Erkekler annelerine benzeyen kadınlarla mı evlenmek isterler?

Anneler erkeklerin hayatlarnda bağlandıkları ilk kadındır ve çok özel bi yeri vardır hatta bazıları aşırıya kaçar ve "ana kuzusu" denilen durum ortaya çıkabilir. Buna göre erkekler evlencekleri kızların annesine benzemesini ister mi buna göre mi seçer istemezse neden? ;)

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• erkeklerin ilk tanıdıkları kadın enneleri olduğu için erkekler anneleri gibi ilgi gösteren kadınları

kadınlarda hayatlarındaki ilk erkek olan babaları gibi onu sahipleyen koruyan erkekleri severler

bir erkek ne kadar güçlü de olsa bir kadına anneleri gibi beklentisiz, karşılıksız ilgi ve sevgiye kadınlarında ne kadar özgür ve sosyal ayakları üzerinde duran bir kadın olsalar da bir erkek tarafından sahiplenmek ve erkeklerin koruma içgüdülerini üzerlerinde hissetmek isterler

esmer kumral sarışın fark etmez

uzun boylu kısa boylu fark etmez

hatta sıfır beden yada ŞİŞKO bile olması evlenme kararımı değiştirmez

annem gibi temiz becerikli olması yada olmaması sorun olmaz

bilmediklerini benden veya annemden öğrenir

ama bana karşı saygılı olması önemli

kadın dediğin erkeğinin bir adım arkasında durur erkeğin üstüne çıkmaz

her ne statüde olursa olsun kendi ayaklarının üzerinde duruyor olmak demek erkeğin bir adım önüne geçmek demek değildir

Bu ikisi arasındaki ince detayı bilen ve buna göre davranan

bana karşı ilgili sevgi dolu bir kadın olursa gelsin buyursun hayatıma

ama istediği kadar becerikli olsun istediği kadar güzel istediği kadar eğitimli olsun erkeğe karşı saygılı değilse sevgi dolu ilgili ve gerektiğinde bir adım gerisinde gerektiğinde arkasında eşine destek olan bir kadın olmayı beceremiyorsa o kadın ile evli olmayı bırak aynı ilişki içerisinde anılmak bile istemem

benim şuan bir ajansta çalışan geçmişte de yüz güzeli olarak reklam filminde oynamış sevgilim de oldu

önümüzdeki yıllarda kadın doğum uzmanı olacak doktor adayı sevgilim de oldu

şuan evli olan ve benimle 1,5 yıl evli olduğu halde bir ilişkiyi devam ettiren benim şuan hata olarak gördüğüm sevgilim de oldu

ama bunların hepsi geçici şeyler

baki kalacak tek şey sevgi ilgi ve aşk

bunlar olursa olur olmazsa da olmasın

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Mutsuz ilişkilerin sebeplerinden birisidir bu. Tamam bir kaç huy açısından annelerde bulunan ve üstün olarak görülen özellikleri karşı tarafta aramak normaldir ama aşırıya kaçılması durumunda sorunlara neden olmaktadır.

1|0
    1|0
  • Bir erkeğin ilk aşkıdır anne ! (bunu sağlıklı bir ailede yetişen çocuklar için söylüyorum) haliyle ilk hayat öğretmeni olan kadını arayacaktır hayatında da... bu kızlar için de farklı değildir sanmam. kızların yetiştiği ailede de gördüğü "baba" kavramı onun aradığı erkekteki kriterlerin temelini illa ki oluşturacaktır. ama tabiki formasyon, kişiliği oturmuş bir bireyin objektif gözlemleri neticesinde şekillenecektir.

1|0
    0|0
  • Bir erkek büyüdüğü ortamın düzeni iyi ise ömrü boyunca bu düzeni korumak ister. Çünkü erkek huzur ve güven ister. Annesinin ona verdiği herşeyi , sevdiği kadından bekler. Çünkü kadın tanımı onun için annesi ile başlamıştır. Annesi gibi ahlaklı, titiz, onun yaptığı yemekleri yapabilecek, sıradan, basit kadınlardan hoşlanırız genellikle. Evleneceğimiz kadında çok şaşalı bir güzellik aramayız aslında. Delikanlılık çağlarımızda güzel kız arayışımız kesindir ama artık iş yuva kurmaya gelince, geçmişinde gururumuzu acıtacak bir şeyi olmayan, ahlaklı, iyi huylu, bize saygı duyacak, annemiz gibi şefkat gösterecek kadınlar ararız. Bence evleneceğimiz kadının bakire olmasını istememizin sebebi de budur. Evlendiğimiz kadının, çocuğumuzu doğuracak kadının, gururumuzu kıracak bir kusuru olmaması düşüncesidir.

