Protein tozu şu aşamada kullanmalımıyım?

2 aydır salona gidiyorum. Yağ oranım yaklaşık %16-17 falandır sanırım.69 kilodan 64 e indim ki kilo verme amacım hiç yok düşüp duruyorum uyuz oldum. Herneyse sorunu anlatayım. Benim beslenme düzenim re-za-let. Sabahları 5-6 yumurta sekmez hep yerim,3 şeyden uzak dururum oda tabiki un, tuz, şeker.Öğlenleri ara öğün işte badem, elma, ton balığı yani ne bulursam yiyorum ekmek yok tabiki. Akşamları malesef yine protein ağırlıklı bişey yok ne çıkarsa onu yiyorum. Sonuç ne? Rezalet. O yüzden ben supplement almak istiyorum adam gibi beslenme yok bari ek takviyem olsun azda olsa bir faydasını göreyim ama şuanda insanlara almak istiyorum diye sorunca bana gerek olmadığını ya da işe yaramayacağını söylüyorlar. Yani ne yapmak lazım? Alıyımmı, almıyımmı? Gerek varmı?

Güncellemeler:
Cidden kas kütlemi artırmak istiyorum alternatif bir fikri olan varsa eğer yazabilirse sevinirim. Fakat bu spor hakkında bir bilginiz yoksa boşuna kafa şişirmeyin. :)
Bu arada yazmayı unutmuşum 96 kilodan 69 a düştüm skinny-fat oldum.

0|0
04

En İyi Erkek Görüşü

• Stress yapmadan sistemli çalışmaya normal beslenmeye devam et ve sakın ek birşeyler kullanma hem yaşın küçük hem zararlı

0|1
    0|0
    • hocam böylede bir halta yaradığı yokki

• @tamer123 hiçbir fikrim yok

• çabuk yaglanan bir vucudun varsa aminoasit kullan metabolizman yavaş oldugundan çok kg almışsın aga sen aminoasitle başla bence

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 3

• yağ oranı %8-10a düşmeden proteintozu kullanma alcaksan nitrotech veya wheybolic extreme tavsiye ederim sağlam kütle yapıyor

0|1
    0|0
    • ohaaa napyon lan burda :D :D :D:D vay ya bütün arkadaşlar bu sitede çıkmaya başladı :D ne siteymiş mk ya :D

• söylediğim proteintozu zaten saf proteinden bahsediyorum spor öncesi şart değilde sonrası mutlaka alınması lazım

• Not ettim hocam sağolasın. Aşağı yukarı ne kadar?

• 20 yaş altı sakın
    en az 3 ay spordan sonra

uygundur

0|1
    0|0
    • Böylede yağ yakamıyorum, kas oranımı artıramıyorum ve demotive oluyorum.

• @Dengdigidengdengg uzmanlar bunu tavsiye ediyor o vakitten sonra sana kalmış ama kızlar pek kullanmaz o vakte kilo alırsın diye tahmin ediyorum

• Tamam teşekkürler

• kullanma bence

0|1
    0|0
    • başka yapabileceğim bişey yokki demotive oluyorum böyle

Yükleniyor...