Kaç kitabınız var kitaplarınızı ödünç verir misiniz ?

Kaç kitabınız var ?

kitaplarınızı paylaşır mısınız ?

Kitaplar sizin için vazgeçilmez mi ?

• 1 - 100
    25% (18)27% (9)25% (27)Oy Ver
  • 100 den fazla
    22% (16)27% (9)24% (25)Oy Ver
  • Arkadaşlarıma ödünç veririm
    29% (21)21% (7)26% (28)Oy Ver
  • Kimse ile paylaşmam
    15% (11)9% (3)13% (14)Oy Ver
  • Diğer...
    9% (7)16% (5)12% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
37|31

En İyi Kız Görüşü

• Kitaplarım benim için çok kıymetlidir. Kaç kitabım var saymadım ama bütün bir kitaplığım taşmaya başladı artık sığmıyor. Ayrıca kitap verme konusunda çok hassasım mümkün olduğunca da kimseye vermemeye çalışıyorum çünkü insanlar bu konuda ne kadar hassasiyetinizi belirtseniz de çok rahat davranıyorlar ki bu da bence büyük bir terbiyesizlik. Ben sana o kitabı jilet gibi veriyorum. Görenin basımdan yeni çıktığını sanacağı şekilde veriyorum senin bir yer bezi yapmadığın kalıyor. Bu tarz insanlar yüzünden kimseye kitap veremiyorum sonra sıkıntılar oluşuyor. Bi insanın bir kitaba nasıl baktığı, nasıl okuduğu bence o kişinin karakteriyle ilgili de ciddi anlamda ipuçları veriyor.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 36

• Kütüphanede olanları da sayarsak, 200'ü geçiyor.

Her kelimesine doyamadığın, anlamak için bir kelimeyi dahi iki sefer okumak..

Buram buram gerçeklik / sanat / edebiyat kokan nameler..

Evet, haz verici.

Paylaşmak mı, neden olmasın?

Okumayı hak eder, anlamlı her insan...

4|3
    0|0
  • 100e yakın b irsürü kitabım var.herkesle paylaşmam , okumayıp bide geri getirmeyecek gibi olanlara vermem.

0|1
    0|0
  • 3 kütüphanemde bulunan kitap sayısı 215 (akademik ders kitapları hariç),bunun dışında bir de bazanın altında var,kitaplarımı sadece güvendiğim çok samimi arkadaşlarımla paylaşabilirim, onun dışında kimseye vermem. :)

0|1
    1|0
  • 100 den fazla var. hepsini tek tek kendim aldım. veriyorum arkadaşlarıma okumaları için.

0|1
    0|0
  • Abartmıyorum 500'den fazladır. Evin bi' odası kitap arşivi olarak kullanıyor. Çatı katında da iki katı kadar kitaplar var. Hepsiden babamdan, dayımdan vs. kalma.

0|1
    0|0
  • 540 abartmıyorum ya da fazla beni bende alır okumak buna inamaz bazı arkadşlarım ama öyle üzüldüğümde mutlu olduğumda yalnız kaldığımda elime alırım okumya başlarım bide sevdiğim bir kitapsa bambaşka olur üzgünsem hemen geçer bu duyguyu okuyanlar bilir . Açık konuşmak gerekirse arkadaşlarımın coğu fazla ilgili değiller ya da çok sık okumazlar benden istediklerinde çok nadir veririm nedeni değer vermeyen çok çünkü

0|1
    0|0
  • Ödünç veririm fakat sicili temiz arkadaşlarıma ve yakınlarıma veririm :d Kitabı çiziktirmeyen, kıvırmayan insan gibi bakıp zamanında geri getiren :D

0|1
    0|0
  • Evim kitaplarla taşıyor ve ödünç vermekten hoşlanmam. Kitaplarda takıntım var, mutlaka ilk aldığım günkü gibi iyi kullanılmış olmalı bu yüzden sadece belirli kişilere ödünç verebilirim

0|1
    0|0
  • Kitaplarımı tekrar tekrar okumayı severim. Kitabımı ödünç veririm ama en geç 1 ay içinde söke söke alırım değerlidir yani.

