Maddiyat yüzünden oluşan sorunlar

maddiyat konusunda sıkıntıdayım. çalışıyorum ama borçlarımız var giderler fazla olunca elde avuçta bişey kalmıyor. kendimi çok kötü hissediyorum kuzenim doğum yaptı hediye alamadığım için gidemedim :( yine bir yakınımın doğum gününde hediye alamadım :( ve daha bir sürü şey.. arkadaşlarla gezmeye çıkamıyorum. etrafımdaki insanların maddi durumu benden oldukça iyi. sorun oluyor benim için. herşeyleri marka kullanıyorlar bense yanlarında kendimi ezik hissediyorum dediklerinden bihaberim. ne yapmalıyım. giderek uzaklaşıyorum çevremden bu maddiyat yüzünden :( ve beni anlamıyorlar soğuk davrandığımı düşünüyorlar

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• Okuyor musun? Yoksa tam zamanlı mı çalışıyorsun?

Eğer arkadaşların ile senin maddi durumun arasında önemli bir fark var ise kendine eziyet etme, kendi ekonomik sınıfından insanlar ile beraber takılmaya bak. Tabii bu değişim birden olamıyacaktır.

Ekonomik sınıf atlamak için kendine yatırımlar yapmalısın. Sertifika almak, dil öğrenmek vb Kendini geliştir ki önüne çıkan fırsatları değerlendirebilesin. Zaman zaman kimi meslek gruplarında sınav ile toplu alımlar oluyor.

Bence eğitim için borca girilir.

Ve ya güzelliğine yatırım yap, cilve ile maddi durumu iyi olan bir adamı tavla ama uzun vadede mutluluk getirmez. Ama, hmm, sevgilinin maddiyatını eğitim için harcayabilirsin.

Ve ya elindekiler ile mutlu olmasını öğren, her zaman senden daha iyisi vardır. Sabancıdan zengin Bill Gates var, ondan zengin Arap şehleri var :)

1|0
    0|0
    • ben bişeyleri aşan kadar etrafımda insan kalacakmı bilmiyorum :(

• Aştıktan sonra yenilerini bulursun.

Erkekler Ne Diyor 7

• Böyle saçma birşeyi kafana taktıgın için hiç bir zaman rahata kavusamazsın.Her zaman şükret.Aldıgı para hiçbir şeye yetmeyenler napsın?

1|0
    0|0
    • halime şükrediyorum sen anlatmak istediğimi yanlış anlamışsın

• gönlüm istiyorki hediye alayım ya da onlarla beraber olayım. desem yok bizden olsun derler. ama ben yük olmak istemem. bu durumda aramız açılıyor ben yanlış anlaşılmaktan dolayı üzülüyorum

• Anlıyorum ben seni ama hassas olma bu kadar.Ya da gücünün yettigince hediye al.Hiç alamıyosan almak zorunda da değilsin.Kafaları çalışıyosa sorun etmezler bunu

• Ben hiç arkadaşımı kıyafete göre degerlendirmem. Işyeri sahibi olanlarda var içinde maaşını zor yetirenlerde. Arkadaşların seni nasıl değerlendiriyor bilmiyorum ama seni sen yapan ustundekiler değil icindekiler

1|0
    0|0
  • bişey olmaz geçer

1|0
    0|0
  • valla sana guzel sozler soylemeyı cok ısterdım ama ne yazıkkı hayatın gerceklerı bunlar cok takmamaya calıs derım ben

1|0
    0|0
  • yanı bence arkadasını cevrenı secerken hata yapmıs olablırısın ama yanı herkes herseye sahıp olacak dıye bır sey yok bence cok takma düzeir bir şekilde tamammen karsılayamayacagın gıderler borcların olsa daha kpotu olurdu

1|0
    0|0
    • ne bileyim hadi çıkıp bişeyler yiyelim gezelim diyorlar dünyanın masrafı bende gelemicem işim var deyip bahane bulmak zorunda kalıyorum gitsem çok masraf olacak ve mahcup olucam :( böyle ola ola soğuk davrandığımı düşünüyorlar

• o zamanda karşılamak isterler ama ben kimseden bişey isteyemem ya da hesabı ödettiremem öyle daha kötü

• yanı oyle tabıkı ama yapacak bır sey yok onlarda sureklı karsılamaz . bı ıkı anca sonra onlarda bıakr olmadı arkadaslıgınız bıter

• takma kafana harcamalarını dengele bıraz arkadas cevrenı bıraz deıstır bence

1|0
    0|0
    • çok az harcıyorum :( çevre değiştrmek zor ya

• aslında yargılamak yok ama denk değiliz yani onlarla takıldığımda bütçem yetmiyor bizden olsun derler ama ben yapım gereği bunu istemem böyle oluncada araya mesafe giriyor ben yanlıış anlaşılıyorum

• ayagını yorganına gore uzatacaksın gelırın nekadarsa okadar harcıcaksın bı cafeye oturup 50 lıra hesap odersen ve o kafeye hergun gıdersen tabıkı para yetmez orn ankarada tunalıya bahcelıye takılacagına kızılaya takılarak durumu toplayabılırsın

• Haklısın, kötü durum. Açık açık söyleyemiyorsun da.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Güçlü olmaya bak çalışmanın karşılığını bir gün mutlaka alırsın. "Ya bugün param yok. " " Hadi bugün ucuz bir yerde yiyelim" " Param bu aralar yoktu ama alcam mutlaka hediyeni " diyebileceğin dostlar edin kendine ve takılma böyle şeylere azmet çalış sen. Canını sıkma.

1|0
    0|0
  • paradan kurulmuş dostların var ise , hiç olmasınlar daha iyi , unutma dünya hali bu bir gün olur , yarın olmayabilir..

1|0
    0|0
    • aslında beraber iyi vakit geçiriyoruz ama onlar gezip eğlenmeyi seviyorlar bunların hepsi maddiyata bakıyor ben yok desem ya biz veririzz derler ama bunu da ben kaldıramam

• çok iyi anlıyorum sizi , elden bir şey gelmez işte , aslında onlar bu durumu siz demeden anlamalrı icap ederdi

• seni marka yüzünden seveceklerse hiç yanında olmasınlar ztn sana yarar değil zararlardır herkes paralı olcak die bişe yok yapman gereken okuyup mesleği eline almak için hırslanmalısın ayrıca bol dua oku yer gök dua üstüne inanarak kalpten istedikten sonra Allah duanı geri çevirmez inşallah

1|0
    0|0
    • yani ben bende yok desem hesabı öderler yeterki gel derler ama ben yapamam hesap ödettiremem ne bileyim çok zor geliyor yanlış anlaşılıyorum :(

• Sabrın sonu selamettir demişler. Herşeyin hayırlısı de geç. Çalış, çalış eninde sonunda mutlu olacaksın.

0|1
    0|0
    • sağol ama böyle giderse yalnız kalcam :(

• Sen böyle dedikçe Allah gücenir bak. İşte böyle demeyeceksin güçlü oldğun sürece şükür ettiğin sürece allah hep seninle beraber çalışacaksın ayaklarının üstünde duracaksın böyle gidiyorsa sıkıntıların allahın bir bildiği vardır. İnançlıysan hepsi geçecek elbet.

• sağol inşallah geçer

• paran olduğu için yanında olucaklarsa zaten hiç yanında olmasınlar. Bugünler de illaki geçer merak etme.

2|0
    0|0
  • boyle seylerı kafana takma. takanlarla da gorusme.

1|0
    0|0
Yükleniyor...