Sevdiğiniz Film Replikleri Neler ?

Benim;

(İncir Reçeli: Gittiğin günden beri tenimde faili meçhul parmak izleri. Asılı bıraktın hayatın ortasında, tek dayanağım paslı bir çivi.

- Ben hiç gitmedim. - Yanlış! - Sen hiç gelmedin.

Biliyorum, bu şehir getirecek seni bana, belki bir konser kuyruğunda, belki tıkış bir metro vagonunda. Götürdüğü gibi getirecek, aksayan bir gecenin topal ışığında. Sevmez bu şehir ağlayan erkeği, biliyorum getirecek, ağlamaya çeyrek kala.

Ben insanları arabanın camlarına vuran yağmur damlalarına benzetiyorum bazen bir damla aşağı doğru kayarken başka bir damlaya karışıp güçlenerek daha hızlı ilerliyor.)

(Kaybedenler Kulübü :Doğru zamanda, doğru yerde olmamaklardan oluşur her zaman hayat.

Bunca insan yalnızken neden bunca insan yalnız. Madem hepimiz yatıyoruz neden yalnız yatalım?

Aşık olmak anlık bir şey. Birden her şeyin çok parlak göründüğü, birden en pastel renklerin bile ısınmaya başladığı, birden tüm yemeklerin, çok daha lezzetli olduğu bir an bu.)

(Issız Adam : Sen oradaydın ve bir gün benimle tanışacağını bilmiyordun…Sen dizime yattın, ben bir hikâye anlattım ve sen büyüdün.Kafamda bir hikâye.Bilirsin bunu çok severdim. İkimize bir " mutlu son " yazdım sonra.

O evde seninle birlikte oturduk.Sustuk.Yanımda durdun sessizce.

Ve bu sondu.

Karda donmak üzeresin, uyku tatlı geliyor ama öldüğünün farkında değilsin

Ben sadece ben olmamalıyım şimdi Sanki bana baktığında kendi hayatından bir an yakalamalısın Bir hikâye olmalı Sevdiğin herkes, her şey, o an ben olmalıyım)

Bu filmler beni hem çok etkilemiş, hemde bu replikler hayatıma anlam katmıştır.

Güncellemeler:
Liquid-Soul arkadaş sana eskiyi ben vermedim yönetime sorabilirsin, ayriyeten ben vermiş olsam bile bir eksi ile engelleyecek kadar alınganmısın?

0|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

• Tam da radyoda çalan halil sezai - paramparça ile süper oturdu replikler... Her film hoşuma giden sözler olur da sonra hiç akılma gelmez o sözler.. Çok güzeldi bu yazdıkların.

”Kadınlarla en iyi olan adam onlarsız yaşayabilen adamdır.” Cehennem Melekleri

”Hiçbir şey ilk öpücüğün yerini tutamaz.." 50 İlk Öpücük

“Her sabah uyanıyorum ve hala yapmak istediğim ilk şey yüzünü görmek…” P.S. I Love You

"Burası soğuk mu, yoksa nedeni ben miyim?" Demolation Man

aklıma gelenler bunlar.. lakin çok derin replikler var, hissediyorum ama hatırlamıyorum

0|1
    0|0
    • saydıklarının hepsini izledim, muhteşemlerdi :)))

Erkekler Ne Diyor 17

• yaşlı bir kızıl derili ne kadar yanılabilir?