0|1
    0|0
  • 100'den fazla kitabım vardır ama ödünç vermem

0|1
    0|0
  • Mılyonlarca

kutuphaneye gıderım ısım bıtınce gerı gotururuum.

sonucta kıtap almak yerıne kutuphaneye vermek daha mantıklı

sen alırsın 1 kıtabı 1 kısı okur

ama kutuphanede 1000 lerce

0|1
    0|0
  • Saymadım hiç ama çok kitabım var. Ödünç veririm, yeter ki geri gelsin.

0|1
    0|0
  • çoktu ama ödünç ver ver kalmadı hemde her biri çok iyi seçilmiş kitaplardı :(

0|1
    0|0
  • Arkadaşlarıma ödünç veririm ama güvendiğim birisi ise. 150den fazla kitabım var, hepsi benim bebeklerim.

0|1
    0|0
  • Kitap saklamaktan hoşlanmam.Açıkçası okuduğum kitapları kitaplıkta saklamak,sergilemekten nefret ederim.Ya dağıtırım ya da kutulara kaldırırım,gözüm görmez.Bilemiyorum iyi bir huymu ya da kötümü ilginç ama

0|1
    0|0
  • 100 tane falandır:)isteyene elbette veririm..

bilgiyi paylaşmak sevaptır.

çok teşekkür ederim bu arada..:)

0|1
    0|0
  • 1 - 100

0|1
    0|0
  • 100e yakın

0|1
    0|0
  • Yurtdisina taşınırken hepsini dağıtmak zorunda kaldım ama beğendigim kitapları arkadaşlarimla paylaşıp üzerine yorumlar yapmaya bayiliyorum.

0|1
    0|0
  • 45 tane vardır,vermem kimseye bazılarını tekrar tekrar okurum

0|1
    0|0
  • çok fazla kitabım yok olması gerektigi kadar var benim için kıymetlidirler..

0|1
    0|0
  • Ödünç veririm

0|1
    0|0
  • 100' yakındır ama ödünç vermemeye çalışıyorum.Çünkü geri gelmiyorlar.

0|1
    0|0
  • kitap okumaya bayılıyorum 50 tane falan. benim okuduğum kitapları hiçbir arkadaşım okumadığı için vermeme gerek kalmıyor

0|1
    0|0
  • Aynı ktabı defalarca okuduğumdandır ki 16 mı ne :D Küttüphaneden alıp okuyup geri veriyorum ben bir de satın alamam.

0|1
    0|0
  • şuan bir tanesini bir arkadaşa vermiştim o da başkasına vermiş o ona o ona derken kitabı kaybedicem o olucak :))

0|1
    0|0
  • 150'e yakın kitabım var. Paylaşmayı severim ama alan geri getirmeyince sinirlerim bozuluyor. O yüzden yakın arkadaşlarım dışında kimseye kitabımı vermem.

0|1
    0|0
  • Çok var saymadım, ama kocaman kitaplığımda boş yer yok .Kitaplarımı isteyene dağıtıyorum ,verdiğim kitabı çok sevenede hediye ediyorum .

0|1
    0|0
  • kesinlikle kimseye kitap vermem.çnkü nezamn kitabı birine versem geri gelmedi.oyüzden artık vermeme kararı aldım

0|1
    0|0
  • Valla geçen sene Üni de Kitap seti almıştım..150 taneydi.. Bi o kadarda evde vardır..

Paylaşmayı seviyorum ama geri dönmesi kaydıyla.. :)

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    6

Erkekler Ne Diyor 31

• Sanırım evde 400- 500 den fazla kitap var.. hepsini toparlsam 600 taneye yakın olacak diye korkuyorum :(

0|1
    0|0
  • 100den fazla kitabım var haftada 2 tane artıyor aslında verim okusunlar diorumda geri getirmio i*netorlar... vermiorum o yüzden

0|1
    0|0
  • 100 civarı.birkaç tanesi hariç ödünç veririm

0|1
    0|0
  • Saymaya başlamıştım 300 ü geçince bıraktım saymayı.

Sadece 1.baskıları tutarım elimde gerisini okuduktan sonra mutlaka başkasına veririm o kadar yerim yok.

