Hatalarınızdan ders alır mısınız?

Hatalarınızdan ders alır mısınız? Yoksa zaman geçince ödediğiniz bedelleri unutup tekrar aynı tas aynı hamam devam mı edersiniz?

Benim tanıdığım birçok insan ders falan almıyor, genelde devam. İnsanoğlunun yapısı bu herhalde :)

0|0
10|22

En İyi Kız Görüşü

• Hatalarından ders çıkarmıyorsun yine hata yapıyorsundur..

Ben hata yaptığım zaman düşünürüm bir daha yapmamam lazım derimm

Bu hayatta bir çok engeller çıkıyor karşımıza o engelleri aşmak için yanlış yollar seçebiliriz ama önemli olan o yanlışların farkına varıp doğruyu bulmak ve doğru şekilde ilerlemek bunu yapamayanlar o yolda ilerleyemez işte

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• -Geçen mutfaktan su almaya gideyim dedim, ayak serçe parmağımı sandalyeye vurdum.

Dersi: Bi daha susuzluktan ölsem de kılımı kıpırdatmıycam.

-Mahalleden hoşlandığım bir kız vardı. Uzun süredir de uzaktan kesiyordum. Her yerde diyorlar; kızlar, girişken erkeklerden hoşlanırmış. Gidip yanına konuştum; "Memelerin çok güzelmiş, bir kere sıkabilir miyim?" dedim, akşama eve şikayet geldi.

Dersi: Muhsin amca işe giderken park yolunu kullanıyo, bundan sonra ben arka yolu kullanıcam.

-Sınavlara çalışmadım, netten karı-kızla laklak yaptım, büte kaldım.

Dersi: Bütten bir önceki hafta, netten karı-kızla üç bilinmeyenli denklemler hakkında laklak yapıcam.

-Geçen gün halk otobüsüyle ablamgile gidiyorken yanıma bir kız oturmuştu. Bir süre sonra kalktı, hamile bir kadına yer verdi. Ben de kendimce sorumluluk hissedip hemen arkasındaki göbekli beye yer verdim. Adam yüzünü asıp; "Ne ulen o! Sen aklınca bişey mi ima etmeye çalışıyosun düdük!" deyip çaktı sol gözüme yumruğu.

Dersi: Bundan sonra yanımda oturan biri, hamile birine yer vermeye çalışırsa saçından tutup engelliycem.

-Şu "Siparişiniz yarım saatte gelmezse, siparişiniz bizden size ikram!" sloganıyla hizmet veren pizzacılardan birini arayıp karmaşık bir adres verdim. Çocuk 20 dakika sonra beklenmedik bir şekilde kapımın zilinde bitti. Saat tutup 11 dakika sonra kapıyı açtım. Elinde pos cihazı ve dijital gösterge saatiyle fişimi kesti. Ödeyip somurta somurta içeri girdim.

Dersi: Bundan sonra olası dakika farklılıklarına karşı fazladan 10 dakika daha kapıyı geç açıcam.

Evet, hatalarımdan ders alıyorum...

2|0
    0|0
  • almaya çalışırım. çoğundan da ders alırım. her insan istemese de belli oranda hatalarından ders alır.

1|0
    0|0
  • Ben ders aldığımı söyleyemem, neyin doğru neyin yanlış olduğunu kim bilebilir ki, kendimi olduğum gibi seviyorum :P

1|0
    0|0
  • O hata insana zevk verip haz almasını sağlıyor ise o hatadan hiç bir zaman vazgeçmez

1|0
    0|0
  • hataların en büyük faydası insana birşeyler öğretmesi. Eğer ders alınmıyorsa aynı hata tekrar yapılır, insanın diğer canlılardan en büyük farkı da bu.

1|0
    0|0
  • evet

almakta lazım zaten

1|0
    0|0
  • çok büyük ders almam lazım benim :D

1|0
    0|0
  • Genelde hata yapmamak için bir özveri gösteririm

1|0
    0|0
    • Ama yaparsan?

