Bady boy uzamasını engeller mi ?

15 yaşında bir kardeşim var,bady'e gitmek istiyor vucüt yapmak için.Ben boy uzamasını engellediğini duymuştum.Doğrumudur giderse uzamasını engeller mi ?

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Yorumları okudum, bir kaç kişi dışında hepsi engeller demiş. Vucut geliştirme, boy uzamasını engellemez ! Engeller diyen kişiler, neye göre engeller dediklerinide açıklarlar ise, iyi olur ki acıklayamazlar, cunku boyle hiç bir bilimsel veri yoktur.

Vucut geliştirmeyi, dogru sekılde yapıp, yeterlı sekılde besledıgın zaman, senın genetıgın el verdıkce boyun uzamaya devam edecektır. Fakat, hareketleri dogru yapman sart. Eger yapmazsan istenmeyen kalıcı sakatlıklarla karsılasabılırsın.

Gonul rahatlıgıyla bu sporu yapabılırsın.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• şöyle düşün kaldırdıgı her agırlık omurlarına baskı yapıyor ve omurlar daha da sıkısarak küçülüyor eger iknada zorlanıyorsan body den önce ve sonra boyunu ölçsün :)

0|1
    0|0
  • Uzamasını engeller. Gelişimini tamamlayıp 20 yaşında falan yapsa iyi olur.

0|0
    0|0
  • kesinlikle doğru kardeşine söyle,fitnesse gitsin protein tozu falan kullansın 3 ayda bile çok iyi vücudu olur 6 ay yapsa da daha da harika olur.

0|0
    0|0
  • ya 15 yaşında ne body si daha tam kemikler gelişimini tamamlamamış

0|0
    0|0
  • Cok fazla agirlik calismamasi lazim daha gelisme caginda cunku

0|0
    0|0
  • Engelleyebilir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Engellemez. Boy uzaması direkt hipofiz beziyle alakalı bir durum. Arnold'da 14-15 yaşlarında başladı bu spora 1.90 boyu var.

0|0
    0|0
  • Engeller diyenlere fazla kulak verme halter gibi aşırı düzeyde ağırlıkların atına girmediği sürece bir sorun olmaz birde barfikse ağırık verirse boy uzaması bile artar benim kuzenim 14 yaşından beri evde şınav mekik dumbell çaışıyordu boyu aynıydı 15 yaşınd bzim salona geldi barfiks - dumbe ağırıklı çaıştı ve bir yılda 8 cm uzadı barfiksin çok etkisi oluyor kesinike tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • benim kardeşim 16 yaşında 2 senedir salonda takılıyo ağırlık falan çalışıyo. 2 senede boyu 1.60 tan 1.80 e çıktı 2 sene de 20 santim boy uzaması normal bence. yani boy uzamasını engellemediğini söyleyebilirm

0|1
    0|0
  • bugun biri ile tartıstım yok engellemez diyor inatla tartışmışlarmış da birşey olmuyormuş 15 yaşında bir çocuk daha gelişim döneminde iken yapmamalı 20 yaşından sonra yapsın çok istiyorsa şınav mekik ve beslensin oda hacim katar yaşına yakışır sporlar yapsın basket yüzme vs...

0|0
    0|0
  • Engeller. Body yerine yüzmeye yönelse daha güzel olur. Hem body için iyi bir altyapı ve vücut sağlar. Tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • ağırlık altına girmesin fazla sorun olmaz bide vücudunun 1/3 inden fazlasını kaldırmasın yeter.barfix ağırlıklı çalışırsa iyi olur belki boyu bile uzar...

0|0
    0|0
  • engeller büyüme plakları kapananan akdar gönderme

0|0
    0|0
  • Gönderceğin salona bağlı. Adam akıllı bir yerise hocası ona göre bir program çıkartır 10 cm uzuycaksa 15 cm uzar barfiksler kemik antrenmanları falan. Ama direk 30 kiloluk barın altına girerse halterciler gibi kalır.

0|0
    0|0
  • doğru engeller

0|0
    0|0
  • bodye en saglıklı başlama yaşı 24 dür

0|0
    0|0
  • engellemez

0|0
    0|0
  • engeller kardeşim