Boyumuzu uzatmak ne kadar elimizde?

19 yaşımdayın sabah kalkınca boyumu 174 ölçüyorum. Soruyu fazla uzatmayım anladığınız gibi boyumdan memnun değilim. Yüzüyorum, demire asılıyorum, iyi besleniyorum. Son 1 senede 1 cm uzadım, daha ne kadar uzarım, tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için teşekkürler.

0|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

• Boy uzatma el kitabında boyun 24 de kadar uzayabildiğini 24 den sonrada omurgayı esneterek boyun uzamıyo omurgan esniyo diye bir 6 cm filan uzayabiliyon,sen ortopedi doktoruna git büyüme plaklarına baksın kapanmışsa anca omurgayı esneterek uzarsın kapanmamıssa boyun uzar 174 ortalamanın üstünde fakat ortalama şımdi 170 ilerde 175 e çıkrsa kısa olursun.uzun olmakda iyi değil zaten ben 18 yaşında 178 idim 2 ayda 184 oldum maşallah, faydası olduğü kadar zararıda var standart ölçünün üstunde olduğü içın atm de islem yaparken ya da sınavda sırada otururken v.b. durumlarda boynun ağrıyo o derece eğiyosun boynunu,haftada 3 gün yüzme 3 gun basket 6 gün demire günde 5 dakika en az 10 saniyelik setlerle asıl,haftada 1 gün hıç çalisma günde 2 kase yogurt,2 bardak süt,80+ gram peynir. Tekvando kursuna yazıl tekme atmak boy uzatıyor.seker,tuz,kahve,sigaradan uzak dur.

1|1
    0|0
    • tekvando dışında herşeye okey kardeşim. şekeri ve tuzu yarıya indiriyorum. Ne kadar uzarım babam 168

• Yorumunu beğendim daha ne yapıyım :D

• En iyi cevap yap millete sorunun linkini veriyom yorumumu en üstte görsunler.

Kızlar Ne Diyor 6

• Bilmiyorum ne kadar doğru fakat japonların yürürken boy uzatan bir ayakkabı içi var.Japonlar buna KIMI diyorlar. Bu tabanlık ayak numaranıza göre üzerinde belirtilen kesim noktasından kesilerek, ayakkabı taban çukurunuzun içine yerleştiriliyor.

Sabah ve akşam 20-30 dakika arasında yürüyüşler yapılarak boyun uzamasına yardımcı oluyor.

KIMI’nin başarı oranı, sürekli kullanımıma bağlı olarak değişmekteymiş. KIMI kullanırken, beslenmenizde, özellikle protein, kalsiyum ve vitamin almaya özen göstermelisiniz. .35 yaşının altında olduğunuz için bence deneyin. Yan etkisi olmadığı için sorun yok çünkü tabanlık olarak kullanıyorsunuz. Bunu internetten araştırın, çünkü yanılmıyorsam sipariş mallar ve ayrıca zaman ile yürümekten yıpranacağı için 1 taneden fazla sipariş vermelisiniz.

Tabi birde başka birşey söylemem gerekiyor.''Deve de de boy var fakat önünde bir eşek çekiyor. '' Anlıyorum yaşıtların belki daha uzunlar fakat olmazsa olmaz. Fazla da zorlamamak gerek. Zaten 21 yaşına kadar uzarsın merak etme...

0|1
    0|0
  • sabahlari boyunu ölcme, o vakitler daha uzun oluyorsun cünkü uykudayken omurgan bir kac cm uzuyor gün ortasi normal boyuna variyorsun

0|0
    0|0
    • ben araştırdımi boy sabah kalkar kalkmaz ölçülürmüş

• o yer cekimi degil daha iyi arastir ;)

• Yerçekimiyle alakalı tabiki git araştır hatta ekvatordan kuzeye ve güneye gidildikçe yer çekimi azalır ve genel olarak milletlerin boylarıda uzar

• esneme hareketleri yap kasları uzatır derler. 21 yaşına kadar uzarsın ama tahminimce 177yi geçmez. basketbol oynayabiliyorsan basketbol da oyna.

0|0
    0|0
  • Genetiğe bağlı öncelikle. Basket oyna,yüzmene devam et. Süt ve balık ürünleri bol tüket. Uzarsın inşAllah...

0|0
    0|0
  • yaşın çok büyük uzamazsın anca 1-2 cm.

0|0
    0|0
  • sen yarra yemısın :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• hacı sen bu soruyu cok soruon kafayı yiyeceksin bak 1.80 olaman bir kere artık kafanı çalıştırmaya bak boyunu değil

0|1
    0|0
  • 1.74 Türkiye standartlarında iyi bir boy.Ergenliğe geç girdiysen belki uzama ihtimali var .Ama bundan sonra zor.Esneme,beslenme,sporda bir yere kadar ..

0|0
    0|0
  • Bende 19 yaşındayım boyum 180 en son 15 yaşımda uzadı bir daha da uzamadı.Birkaç cm daha olsa iyi olurdu? :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...