Askerlik neden zorunlu?

Bakın Çogunuz Bana Kızabilirsiniz Ama Bu Türkiyede "Zorunlu" Askerligi Çok Saçma Buluyorum Ya, Bikere Zorunlu Askerlik Varsa Neden parası Olan 35 Bin Tl ödeyip Askere gitmiyor Neden Bu Türkiyede Sürekli Parası Olanlara Bir fırsat Sunuluyor Abicim Askere Gitmek İstiyeen Var İstemeyen Var Nerden Biliosunuz Askere gidecek Oğlanın Evdeki Ailesi Onun Eline Bakıosa o İnsan Ailesini Bırakıp Neden Askere gitsinki Bakın İspanya Almanya Amerika V.s Yerlerde Profosyonel Orduya Geçiş Yaptılar Biz Neden Yapmıyoruz Bizim Neyimiz Eksik Diğerlerinden Türkiyede PARAMI yok HAYIR! Türkiyede Kimsede olmadıgı kadar Para var Ama Neyse şimdi Siyaset Hakkında Konuşmak istemiyorum gerçekten Sinirlerim Bozuluyor Yıl olmuş 2013 Hala "Zorunlu" Askerlik Diye birşey varya Ona Şaşırıyorum Tamam Askerlik Tamamen Kalksın Demiyorum Abicim İstiyen Gitsin İstemeyen Gitmesin Ya Gidilcekse İnsan hemen 15 20 gün gidip gelinir 1 Sene askerlik yapmadaki "AMAÇ" Nedir Ya Gerçekten Bu Türkiye Böyle giderse Kimse Burda Kalmaz Avrupaya kaçarlar İlk Baştada BEN!

• Zorunlu Askerlik Kalksın !
    14% (1)80% (8)53% (9)Oy Ver
  • Zorunlu Askerlik Kalkmasın !
    86% (6)20% (2)47% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• neremiz doğru ki?

ideal bir dünyada yaşıyor olsak, söyledikleriniz doğru da...

çanakkale, kurtuluş savaşlarını düşünüyorum. sadece paralı askerlerle yapılan savaşlar olsaydı kazanılır mıydı? ülkemizin durumu, komşuları, emperyal güçleri, dünyayı iyi ölçerek sistemler geliştirmek gerekir.

bedelli askerlik konusunun da bir haksızlık olduğunu düşünüyorum kesinlikle.

bu vatanın evlatlarına bir haksızlık! eşitlik ilkesine aykırı buluyorum.

bir hizmet ya zorunlu olur, ya da olmaz! şuna zorunlu, buna paralı diye bir adalet yok dünyada!

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İnsanlar gitmezse ülkeyi kim savunacak? Hadi buyur.

2|1
    1|4
    • Profyonel Orduya Geçiş Diye birşey var araştır derim !

• Allah Allah herkez vatan vatan diye ölüyor neden katılmasınlar hani çok vatanseverler ya te allam

• Bir soru soruyorsan her türlü cevaba hazırlıklı olmalısın, sinirli olmanın şuan bir lüzmu yok.

• Bence de kalkmali

0|0
    0|1
  • Zorunlu askerlik kalksın, doğuştan asker olduğunu söyleyenler askere gitsin..(bkz. hemen aşağıda)

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• Kalksın anasını satım. Zenginin parayı verip askerlikten kurtulması ama garibanın gidip -30-40 derecelerde askerlik yapıp üstüne bide şehit olması zoruma gidiyor... Ya bedelli kaldırılsın ya da zorunlu askerlik.

2|3
    0|0
  • Bütün ülkeler ordularını aynı anda lağvetse Dünya daha güzel bir yer olurdu. Neden bir Kosta Rika, bir Liechtenstein olamayalım. Ama yok,olamayız. İlla gidip bir başkasının toprağını elinden alacağız,bir başka aileyi dağıtacağız, birilerini yerinden yurdundan edeceğiz.

1|1
    0|1
  • bu vatan o askerlerle kazanıldı bebe bir askere gitte gör bakalım neden askerlık varmış

1|1
    0|1
  • yanı başımızdaki gürcistan bile zorunlu askerliği kaldırıp profesyonel orduya geçti biz daha ne zaman geçecez bakalım

0|0
    0|0
  • Çok ütopya olur. Dünyayı kalkındıran en önemli metalardan biridir ordu. Bende kalkmasını isterim ama çok zor.

0|0
    0|0
  • Doğuştan asker olduğumuz için dünyanın en güçlü en inançlı ordusuna sahibiz

0|1
    1|0
Yükleniyor...