • Cevaplarından az çok kişiliği hakkında fikir edinilebilir. Sorduğu sorulardan da aynı şekilde kişiliği hakkında fikir sahibi olunabilir.

0|0
    0|0
  • Cevaplar ağırlıklıdır.Sorularda gırgır geçme olayı çok çünkü fazla ciddiyet beklemm

0|0
    0|0
  • Sorularıyla tanır, cevaplarıyla tartarım..

0|0
    0|0
  • Cevaplarken veya soru sorarken takındığı tutuma göre tartarım.

0|0
    0|0
  • sorular elbette.

0|0
    0|0
  • Yazdıklarından bir şekil oluşur elbet.

0|0
    0|0
  • Bir insanın kişiliğini sorduğu sorular belirler

0|0
    0|0
  • burdaki insanları cevap veya sorularıyla tartmıyorum

hatta tartmıyorum gerenk yok

1|1
    0|1
    • kimse umrumda degil... sadece ben kendim önemliyim diyorsun yani... e yürü git o zaman... kendini bu bencilliginle gizlemen normal...

• sanane leyn

Erkekler Ne Diyor 11

• sorduğu soruya verdiğim cevabı ne kadar benimsediği ve üstüne verdiği kendi cevabı ile tartmak daha doğrudur herhalde

0|0
    0|0
  • Bence her zaman tartmak mümkün değil. Bazıları hiç soru sormaz mesela. Ya da laf olsun diye sorarlar. Cevaplar zaten samimi değil.

0|0
    0|0
  • zekasından kişiliğinde şüphe etmediğim insanlar çok aptalca sorular sorabiliyor...

ya da kişiliksiz dengesiz tipin biri çok güzel bir soru sorabiliyor...

sorular biraz zorlama, biraz şans...

sorular belirleyici değil diyorum o yüzden...

cevaplar daha önemli bence...

soru sormak için zorluyorsun kendini...

oysa binlerce soru içinden cevap vermek istediğine cevap veriyorsun... doğal ve doğaçlama yani...

0|0
    0|0
  • anlattıkların dogru ama bence sorulan sorular da verilen cevaplar gibi.yanı sorular da ıstenılen sorular.kımse cesaret edip farklı seyler soramıyor.sonra biz sordugumuz zaman olmuyor.ben kımsenın ne dusundugunu umursamadan soruyorum.cevaplarım da oyle.

0|0
    0|0
  • ikisi ile de tanıyamazsın... sorulara verdiği cevaplar ile ya da sorduğu sorularla bir insanın tanırım fikri mantıksızdır...

0|0
    0|0
    • Tanımak bahsi geçmedi, tartmak diyorum.

Değerlendirme.

İki insan konuşurken karşısındakini bir şekilde ve seviyede tartar.

• pardon tanımak diye okumuşum... şimdi günümüz toplum durumunda bir insanı sorduğu soru ve verdiği cevaplar ile değerlendirmek ismemişimdir, çünkü artık insanların ağzından çıkan sözler ile davranışları, inançları veya benimsedikleri farklı oluyor. bir de değerlendirilen ile değerlendirilecek kişinin entelektüel statüsü ve olaylara yaklaşımları, perspektifleri de önemlidir bu konuda.

• tanimak da tartmak da mumkun

• cevap bı cok seyın sevıyesını belırler

0|0
    0|0
  • hukukta mı okudun bro :)

0|0
    0|0
  • Soru sorar,verdiği cevabın netliğine bakarım...

0|0
    0|0
  • soruları ile tartarım ben

0|0
    0|0
  • sen sorunun sonunda yazdıgın saçma sözle belli ettin mesela ;)

0|0
    0|0
    • Saçma olan kısmı nedir?

Her zaman düşüncemi açıklamam. (saçma mı?)

Bu kez açıkladım, kadrini bilin.(saçma mı?)

Saçma olan kısmı neresi?

• Kadrini bilin demek; değerini bilmek, yararlanmak. demektir.

Düşüncemi paylaşıp değerini bilin yararlanın demek tuhaf geldi sana gerçekten?

Her insan düşüncesini başkaları da yararlansın diye ifade eder yoksa düşüncelerimizi paylaşmamızın nedeni egodan öteye geçemez.

Düşüncelerimi olduğu gibi kabul edin, sorgulamayın, tartışmayın demiyorum.

Yararlanın diyorum.

Tuhaf geldiyse ya da saçma buluyorsan düşüncelerden yararlanılmasını bu senin tercihindir.

kafana göre.

• biraz komikte olsa.iyi birine benziyosun senle atışmak istemiyorum kibar kardeş :p

• Bana göre mutlak doğru işe yarayan bilgidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...