Kışın soğuk, yazın sıcak içilse gerçekten üşünmez veya ısınmaz mıyız?

Benim dedem her zaman diyor ki kışın soğuk birşeyler yer veya üçersek üşümezmişiz.Yazın da sıcak şeyler içersek sıcaklamaz pişmezmişiz.Gerçekten öyle mi sizce de.?Veya neden böyle.?

0|0
25

En İyi Erkek Görüşü

• deden akıllı adam. eskilerin bir lafı vardır. " çay harareti alır" derlerdi. evet şimdi açıklayalım

vücut iç ve dış ısıya göre kendi ısısını ayarlamaya çalışır. savunma gösterir. dışarı sıcak içeridede sıcak içecek girince savunmasını artırır. ve vücut serinlemeye başlar. keza soğuk havada da dışarı soğuk içeride soğuk birşeyler girince vücut ısısını artırmaya çalışır.

yazın susadığınızda soğuk değil ılık su için. bol bol çay için daha az terlediğinizi göreceksiniz.

bunu banyoda da deneyin. yazın yıkanırken banyodan çıkmadan önce sıcak suyu artırın. 5 dk. sıcak su ile yıkanın. çıkınca serinlik hissedersiniz. soğuk suyla yıkanırsanız daha banyodan çıkarken terlersiniz.

kışın da serin suyla yıkanın banyo sonunda üşümezsiniz

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 4

• vücut ısısını ayarlamakla alakalı

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum hiç denemedim. Ama çayın vücudun hararetini aldığı söyleniyor denemek lazım :))

1|0
    0|0
  • Benim bildiğim de kışın sıcak çay içilir ısınmak için.Yazın da sıcak çay içilir hararetini alsın diye :D

İnanma her duyduğuna.

1|0
    0|0
  • isviçreli bilim adamlarına mail atıorm şimdi açıklasınlar:D

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yazın çay içmeyi dene :/

1|0
    0|0
  • Denedim: Kesinlikle alakasız yok kelebeem, kışın için ısınsın diye çay içiren annelere ne demeli?

1|0
    0|0
Yükleniyor...