bazen yanılabilir

bazen susar

bazen konuşmak ister

bazen dinlemek ister

bazen yalnız kalmak ister

bazen arkadaş ister

bazen gitmek ister

bazen gider bazen

bazen gidemez

bazen hiç gidememekten korkar

bazıları sonsuz neşeye doğar

bazıları sonsuz geceye

bazen ölürsün

bazen ölemezsin

bazen bütün koşullar uygunken bile ölemezsin

bazen kendinden uzaklaşmak ister insan

bazen gidersin sırf dönebilmek için

bazen ağlarsın baya

bazen ağlayamıyorsun baya baya

bazen içiyorsun

bazen çok ama çok fazla içmek istiyorsun da

bazen sen zaten içmeye gidiyorsun

bazen acıbademden taksiye biniyorsun kadıköye diyorsun

bazen yüzüne bile bakmıyor

bazen bi kadın geliyor oturuyor karşına ve ağlıyor

kadınlar hep ağlıyor

bazen bi kadın sana "en çok korktuğum şey bir kadının gözyaşıdır" diyor. kendi adına eğer çok sevdiysen diyor eğer çok sevdiysen oysa bilmiyor ki sevmekte bir an'a ait.

herşeyin başı su.

felsefeninde...

Kaybedenler Kulübü..

1|1
    0|0
  • - arada sırada bulaşmaman gereken birisiyle karşılaştığını fark ettin mi? işte o benim.

'Gran Torino'

- biz kadınlar tarafından büyütülmüş bir erkek nesliyiz.. başka bir kadının aradığımız şey olduğunu sanmıyorum.

'Fight Club'

-neden o aptal tavşan kostümünü giyiyorsun?

-peki sen neden o aptal insan kostümünü giyiyorsun?

'Donnie Darko'

1|0
    0|0
  • link

26-29-33-38-60-65-73-76-77-81-82-85-86-87-98-100

Burada olmayan Gandalf "You Shall not pass" var bir de.

Videoyu izlemeye üşenenler için(81) Usual Suspects "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist."

1|0
    0|0
  • Şehvetle doğan toprağa, günahla doğan bana döner-ŞEYTAN(Yüzyılın Fırtınası)

1|0
    0|0
    • Şeytan yalancıdır. Bizim aklımızı karıştırmak için yalan söyler; bize saldırmak içinse yalanları

gerçekle karıştırır. Saldırısı psikolojiktir ama

güçlüdür. O yüzden onu asla, ama asla dinleme..."

• "respect the cock and tame the cunt"

...

"penise saygı gösterin ve vajinayı evcilleştirin! onu evcilleştirin. size öğreteceğim becerilerle onu ele geçirin... ve ona "hayır beni kontrol edemeyeceksin. hayır ruhumu alamayacaksın. hayır bu oyunu kazanamayacaksın" deyin. çünkü bu bir oyundur arkadaşlar; olmadığını düşünmek istiyorsanız, okul avlusuna geri dönmek istiyorsunuz, şu koca göğüslü mary jane'e delice tutulmuşsunuz. penise saygı gösterin. bu düşünceyi içselleştirmelisiniz."kontrol bende", "evet", "hayır", "şimdi", " burada" diyen benim. erkekler! çünkü bu, evrensel, antropolojik, biyolojik ve hayvansaldır. biz erkeğiz!" (Magnolia)

link

link

link

0|3
    3|0
  • Gerçek bir özgürlüğün neye benzeyeceğini hiç düşündün mü? Başkalarının yargılarından ve kendininkilerden kurtulmak.

[Apocalypse Now/Kıyamet]

3|0
    0|0
    • "ben dürüst değilim ve dürüst olmayan birinin dürüst olmayacağına güvenebilirsin.açıkçası asıl dikkat etmen gerekenler dürüst kişilerdir çünkü ne yapacakları bilinmez bazen inanılmaz hatalar yapabilirler.."

• Cameron: Ben araştırırım.

Foreman: Ben telefon ederim.

Chase: Ben çocuğu hayatta tutarım. En azından bir süreliğine.

House: Ben de yemek yerim

• + Hastaneleri hiç sevmem .

- Neden ?

+En kötü günüm orada geçti .

- Hangi gün ?

+Doğduğum gün

• Godfather - Ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım.

Fight Club - Sadece herşeyi kaybettikten sonra özgür kalabiliriz.

V for vendetta - Gerçeğin gücüyle yaşadığım sürece kainatı bile fethedebilirim . Fikirlere kurşun işlemez .Beni öldürmeyen herşey beni güçlendirir (Friedrich Nietzsche)

1|0
    0|0
  • Orjinali; Here's looking at you kid

Türkçe seslendirme; Onun gözü sende evlat.

