Herşeyi yönetimlerden bekliyoruz da kendimizi yönetebiliyor muyuz acaba?

İstemediğin bir şey hemen sinirlendirir mi seni? Sinirlenince hemen tepkimi koyarsın, yoksa önce düşünür müsün? Hem kendin, hem kendini karşı tarafın yerine koyarak.

Herşeye güler misin ya da konu ciddi olsa da, her şey makara mı senin için? Ya da umursamaz mısın hiç bir şeyi ne ciddi ne komik? Nasıl bir yöneticisin kendin için söyler misin ?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer insanoğlu kendini yönetebilme cesaretini gösterebilseydi bugün, iktidarların sallandırdığı iplerde oynamazdık.. İronik olan ise bu iktidarları kendimizin seçmesi ve iplerimizi onlara teslim etmemiz.. Özgür irade, berrak akıl, karar verebilme yeteneği insanoğlunda olduğu halde bunu kullanamaması, diktalarla geçen ömürler sürmemiz sorgulanması gereken konular tabii ki ve bunu sorguladığın için teşekkür ederim..

Burada bir çok cevabın temeline inildiğinde insanların kendilerini yönetebildiği ve özgürce yaşayabildiği kanısına ulaşabiliriz.. Her konuda olduğu gibi bu konuda da yanılsamaya kapılmış bellekler kendini, aslında hiç olmadığı gibi ifade edecektir ki ben de bunu yapıyorum çoğu kez.. Kendime kızmama rağmen buna mecbur bırakılma gibi bir etkenin de olması beni çok üzüyor.. Keşke insanoğlu kendi kendine yetebileceği gerçeğini görebilse ve kendi cellatlarımızı kendimiz yaratmasak..

Not ; Soru içeriğinle çok alakalı olmasa da aslında temelde yatan bu gerçeği dile getirmek istedim.. Kendimizi her anlamada yönetebilme yetinimizi kullanabilseydik eğer değindim konuya "değinmemiş" olacaktım.. Söylediğim her şeyi tek kalemde silerek aslında soruna şöyle bir cevap vermek daha doğru olacak ;

Rol yapmaktan, empati kuramamaktan, sorumsuzluktan, tembellikten aslında yönetme ve yönetebilme kabileyetimizi törpülüyoruz.. Yönetici olabilmek için güç sahibi olmayı yada güce sahip olduğumuz da, bunu aklı selim bir şekilde kullanabilmeyi öğrenmeliyiz..

0|0
    0|0
    • edit ; * yönetici olabilmek için güç sahibi olmayı beklememeliyiz..

• Sinirin artık bir fayda getirmediğini çok önce anladım zaten.. Artık kontrol mekanizma mı sağlam tutmaya gayret ediyorum..

• teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 2

• tepkimi koyarım sinirli biriyim sanırım

1|0
    0|0
  • umursamaazım aslında ama sınırlıysem fena olur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Önce neler yapabilirim onu araştırırım elimden gelen bir şey var ise yaparım .

İmkansız durumlarda yönetime giderim .

0|0
    0|0
  • Sabahki olaydaki diyaloğun ters açıdan yorumu, orta yolu bulmak lazım.

0|0
    0|0
    • sabahki olayda soru kaldırıldığı için senin tarafındayım haklısın tartışabilmeliyiz ama soran kişide kafasında haklılığı sabit tartışmaya açık olmayacak bir şekilde suçlar gibi soru sormazsa sorunlar çözülür

• tabi ki üslup önemli, sen bir siteye üye oluyorsun, sonra sanki babanın çiftliği gibi isyan ediyorsun, o da yanlış.

• sana söylemedim, betimleme yaptım, bahsettiğim şahıslar hakkında

• Dostum ben yönetim ve moderasyon gibi otoriter sistemlere karşıyım bunu sende biliyorsun.

Ben yazılarla tartışırım kişilerle değil.Seninle bile tartışmışlığım var yanlış hatırlamıyorsam güzel bir noktaya değinmişsin.

Şunuda belirteyim benden yönetici falan olmaz.Ben renklilik ve sansürsüz bir hayat istediğimden ilkelerime ters düşer.Kin ve nefret te ilkelerime ters düşer.

0|0
    0|0
    • seçilen sistemin yönetici ve moderasyonla yönetmek olduğu bir sisteme girmek senin seçimindir.karşı durma hakkını her daim kullanabilirsin ama bunu tartışarak çözmeye çalışmak gerek.tek taraflı düşünmeden tartışma denilebilecek bir şekilde .

• O zaman şöyle diyeyim bari herşeyi kaldırmayan yöneticiler bulunsun.Daha yeni mail kutumu karıştırırken dikkatimi çekti,biyolojik bir cevabımı cinsel içerik diye kaldırmış.Bahar adında bir yönetici kimse kendisi ben şiddetle kınıyorum.

• yöneticilerinde kendi içerisinde bir denetleme mekanizması oluşturması gerekli olabilir

• Yöneten ve yönetilenler olmasın

anarşi olsun

0|1
    0|0
  • Fetret dönemindeyim bu aralar.:)

0|0
    1|0
  • ben kendimi yönetmekten acizim

0|0
    0|0
  • ben kendim çözerim herşeyi

0|0