Bacağımı 2 yana açmaya 23 yaşında başlasam yapabilir miyim?

Bacağımı 2 yana açmaya 23 yaşında başlasam yapabilir miyim?

daha önceki yıllarda hiç denemedim biraz spor yapsam ve bunun egzersizlerini yapsam kendime zarar vermeden ne kadar zamanda yapabilirim? daha doğrusu yapabilir miyim?

0|1
9|12

En İyi Erkek Görüşü

• Yapabilirsin de şunu sakın unutma esneme çalışmaları öncesi en az 15 dakika yüksek tempoda ısınma çalışmaları yapman lazım. Bir de esnemeye başlamadan önce esneme çalışması yapacağın eklemi hareket edebildiği tüm yönde bol bol hareket ettirip eklem mobilitesini sağlaman lazım. Bir de esneme çalışmalarını özellikle ilk başlarda her gün yapma, aralarda 1-2 gün ara verip kas ve eklemlerin toparlanmasına izin ver. Özellikle ilk 2-3 hafta bu şekilde devam et. Sonrasında her gün çalışsan da olur.

Bu dediklerim epey önemli, bunları göz ardı ettiğin taktirde muhtemelen sakatlık yaşarsın.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 1 yıllık jimnastikçiyim 9 10 yaşlarında başladım çocuk olmama ragmen 3 4 ayda açabildim. Esneklik istiyorsan acıya katlanacaksın

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 11

• Hayir sist

1|0
    0|0
  • Iki yana değil buna biz sıfır bacak diyoruz. Bayanların bacakları çok esnek olduğundan dolayı her yaşta açılması aslında aokadarda zor değil. Bayanlar erkeklerden daha erken açabilir. Ama durumu görmeden birsey soyliyemem. 23 yaş geç değil ama erken yaşta açmaya çalışırsanız daha erken acarsiniz.

1|0
    0|0
  • ağaç yaş iken eğilir mişşşş

1|0
    0|0
  • Yapabilirsin.
    Fakat ne kadar sürede yapacağın senin genetiğine (esnekliğine) bağlı.
    2 ayını da alabilir,6 ayını da.
    İyi bir şekilde ısınmadan kesinlikle YAPMA!

1|0
    0|0
  • Yapabilirsin, ama fazlasıyla çalışman gerek. Küçük yaşlarda kemik gelişimin tam oturmadığı için daha rahat yapabilirsin, ama bu yaşta baya bir çalışman gerek.

1|0
    0|0
  • Bacağını açmak için ısrar edersenn evet açarsın zaman ve çalışma ile alakalıdır

1|0
    0|0
  • Ufak yasta baslaman gerek yanlıs hareket yaparsan sakatlarsin kendini vucut esnek olcak

1|0
    0|0
  • dene gör

0|0
    0|0
  • yırtarsın şeyini kaslarını

0|0
    0|0
  • İstersen yaparsın da neden böyle bir şey istiyorsun?

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Vucut yapin biraz estetikse olabilir ben bir sene önce cok yapardim daha gecen hafta denedim kramp girdi bacagima :D ama vucudum yumusak bir kac hafta ugrassam olur

1|0
    0|0
  • Yok ya olmaz kırarsın felan deneme

1|0
    0|0
  • Başarırsın, çok çalışmalısın.

1|0
    0|0
  • bütün dertler bitti da bu mu eksik kaldı he hatun?

0|0
    0|0
  • ben küçükken hep yapıyordum ve çok eğlenceliydi

0|0
    0|0
  • nolcak açınca?

0|0
    0|0
    • Esnek olmaya ozeniyorum cunku

• Hayır

0|0
    0|0