0|1
    0|0
    • 5gün

Peki biz mutlu olucaz mı bunların hepsini yapınca?

• 5gün

Bir tanıdığım vardı, çocuğun annesine kendini beğendirebilmek için herşeyi yaptı, ince çıtı pıtı bir kızdı, bulaşıkları yıkayıp evi de süpürürdü, tozları da alırdı, yemek de yapardı, kibar ve nazikti temiz de giyinirdi, sessizdi, güzeldi de.. kızın tek istediği evlenip çocuk yapmaktı.. ama bir sefer sen anneni çok dinliyorsun demiş oğlana, oğlanın annesi bunu duydu, ilişki bitti kız yok oldu.. o yüzden çok inanmıyorum bunlara artık..

• çoğunlukla böyle değildir fakat erkek kendinle anası gibi sevgi dolu anası gibi onunla ilgilenen kızları daha bir başka sever..

0|0
    0|0
  • Benim annem çok süper bir insan. Ama ben illa ki benzesin diye uğraşmam, lakin bildiğiniz gibi bilinçaltımızı kontrol edemeyiz. Olabilir.

Bu arada saatlerdir gösterdiğiniz üstün performanstan dolayı plaketimizi de aldık, geliyoruz. Yoldayız.

1|0
    0|0
  • Hayır. Böyle birşey istemedim hiç. Annemden 1 tane var zaten 2. ye gerek yok. O da farklı bi tarzla anne sevgisinin verdiği şefkati versin..

0|0
    0|0
  • hic bir zaman sevdigim kizlarda annemde ki ozellikleri aramadim sonucta anneler bambaska bir canlilar. sevdigimde bu ozellikleri ararsam % 90 hayal kirikligina ugrayacagim kesin

0|0
    0|0
  • Böyle bir arayış içinde olmadım olmam da

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• İster tabiki. Erkeklerin ilk tanıdığı ilk sevip saydığı hiçkimseye benzemeyen canlı Anneleridir. Kız akadaşınında annesi gibi onu seviip sevmesini ister. Annesinin yerini aratmadığını göstermesi lazım çaba sarfetmesi lazım. Zaten bir erkeğin kız arkadaşını en güzel sözü: Seni annem kadar sevdim demesidir...

0|0
    0|0
  • bazı huylarım benziyormuş..çok temizmişim mesela hoşlanmıyor bu kadarında..anladığım tek şey erkekler yaptığın yemekle, temizlikle,ütüyle pek de ilgilenmiyor..önemli olan onunla ilgilenmen..ister annesine benze ister benzeme..

0|0
    0|0
  • bence hıcde alakası yok kımınle kafası uysuyorsa kımın dogru evlenılcek ınsan oldugunu dusunduklerı zaman evlenıyorlar ıste...

0|0
    0|0
  • ana kuzularından kaçıcaksın zaten dırekt onlar kendıne aıle kuramazlar aılelerıne senı dahıl ederler o kadar hem ayrıca peki adama sormazlarmı annen gıbı kadın ıstıyosunda baban gıbı olabıldınmı dıye?

0|0
    0|0
  • erkek arkadaşım der ki bana, aşkım bak annemi örnek al ana yaa aynı onun gibi ol :S demekki annelerine benzeyen kızlarla evlenmek istiyolar.

0|0
    0|0
  • Anneyı andıran bir kız ararlar bence. Ama bunu bilerek yapmazlar, bilmeden olur. Aslında mantıklı birşey.

Bu arada "the Oedipus Complex"de aynı şeyi anlatıyor :)

0|0
    0|0
  • Sanırsam öyle :) tum erkekler anlayıslı ve sefkatli kızlardan hoslanıyor :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...