Arkadaşlar beslenme düzenimiz bozuk olursa sporu sağlam da çalışsak etkisi olmaz mı?

2 aydır spor yapıyorum, ağırlık çalışıyorum. Kilo problemim yok zaten, o yüzden 10 dk kardiyodan sonra direkt ağırlık çalışıyorum ama gözle görülür bir şey yok. Bu, beslenme düzenimle ilgili olabilir mi? Sonuçta öğrenci evi, ne bulsak onu yiyoruz yani :) ton balığı, yumurta falan yiyorum haftada birkaç kez ama her gün tavuk balık yoğurt yiyemiyorum. yani ne zaman bulursam o zaman ancak. Onun dışında da roaccutane tedavisi görüyorum, bcaa kullanmamın bir sakıncası olur mu? Bu 2 soruma da sporla ilgilenen arkadaşlar cevap verebilirlerse çok memnun olurum. Teşekkürler : )

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Faydası olur yine ya.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Şöyle söyleyeyim 48 saat de bir bölgesel olarak çalışan birisiyim, ben 69-70 kilo arasında gidip gelen biriyim ve günlük aldığım protein miktarım en az 70 ila 100 arasında değişiyor. Kas gelişimi biliyorsun ki protein sentezi ve hücre yenileme ile gerçekleşiyor , oluşan mikro yırtıklar aynı gün içerisinde yani uykuda (gece 11-3 arası groft hormonu) salınımının en yüksek olduğu saatlerdir ki günlük en az 7 saatlik bir uykum var. Bir bayan ne kadar çalışırsa çalışsın sahip olduğu kas kütlesi hiç bir erkekten daha fazla olmayacaktır. Gelişimin elbet olacaktır fakat günlük mutlaka bir miktar protein alman lazım , yoksa kasların gelişmez aksine erirler. Fakat bir bayan bu konuda sıkıntı çekeceğine inanmıyorum çok fazla detaya inmene gerek yok nasıl olsa yarışmalara hazırlanmıyorsun :D

0|0
    0|0
  • Hani spor denince bizde karın kası gelir ya. Spor için bu işi bilenlerin söylediği tek şey vardır karın kası mutfakta yapılır spor salonunda değil bence yemek düzeni spordan daha önemli %70 e %30 gibi

0|0
    0|0
  • Kasın yüzde 60 ı mutfakta yapılır dye bir söz var ve çok doğrudur. Kadınlar için de hesap aynı mı emin değilim ama bir erkeğin kas artırabilmesi için günlük (yağsız vucut ağırlığı * 2 ) gr olacak şekilde protein alması gerekir ve ortalama günlük 2500 kalorinin altına inmemesi gerekir. Spor yapan kadının da ortalama kalori ihtiyacı 2000 den az olmaması gerek. Yoksa kazanç yerine kas yıkımı yaşarsın.

0|0
    0|0
  • Bu işin %60 ı beslenme %40 u spor kısmı zaten düzgün beslenmezsen gelisemezsin tecrübe ile sabit bcaa yerine amino asit daha yararlı olur bence

0|0
    0|0
  • Hocam bu sporun %70 i beslenme %20 si antreman %10 da uykudur.

0|0
    0|0
  • Sporda işin yüzdea 60'ı beslenme diyebilirim, şu an ki beslenmen günlük yaşam için gereken protein şu an yeterli değil ki spor yapan bir insana daha fazlası gerekir.

0|0
    0|0
  • ikinci konu hakkında pek bilgim yok. ama sporda en önemli şey beslenme kesinlikle onu biliyorum

0|0
    0|0
  • Bayan olarak kas mı yapmak istiyorsun?

0|0
    0|0
  • kesinlikle olmaz

-doğru antrenman
    -doğru beslenme
    -en az 7 saat uyku yoksa bir halt bekleme

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Beslenme sporda çok önemli

0|0
    0|0