Çok şişmanlar için ağırlık egzersizleri, squat vs?

Merhabalar 167 cm boyum var ve 83 kiloyum (kilolarımı 2 yılda aldım öncesinde normaldim) Bugün spor salonuna yazıldım ve koşu bandı, bisiklet, eliptik bisikletin yanında 10-12 farklı aletle de ağırlık antrenmanı verdi hoca. Ağırlık çalışmanın önemini biliyorum, kilo verirken kaslarımın gitmemesi için ağırlık çalışmalı ve bol proteinli beslenmeliyim ama mesela bazı egzersizler var, çok bir etkisi olduğunu düşünmediğim, mesela ağırlıklarla beli sağa sola çevirme vs bunda hacimce artış olacağını sanmam ya da kol kasları bacak kadar büyük değil o da sıkıntı olmaz da squat gibi hacimce artış da sağlayan bir nevi şişiren egzersizleri yapmalı mıyım? Yapmalıysam da ağırlıksız mı yapmalıyım acaba? Önceliğim gerçekten incecik olabilmek. Popo sarkması da istemem tabi ki ve büyük kilolar vereceğim için sarkmaması için çalışmalıyım ama aynı zamanda bacağımın şişmesini de istemem. Yardımcı olursanız sevinirim, bu soru dışında da yapmam gerekenlerle ilgili önerileriniz varsa belirtebilirsiniz.

Güncellemeler:
Ağırlık egzersizleriyle ilgili soruma hala cevap alamadım hala bekliyorum teşekkürler

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle senin dediğin o "bacağımın şişmesinide istemem" cümlesi çok yanlış. Bu konuda biraz aydınlanmak istersen eğer bencemi dikkatli şekilde okumanı öneririm www.kizlarsoruyor.com/.../a55315-bayanlarin-agirlik-calismalarina-olan-on-yargilari-bayanlar-neden

Ağırlık idmanları hem çok iyi kalori yaktırır, hem kas kütleni korur, hem sıkılaşmanı sağlar vs. vs.

Ağırlık idmanlarını kesinlikle yap ve ağır kilolar ile çalış. Zaten bencemi okuduktan sonra kolay kolay oranın buranın şişmiyiceğini anlamış olucaksın.

0|0
    0|0
    • En kısa zamanda okuyacağım, okumadım biraz inceledim, klasik "spor yapınca öyle olmazsınız" geyiği. Bu bilmiyorsunuz bilmiyorsunuz denileli bir 10 yıl olmuştur zaten, o esnada anlayan anladı, element keşfetmiş gibi tekrar dillendirmek manasız bence. Hala bilmeyen var mı bilmiyorum. Galiba sorumu anlamamışsınız siz, aslında okununca gayet anlaşılır ama.

• bence siz bencemi tam olarak anlayarak okumamışsınız :)

• Okudum simdi ve okumadan onceki gorusum hala gecerli. Su agırlık kaldırırsanız boyle olmazsınız bilmiyorsunuz geyigi yıllardır konusuluyor bence herkes anladı 2016 yılında agırlık calısırsanız boyle olmazsınız filan demek komik yani, ve zaten yazımda da calıstıgımı belirtmisim sanki sorum buymus gibi cevaplamıssınız bunla ilgis yok. ayrıca Savas Cebeci gibi youtuberlar da seneler once guzelce acıklayarak konuya noktayı koydular artık cogu ilgili kadın biliyor onu diyorum. Zaten onun videosunu yazıya dokmussunuz sırası bile aynı yazdıklrınızın videoyla.

En İyi Kız Görüşü

• bunları yaparken bol su iç. vücut direnci ve sağlığın için. aniden kilo vermeye çalışma. zamana yay. yoksa kaş yapayım derken göz çıkarırsın. bu süreçte önemli olan vücudun dengesini koruyabilmek

2|1
    0|0
    • Evet bilincindeyim bunların, en kısa 6 ayda en uzun 1 yılda tamamen kurtulmayı umut ediyorum :) Teşekkürler

• Hahah sorun yok :D

• teşekkür ederim. bir an kafam error vermiş :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Agırlık calısıyo olman, bodybuıldıng cıler gıbı kaslı olman demek degıl! Tam olarak sorunu anlamadım, daha yenı baslamıssın umarım devam edersin. Squat ı ben de yapıyorum ayrıca. Spor salonundakı hoca ya da dıger tecrubelı kısılere sorarsan, kafandakılerden kurtulursun, kı daha yenı baslamıssın (!)

0|0
    0|0
    • Ilk cumleni neden soyledin anlamadim ne alaka, oyle bir sey demedim zaten? Diyorum ki kas calismanin oneminin farkindayim, fakat onceligim incelmek. Bunda olcutum tarti degil, gorunus. Kas kutlesi ustundeki yagi atmadikca gorunmez, squat gibi hacim de veren egzersizleri calisip daha da hacimli gorunmek istemiyorum. Oradaki yaglar da inatci yaglar sonucta bende, koldan gider gibi gitmeyecek uzun vadede gidecek. Vucut yapimdan dolayi. Bundan dolayi squat calismak yerine farkli agirkik egzersizleri mi yapmaliyim yoksa bu dusuncem yanlis mi bunu sordum. Ya da squati agirliksiz mi yapmaliyim. Gayet acik anlattigimi dusunuyorum bunu da anlamazsaniz bilemem. Yarin soracagim ama cok da guvenmiyorum kendisine cunku ben agirlik antrenmani da koyun demeseydim koymayacakti o derece bilgisiz. Ucuz diye gittigim bir yer zaten, aletler ayni aletler diye cok da pahali yere gitmek istemedim. Tecrubeli kisikere sorarsan demissin zaten o amacla yazdim burqya da, tecrubeli biri yazsin diye.

• tombiş

0|0
    0|0
    • Cinsel sorular için 4 xper kasmak için boş boş yorum yapmana gerek yok sevgili ergen, siteyi düzgün kullan gerçekten bildiğin sorulara cevap yaz zamanla artar zaten, boş yapma

• Uza hadi abazan.

Kızlar Ne Diyor 1

• Arkadaşım dukan diyetiyle 2 buçuk ayda 14 kilo verdi. Sende bir bu kadar versen fitsin.

1|0
    0|0
    • Üniversite okuyorum beynime ihtiyacım var :D Dukan yapan arkadaşlarım oldu da sırf proteinle beslenmek beyni çalıştırman gerekiyorsa çok zor. Arkadaşlarım yaz aylarında yapmıştı okul falan yokken, ama bu dönemde dersleri riske atamam. O zamana kadar kilo vermezsem yazın denicem ama şu an dukanvari bir diyet listem var protein ağırlıklı, az karbonhidratlı. İş görür yine

• Rica ederim, umarım o zamana kadar bize nasılım konusu başlığında iki resim arasındaki farkı gösterirsin :)

• Haha internetten sürekli öyle fotoğraflara bakıyorum inşallah benim de olur :D Sağol tekrar

Yükleniyor...