0|1
    0|0
    • aldığın kitaplarada başlasana artık iyi olur sanki:P

• 3000 i geçik kitabım var türkiye de okur yazar sayısının az olması beni üzüyor bizden daha gelişmemiş ülkelerin okur sayısının 1 yılda okuduğu kitap bile türk vatandaşının hayatı boyunca okuduğundan fazla birde ekonomimiz gelişiyor vs. diye avunuyoruz neye yarar ki

0|1
    0|0
  • 100'e yakın kitapım var. 1-2 kişi aldığı kitapları geri getirmedi.

Artık kitaplarımı kimseye vermem.Kitaplarım hayatımım bir parcasıdır.

Kitaplarım candır,hayattır.

0|1
    0|0
  • ben veriyorum geri alamıyorum çok kitabım var <3

0|1
    0|0
  • kimseye vermem alıp geri getirmiyolar

0|1
    0|0
  • Üç yüz ell- dört yüz arasında. Neredeyse tamamını kendim satın almıştım. Her kitabımı vermem, içlerinde vaz geçemeyeceğim ve tekrar bulamayacağımı düşündüklerim var..

0|1
    0|0
  • 1000 1500 civarı var.Tabiki ödünç veririm.Kitaplıkta duran kitaptan bişey olmaz

1|1
    0|0
  • asla yaklasık bin tane orta okuldan beri alır aldıgım gun tarihini atarım son aldıgımda hatta gecen haftaydı baştan çıkarıcının günlüğü diye bir kitap

0|1
    0|0
  • okunacak kadar var verırım

0|1
    0|0
  • 100e yakın vardır.

0|1
    0|0
  • İsteyen olursa kargoyla gönderebilirim, okumak istediği bir kitap olursa.

1|1
    1|0
    • Bana gönderebilirsiniz insan bilimi tarih psikoloji :)

• Eğer mümkünse kitap almak için yeterli parası olmayan, kitabı lüks gibi gören ancak çok seven bir insana vermeyi istiyorum... Gerçekten meyvesini almak istiyorum =)

• Öyle olsun :)

• Saymadim ama oldukca fazlalar 100 den fazlalardir sanirim geri vermek kaydiyla ve kitaplarimin sayfalarini kiristirmadikiari sürece olabilir

0|1
    0|0
  • Okudugum kitap sayısı bir hayli fazla ama arşivimde bir iki tane anca var çünkü okudugumu veririm biyerlere.

0|1
    0|0
  • Okuyup bağışlıyorum eğer özel bir kitap değilse. O yüzden pek yok

0|1
    0|0
  • Bir insana ilim öğretmek okumasını öğrenmesini sağlamak çok sevaptır.

kitapta bir ilimdir.

bu yüzden evimde olan kitaplarımı çoğu zaman veririm isteyenlere

geri vermesede olur.

0|1
    0|0
  • Önüme gelen her kitabı okumadığım için çok fazla kitabım yok.

0|1
    0|0
  • çok kitabım var sayamadığım kadar ödünç mödünç vermem

0|1
    0|0
  • benim hiç kitabım olmadı yawwww

0|1
    0|0

• kitap okumayı pek sevmiyorum kardeş

0|1
    0|0
  • saymadim hic..vermem

0|1
    0|0
  • hayaaat paylaşınca güzel :)

0|1
    0|0
  • 20 kadar var bazen veririm

0|1
    0|0
  • nacizane küçük bir kütüphaneciğim oldu. kitaplarımı kimseye vermem. onlar benim bebeklerim.

0|1
    0|0
  • Yaklaşık 100 Kadar / Ödünç vermem

0|1
    0|0
  • Allah çarpsın 600 e yakın kitabım var en sevdiğim hayyam :D

0|1
    0|0
  • 20-25 tane var.4-5 tanesini okumuşumdur.İsteyen istediğini ödünç alabilir, çalabilir :)

0|1
    1|0
  • bende çok var ama en çok elif şafakın aşk kitabını beğendim yok böyle bir kitappp

0|1
    1|0
  • Erkekler Devam
    1
Yükleniyor...