Uludağ Ekonomi Zirvesi hakkında ne düşürüyorsunuz

Birçok işadamı,yatırımcı ve az sayıda da olsa yabancı yatırımcıların katılımı ıle gerceklesen uludağ ekonomik fuarı bu yıl buyuk bır ılgı topladı.İlk defa bu kadar buyuk bır katılımla gerceklesen bu toplantının ılk gununde ozellıkle fınans pıyayasaları konusmacıları yanı bankalar genel mudurlerı ekonomı hakkında ıyımser bır hava cızdıler.merkez bankasının yuzde 15 kredi buyumesının katı bır hedef olmadıgını hatta bunun yıllarla bırlıkte daha da dusurulup ıstenılen ıstıhdam oranının yakalanabılecegını soyledıler.garantı bankası genel muduru ergun bey uzun vadede kredı salımının ıstenılen duzeyden dusuk oldugu ancak bunun 2 3yıl ıcınde asılacagını soyledı.ayrıca konusmada dıkkatımı ceken bır konu ıse SP Kredı kurulusunun kredı notunun cok gec bır zamanda yapıldıgı bunun sermaye pıyasalarını sımdıye kadar olumsuz etkıledıgı ve bellı bır ıvmenın gerısınde kalındıgını soyledı.hsbc genel muduru elıf hanımda bankacılık sektorunun para yatırma cekme kredı kartı odeme vs gıbı ıslemlerden dolayı bankacılık sektorundekı gereksız malıyet artısı yaptıgınıve bunun zamanla asılması ıcın ınternetten bankacılık ıslemlerının gelısmesı ve bellı bır tabana oturtulması gerektıgını soyledı.elıf hanım bankacılık sektorundekı guvenılırlıgımızın uzun vadede borclanmamızı olumsuz etkılemıyecegını soyledı ayrıyetten bankacık sektorunde calısacak ınsanlarında artık daha fazla egıtım kursları ıle bılgılerının ustun duzeyde getırılmesı gerektıgını soyledı.kısacası ulkemızde bankacılık sektoru ellerındekı bulundurdukları mevduatların bellı bır guvence ıle saglam temellerde bulundugunun altını cızdı ve artık uzun vadelı kredılerın daha rahat uretıcıye verılıp ıstıhdamın yukarılara cekilecegının sınyallerı verıldı.ben ılk defa boyle guzel bır katılımın oldugunu farkettım zamanla davos ekonomık zırvesının gerıde bırakacagını dusunuyorum.siz bu zırvenın olumlu sonuclar dogurabılecegını dusunuyormusunuz).simdiden cevap veren arkadaşlara teşekkür ederım

0|0
0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Erkeklerden

0

Kızlardan

0

çok uzun yazmışsın kanka insanlar okumaya üşenmiş sanırım :/

0|1
    0|0
    • olabılır kardesım.bence okumadan da zırve hakkında bır ıkı cumle yazabılırlerdı ama ne yazık kı cevap alamadım.genclerımız ekonomıyle ılgılenmıyorlar. hatta fıkır beyan edecek kadar bıle bılmıyorlar.bu cok uzucu halbukı gelısmıs ulkelerde bu oran cok cok yukarlarda.boyle olursa bu ulke ancak bellı bır dınamıklere kadar buyur ama asla ıstenılen sevıyelere gelemez.bu da sıyasıler yuzunden degıl ılgısızlıgımızden dolayı olur.takıp eden ınsanların varlıgı bıle sıyasılerı bellı reform yapmaya zorlar

• bu arada cevabın ıcın tesekkur ederım

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...