O hakem hakkaten o kadar kötü mü yönetti o maçı?

Yav arkadaş, hakkaten bizim millet beni şaşırtıyor, valla bak. Tutturmuşlar 'Ivan Bebek Fener'e operasyon yaptı' edebiyatı.

Aynı maçı ben de izledim, hakemin penaltı verip Mehmet Topal'ı atması bence haksızdı, Mehmet topu sırtıyla karşılamak isteyip dönerken eliyle topu karşılamış olabilir, ama göğse o kadar yakın tutulmuş bir ele o mesafeden öyle zımba gibi şut çarptı diye penaltı verilmez. Hani eli açık olsa net penaltı da, açık da değil. Ki bana kalırsa Mehmet mevlevi gibi dönmeden göğsüyle karşılasa hakem penaltı da vermezdi ama her halükarda haksız penaltıydı.

Ancak, ardından hangi kararı ile Fenerbahçe'yi doğradı bu adam? Souza'ya sarı vermesi doğruydu, Mehmet Topal'a maçın başında sarı vermesi doğruydu, diğer kırmızı kartlar doğru, ki Van Persie iki kere bilerek eliyle top alıp kart görmedi, Caner de iki üç kere sarı kart verilebilecekken kart görmedi.

Teknik direktöründen sahadaki futbolcusuna kadar bu kadar gergin, bu kadar hazımsız bir havayla oynayan takımın başına gelir bunlar.

Hakem maçın başından itibaren kendini yere atanlara faul vermeyeceğini belli ederken, hatta Topal'a biraz da mesaj olsun diye daha 8. dakkada sarıyı çıkarmışken böyle davranmamalıydı Fener.

Yav bir ara rus spiker 'Şu an Caner niye, neye itiraz ediyor ben anlamadım. Alves tartışmasız faul yaptı, kart Mart da yok ama hakeme itiraz ediyor' dedi, siz hakem bizi doğruyor diyordunuz her düdük çaldığında ama objektif biri hiç öyle görmüyordu maçı, yine aynı rus spiker 'Fener çok gergin, sürekli hakemle didişiyorlar' falan da demişti anlatırken.

Fenerbahçe bu maçı alabilirdi, Braga pek top oynamadı özellikle ilk yarı. Ama fizik kalitelerindeki eksiklik yüzünden mücadele etmekte zorlanıp, faul alamayınca sinirlendiler, hakem çatır çatır sarı kartları atlamadan çıkarınca daha da sinirlendiler, kırmızı kart çıkınca ise koptular. O penaltıdan sonra da avantajları vardı ama maçı komple bıraktılar.

Hele Volkan Şen'in kendini zorla attırmasına ne denir?

0|1
1|8

En İyi Kız Görüşü

• Skoru belirledi hakemi yenemedik neyse artık olan oldu bu olayı unutmalıyız futbolcularımızın sinirli olması hakeme saldırması çok etkileyiciydi onların canı sağolsun 😍💛💙

0|0
    0|0
    • Bak hala skoru belirledi diyor. Aç oku şu sorunun detayını, bana cidden 'Şu söylediklerin yanlış' de.

Hakeme saldırmaktan etkileneceksen futbol izleme zaten, mızmız çocuklar gibi istediği olmayınca magandalık yapmaya prim mi verecek millet?

Hayır bunları diyen takımın taraftarı kendi lehine ligde haksız galibiyet alınca 'Şike şike fenerbahçe ehehe' diye gülüyordu en son.

• Banane ne düşünüyorsun umrumda mı ben başlıktaki soruya cevap verdim istediğimi yazarım polemiğe girmek istemiyorum yazmasan sevinirim.

• Soru cevap sitesinde görüşlere 'İstediğimi söylerim, polemik istemiyorum yazma' diye yanıt vermek...

En İyi Erkek Görüşü

• Fenerbahçeliler ezildikleri maçta hakemi sorgulamaya başlar zaten. İlk maçı da izlememiş bunlar ya da işlerine gelmemiş. Braga'nın olmayan ofsaytını hatırlatırım ! Hakem ofsayt vermeseydi gol atabilirdi adamlar ! Alper'in ilk maçta ki agresifliğini ve neredeyse rakibiyle kavga edeceğini ve hakemin sarı kart vermemesini hatırlatırım.

Hakem'in Fenere karşı da sadece bir kaç hatası olmuştur. Braga'da ilk maçta hakem hatalarını yaşadı ama futboldan kopmadılar.

Milliyetçiliğe gerek yok Braga turu sonuna kadar hak etti.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 7

• Güzel analiz yapmışsın. Hakemin hataları oldu fakat bu fb nin berbat oynadığı gerçeğini değiştirmez. İlk maçtan belliydi kotu oyun , kadıköydeki golden önce ayni şutu volkan çıkarmasa iş orada bitebilirdi. Fb kotu oynadı dediğimde burada bazı zatı muhteremler diego yok diye boyle olduk diyorlardı. Bu mac Diego sahada gezinmekten başka ne yaptı? Nani ve Van Persie de ayni şekilde

Hakemi suçlarsın eyvallah ama tek sorumlu hakem deyip , q7 tweet atmış deyip oynadığın oyunu gölgeleyemezsin. YEMEZLER...