Casablanca filminde Rick in Ilsa ya söylediği bu cümle,iyi ingilizce bilen arkadaşlardan çevirmelerini istiyorum.Türkçe seslendirmesinde onun gözü sende evlat şeklinde çevrilmiş.

1|0
    0|0
    • "why so serious ?"

Joker

• “Biliyorum, ana vatanımız için hayatını veriyorsun. Buradaki herkes biliyor,düşmeyeceksin. Buradaki herkes seninle gurur duyuyor. Baban öldü. Erkek kardeşlerin öldü. Faşist sürülerden öcümüzüzü al.”

• nabıcaz be Kamil :) Gemide

Fight Club , Vendetta (ağızlarından çıkan bütün sözler)

1|0
    0|0
    • 23 yaşına geldiğinde olman gereken tek şey kendindir.

Troy "Reality Bites"

anladın sen onu :)))

• Galiba annen baban yerine, sana aşık oldu... -Geleceğe dönüş, Dr.Emmett Brown'dan şu ismini unuttuğum rakçı velede.

1|0
    0|0
  • bence en güzeli kemal sunal ile şener şenin arasındaki replik...

şener şen: gözü kör olsun o düşmanın hala öldüremedi seni

kemal sunal : çok kabiliyetsizler canım bunlar ..

harika diyalog bence

1|0
    0|0
  • kibar feyzo:niye bana beş yüz onlara bin

usta başı:onlar sendikalı

kibar feyzo:he bende harranlıyam

usta başı:ya git işine kardeşim

kibar feyzo:adam da haklı kendi memleketlisini koruyo

1|0
    0|0
  • Ben cehennemi gördüm abbey, sense sadece okudun..

----Quills------

1|1
    0|0
  • emrah abi koş ananı ... :D

1|0
    0|0
  • Kurtlar vadisi: Sonunu Düşünen Kahraman Olamaz

1|0
    0|1
  • Seviyeyi yükseltip, en sevdiğiniz video game, roman replikleri gibi sorular sorasım var

0|1
    2|0
  • Sevmediğim replik yok :)))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Tabikide 'Devlerin Aşkı' final sahnesi...

-gidiyorlar,durduralım !

-''Bırak gitsinler,onları kimse durduramaz..Onlar Ölümü Bile Aşmış...''

1|0
    0|1
    • +1

• Gerçek aşk, gerçekten olmadığı yerde asla bulunamaz ve gerçekten olduğu yerde de asla saklanamaz (Kissing A Fool)

Eat Pray Love

• En sevdiğim replik: 'Bu maskenin altında etten fazlası var.Bu maskenin altında bi' fikir var ve fikirlere kurşun işlemez' V For Vendetta

1|1
    0|0
  • Hayatı seçin. Ama neden böyle bir şey yapayım ki? Ben hayatı seçmemeyi seçtim.

Ben başka bir şey seçtim. Neden mi? Hiçbir nedeni yok.

2|0
    0|0
  • Every situation god always has a plan. i guess i'm still trying to figure out what that plan was.

An American Crime

1|0
    0|0
  • "sevmeye geldim"

1|1
    0|0
    • Umut iyi bir şeydir, belki de en iyi şey ve iyi şeyler asla ölmez.

Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption (1994)

• ''Bunca yıllık insanlık tarihinde kıyamet bana denk geldi, bahtımı s*kiyim.

Zombilerin düğünü(ADA)

1|0
    0|1
    • ölüm sadece bir başlangıçtır -Sherlock Holmes

• "Bu hayat sana karşılıksız verilmiş bir hediye. Zamanı gelince, yine karşılıksız geri vermen gereken." (Biutiful)

• Yabancılardan hatırlamıyorum

Senin annen melekti yavrum

Ağlamıyorum gözüme toz kaçtı

1|0
    0|2
Yükleniyor...