• Ya gel biz seninle Mustafa Ceceliden Limon çiçekleri şarkısını dinleyelim olur mu ? :)

• evet alırım bikeresinde hoca kopyayı yakaladı bende artık kopyayı daha güvenli biyere yazmaya karar verdim

1|0
    0|0
  • Oooo tam benlık her şeyden bır ders alırım yapılan yanlışları bıle ıyı analız eder yanlıştan bıle yararlanırım ^_^ Nasıhatlerı dınlerım :))) Bir nasıhat bın musıbetten iyidir demi :D

1|0
    0|0
  • Konu aşk hariciyse hatalarımı çok yönlü analiz eder burdan da bir daha yapmamam gerekenlere karar veririm.Oldukca istikrarlı bir yapım var.Aynı hatayı tekrarladığımı hatırlamıyorum.Mevzu aşk olunca benden aptalı olmuyor ama :/

1|0
    0|0
  • tabiki

1|0
    0|0
  • hı hı evet

1|0
    0|0
  • Evet ben ders alırım

yaptığım hatalar yaşadıklarım bana tecrübedir.

1|0
    0|0
  • Ne diye ders alcam.. Hata denen şey ders alsın.. Ben değişmem o değişsin:)

1|0
    0|0
  • Dersimi aldım yaşayarak görüyorum hemde yaptığım eşşekliğin bedelini :)

1|0
    0|0
  • yıllık ödev yapıyorum hatalarımdan

0|0
    1|0
  • işte olay bu. bakirelik kavramı var ya. Hani kafada biter diyenler için geceerli olan. 1ncisinde hadi hata yaptın

2-3-4-5-10 nedir?

işte bu yüzden bakirelik olayı önemli.

1 kere oldu mu devamı geliyor degil mi?

ilkinde sevdin yaptın orası acılınca gerisi hikaye.

Senin dedigin gini o tanıdıkların ders almıyor ya o tiplerden bahsediyorum.

istisnalardan degil

1|0
    0|0
  • Aşıkken ki seviyorken ki yaptığım hataların hepsinden ders alsamda yine uyguluyorum ama diğer konularda tekrarı asla yoktur hiçbir hatamın..

1|0
    0|0
  • Hata yapmamaya özen gösteririm. Ve yaptığımda aynı hatayı tekrar yapmam...

(bu arada nerelerdesin sen?)

1|0
    0|0
    • Cevap şansı savunma şansı vermeni beklerdim.. Çok üzüldüm. Teşekkürler.

• Estagfirullah. Cevap verme sansin her zaman var.

• evet ders alırım

1|0
    0|0
  • Non.

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Bazen alırım bazen hatalarımı tekrar ederim.

1|0
    0|0
  • Ders alırım

1|0
    0|0
  • alıyoruz tabi...

1|0
    0|0
  • akıllanmayan bünyeler için sonsuz olan sayıdır. tabi sonsuz bir sayı ise...

1|0
    0|0
  • büyük hatalarım olmadı tek benim hatamın olması gerekmez ders almam için çevermedeki insanların yaptıklarından ders çıkartan biriyim herkes hayatı deneyerek öğrenir der ya tamamiyle aptal insanların işi bu

1|0
    0|0
  • Ders almamı gerektirecek hatalarım yok.

0|1
    0|0
  • Almaya çalışırım ama bazı konularda hala devam ederim.mesela insanlara güvenmek en büyük hatam

1|0
    0|0
  • hiç bir zaman öyle saçma huylarım olmadı :D

1|0
    0|0
  • valla ben genelde düşmemeye çalışırım ama ne demişler büyük lokma ye,büyük söz konuşma :D

karşımda oturan abim aynı hatayı defalarca yapıpta farklı sonuç bekledim her seferinde dio en büyük aptallığım bu dio :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...