0|0
    0|0
    • Yav adamların topçusu bir gol atsalar halen daha şansları olacakken kendini attırmanın derdindeydi, daha ne denir.

Top oynamaya çıkmamışlardı sahaya. Top da oynamayınca hakeme sardılar.

• O penaltı kararı yetti zaten maçı Braga lehine çevirmeye. Ayrıca Braganın attığı ilk gol net ofsayt. Maç 1-1 oldukdan, ikinci yarı başladıktan sonra kornerden gelen topun direği yalayıp auta gittiği pozisyon dışında Braganın net pozisyonu yok. O penaltı pozisyonuna kadar her şey istediğimiz gibiydi oyunu orta sahada çok iyi domine edip Braganın ataklarına izin vermedik. Sarı kartları bir kenara bırakın, kırmızı kartlar her şey bittikten Braga turu aldıktan sonra oyuncularımız sinirine hakim olamayıp bilerek gördü o kartları. Kartların hepsine doğru diyelim zaten kartların skora etkisi yok, dediğim gibi her şey bittikden sonra 8 kişi kaldık. Tabi 1 kart dışında o da penaltı pozisyonu. Gereksiz bir şekilde verilen penaltı sonucu gereksiz bir şekilde kırmızı kart geldi. Adamın kendi ülkesi bile İvan Bebek' i topa tuttu adeta. Hakem hakkında "SKANDAL" yorumunu yaptılar.

0|0
    0|0
    • Beni bağlamaz hırvatların ne düşündüğü, maçın hiçbir anında Braga'dan daha iyi oynamadı Fener.

Ki fizik olarak da daha gerideydiler.

O maçı çevirebilirlerdi, ama oynamaya çalışmak yerine profesyonelliklerini hepten yitirdiler.

Özellikle şu şopar hocalarına kıl oldum, kenarda hareketli adam Bilic gibi falan olur, hani bağırır çağırır, Bilic'in Necip'i 'Ulan hakeme itiraz etme geç yerine' diye sahaya bir adım girip arkasından iteklediğini görmüştüm mesela.

Ama o herif şov yapıyor resmen, dün tribüne gönderilmesine sebep olacak kadar zıvanadan çıkmasına hiç gerek yoktu.

Hayır itiraz ettiği pozisyonda da hakem kuralı uygulayıp Souza'ya sarı kart verdi.

Her hakem kararında böyle şımarık velet gibi oyuna küsülmez.

Alper Potuk ve Volkan Şen resmen rakibin ayağını kırmaya çalıştı sırf moralleri bozuldu diye.

• İşler sarpa sardığında da maça asılıp koparabilmeleri lazımdı, sanki böyle bir mecburiyetleri yokmuş gibi davranmaları zaten rahatsız edici olan.

Geçen sene Bilic'in 70 dakka on numara top oynayıp maçın sonunu getirememe hastalığı gibi bişey

• Yani bariz bir sorun var, çözümünün üretilmesi lazımdı.

• Aynen katılıyorum sana

0|1
    0|0
  • Evet brro

0|0
    0|0
  • TSL sandılar ya uefa yı ondan. O hakem hatası türkiyede de oluyor gayet bol bir şekilde. Olmayacak pozisyonlarda saçma sapan kararlar veriliyor.

0|0
    0|0
  • braganin ilk golu yarım netre ofsayt ve olay esas senin anlattiginla basliyoe zaten haksiz acimasiz kararla

0|0
    0|0
    • Yav bırak allasen, o kadar geriden atılan bir topta aniden gelişen bir atak var, bir Fener'e karşı mı yapılıyor bu hatalar? Benzer bir ofsaytla gol atsalar sesleri zerre kadar çıkmaz.

Ki gol ofsayt tamam da, orda aynı zamanda Fener savunmasının net kademe hatası vardı, ofsayt kadar Caner'in bu yaşta hala kademe nedir bilmemesi de var.

Öyle kabul edilemez bir hata değildi o ofsayt kararı.

Daha bu sene, bir ofsayttan gol yedik diye Beşiktaş itiraz ederken fenerliler dalga geçiyordu.

Ki hepsini geçtim, orta hakemin hatası değildi o ofsayt.

• sen nasil dusunmek. istersen düşün

• Galatasaray'lı biri olarak söylüyeyim kesinlikle hakem sonucu böyle oldu.

0|0
    0|0
    • Bana hiç öyle gelmiyor, mental olarak bitik olduğu için yenildi Fener. Ne forvetleri, ne kanat oyuncuları, ne bekler ne de ortasaha oyuncuları doğru düzgün mücadele koyamadı ortaya.

Karşı tarafın kaç katı daha değerli kadrosuna rağmen ben hiç Braga'nın çıktığı kadar hızlı atağa çıktıklarını görmedim.

Diego denen kabzımal hangi mevkiide ne amaçla oynuyordu gören bilen var mı?

Fener ne oynuyordu maçta? Özellikle ilk golde ofsayt vardı ama herhangi bir maçta olabiliyor öyle hatalar, Caner kendi seviyesi için cidden kabul edilmez bir kademe hatası yaptı orda, Şener desen keza.

Maçta istedikleri olmayınca sakin ve profesyonel olmak yerine tribe girmekle Avrupa'da bişey başaramazsın.

Zaten bizim taraftar meraklıdır her maç hakemden şikayet etmeye.

Yükleniyor...