Hayallerinizin Peşinden Koşuyor Musunuz ?

Hayal edin, hayal ederek bir şeyleri kazanabilirsiniz. Hayaliniz; sırf hayal etmek için olmasın, ötesine gitmeye çalışın, sınırları zorlayın ve aşın. Unutmayın; "Hayallerine ve kendine inanan insandan korkacaksınız." Çünkü o istiyor ve başaracak. Tekrardan bir sözümü söyleyeyim size; "Hiçbir kaynağınız yokken hırsınız ve azminiz olsun. Her şeyiniz olur." Çünkü siz başkalarının sözlerine aldanmayacaksınız, başkalarının hareketleriyle kendisinin hareketlerini kıyaslamayacaksınız. Çünkü siz hayalleri uğruna savaşan bir savaşcısınız. Hayalleri uğruna savaşan biri, kolay kolay pes etmez. Ve hiçbir şeyi yokken azmi ve hırsı ona her şeyi getirir.

Bir araştırmaya göre ergenlik çağındaki çocuklar 150 binin üstünde hayır cevabı alıyorlarmış. Bu şekilde büyüyen bir çocuk ne denli bir hayal kurar? Ne denli o hayalin peşinden gider? Ne denli inanır hayallerine? Ve bu hayırlar o insanı bir yere götüremiyor. İnandıramıyor hiçbir şeye. Hedeflerinden uzak duruyorlar her zaman. Hatalılar. Çünkü, pes etmeyeceksiniz. Çünkü siz farklısınız. Çünkü siz hayalleri uğruna savaşan bir savaşçısınız. Herkes burada pes ederken, bizde burada pes edersek ne farkımız olur ?

Unutmayın; "Hayalleriniz ve inandıklarınız sizin her şeyiniz, ve siz o her şeyiniz olanlardan vazgeçerseniz bir hiç olursunuz. Hiç olmayın, hep olun. Hep olun. Hep olun. Kendi dünyanızı yaratın, size sunulan dünyayı kabullenmeyin, aşın".

Ve etrafınızdaki 3 kuruşluk insanların sözlerine aldanmayın, "Yapamazsın, sen mi, hadi canım, otur oturduğun yerde" cümlelerine askıya alın. Siz o cümlelere laik olacak bir savaşçı değilsiniz. Etrafınızdaki o sürüngenlerin laflarına hiçbir zaman önem vermeyin, siz uçabilirsiniz. Çünkü siz " Hayalleri uğruna savaşan adamsınız" Uçacaksınız…

Evet arkadaşlar. Etrafta çok sürüngen var. Ama siz uçacaksınız. Sürüngen değilsiniz. O sürüngenlerden yüzünden hayallerimizden vazgeçmeyiz, vazgeçmemeliyiz.

Size 2 ALTERNATİF !

-Hayallerinizin için mücadele edecek misiniz? O sahaya çıkıp savaşacaksı mısınız?

YOKSA…

-O savaşı izleyen bir sürüngen mi olacaksınız?

Kendinize ve hayallerinize inanın, etrafınızdaki sürüngenlere değil.

MATHİOS/ÇINAR

Hayallerinizin peşinden koşuyor musunuz arkadaşlar ? Ne kadar savaştınız ? Bu savaşın sonunda neler kazandınız ?

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• evet şuan bunun için çalışıyorum ve gerçekten inanıyorum yapacağıma, insanlar umrumda değil

0|0
    0|0
  • şuan koşuyorum bakalım ne olacak.

0|0
    0|0
  • koşa koşa büyüdük işte sonuç yaşlanıyoruz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• evet halan savaşıyorum.

Yazılım üzerine şirket kurmak hayalim.

2010 dan bu yana çabalıyorum ve bir aksilik olmaz ise de 2014 te kurucam

Ve şu an çalıştığım şirketteki şeflerimin biri "senden bir k..k olmaz" demişti ve bu lafını ona yediricem ve bunun gibi insanlara...

0|0
    0|0
  • Onlar olmasa yaşamanın ne anlamı varki

0|0
    0|0
  • ben avrupa yerleşmek bir kadınla evlenmek orda yaşamak istiyorum koşuyorum 3 tane dil öğrendim sıra artık kalbini çalacağım güzel avrupalı bir bayanda :)

0|0
    0|0
  • Hayallerimin pesinden kosuyorum hemde uni birden itibaren. Kosarken gozum baska yere kayiyor dusuyorum kalkiyorum tekrar kosuyorum ama yavas yavas sonra hizlaniyorum. Ve bir gun dusmeden o hayallerime ulasacagim... Buna inaniyorum :)

0|0
    0|0
    • abi yanlışlıkla silindi.

abi ben bu kızın arkadaşlarıyla irtibata geçmeye çalışsam :(

• Benim hayalim olsa olsa Araba olur

0|0
    0|0
  • pek koşmuyorum...

0|0
    0|0
Yükleniyor...