Çok şişmanlar için ağırlık egzersizleri, squat vs?

Merhabalar 167 cm boyum var ve 83 kiloyum (kilolarımı 2 yılda aldım öncesinde normaldim) Bugün spor salonuna yazıldım ve koşu bandı, bisiklet, eliptik bisikletin yanında 10-12 farklı aletle de ağırlık antrenmanı verdi hoca. Ağırlık çalışmanın önemini biliyorum, kilo verirken kaslarımın gitmemesi için ağırlık çalışmalı ve bol proteinli beslenmeliyim ama mesela bazı egzersizler var, çok bir etkisi olduğunu düşünmediğim, mesela ağırlıklarla beli sağa sola çevirme vs bunda hacimce artış olacağını sanmam ya da kol kasları bacak kadar büyük değil o da sıkıntı olmaz da squat gibi hacimce artış da sağlayan bir nevi şişiren egzersizleri yapmalı mıyım? Yapmalıysam da ağırlıksız mı yapmalıyım acaba? Önceliğim gerçekten incecik olabilmek. Popo sarkması da istemem tabi ki ve büyük kilolar vereceğim için sarkmaması için çalışmalıyım ama aynı zamanda bacağımın şişmesini de istemem. Yardımcı olursanız sevinirim, bu soru dışında da yapmam gerekenlerle ilgili önerileriniz varsa belirtebilirsiniz.

Güncellemeler:
Ağırlık egzersizleriyle ilgili soruma hala cevap alamadım hala bekliyorum teşekkürler

0|0
23

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...