Tüm üyelere bu soru. (Kaynana)

Merhabalar, benim tanıdığım bir kız var. Ailecek tanışıyoruz. Neyse bu kızın ablası evleneceği zaman annesi damat adayından araba alın, ev alın, şu olsun bu olsun diye istedi, damadında imkanı vardı aldı.

Ben bu süreçte şok oldum çünkü hiç beklemezdim böyle bişeyi onlardan sürekli mal mülk önemli değil derlerdi. Benim BİR KURU MAAŞIM VAR. Ev alamam. Onların o isteklerine cevap veremem. Annem, annesiyle görüşeyim mi dedi bende az bekle dedim çünkü kafam çok karışık. Annesi beni sever bende onu severim ama ablasının evlilik sürecine takıldım.

Ne zaman bize gelseler, şurdan istifa etti şuranın maaşı yüksek oraya geçti, şu arabayı daha yüksek model istiyoruz yani hep bu tarz konular az önce yine konuşuyorlardı bizimkilerle canımı sıkmadı değil. Bizimkilerde bu tarz konuşmaları sevmiyor ama dinlemek zorunda kalıyorlar,

Siz olsanız ne yaparsınız vazmıgeçsem acaba?

Güncellemeler:
Annem, kız çok güzel ben çok seviyorum onu diye ısrar ediyorda isterse manken olsun benim gözümde güzellik ilk sırada değil.

0|0
12|7

En İyi Kız Görüşü

• Bu tip aileler her Zaman sorun cikarmaya meyillidir, olay senin evlenecegin kizda bitiyor. Eger kiz yeri geldiginde resti cekebilecek biriyse hemen vazgecme. Ama yok o da anasinin kafasindaysa bosver gitsin;)

0|1
    0|0
    • Kız olduğu için ne kadar ailecek görüşsekte pek aramız yok kızı iyi tanımıyorum.

• Yok ben annesine soğudum o da annesine düşkün biri. Çok istiyordum ama sanırım bu iş olmayacak.

• Dedigine bakilirsa evet bence de olmayacak. Ama emin ol senin icin daha hayirli olmamasi. Paragöz insanlar tatmin etmek zor degil, resmen imkansizdir. ;)

Kızlar Ne Diyor 11

• vallahi kardeşim böyle kadın ömrünü yer adamın. sanki kendi bir kuruş veriyormuş gibi damadının varlığıyla hava atan cahil ve pis bir kadındır. kendi kazandığı parayla alıyor dahi olsa bunu hava atar gibi anlatan kadın, insanların aile işlerine burnunu sokan bir kadın hem seni yıpratır hem eşinle aranı açar hem de ailenin boynunu eğdirirsin. ailene bunu yaptırma; kendine de bunu yaptırma.

0|0
    0|0
    • Sadece damadı değil eksik olmasın. Kızıda yüksek maaş alıyor. Aldıkları maaş 10 bini geçiyor.

• Allah daha çok versin herkese ama size gelip bunu boşa anlatmıyordur. aba altından sopa gösteriyor kadın; kulak doldurmaya çalışıyor anladın mı. annenin boynunu eğdirme böyle bir kadının karşısında. ailenize sahip çıkın yahu

• Eğdirdiğim yok. Hatta annem istiyor ben o kızı çok seviyorum annesiyle konuşayım sizi görüştürelim diye. Annelerimiz çok iyi arkadaş ama annemde çok şaşırdı böyle bilmiyordum dedi.

• paragöz o karı hep senin kafa vurur öbür damadıyla seni kıyaslar ne vahim bir durum cinnetlik vaka aman aman!

0|0
    0|0
  • Bildiğin görgüsüzlermiş.

Bir de sen demişsin ya sorunda hani "biz para önem vermeyiz" diyorlar diye.

Asıl sorun burda işte böyle gözü aç insanlar hep lafa "biz paraya önem vermeyiz ama,..." diye başlarlar.

Bana sorarsan aynı şeyler sana da söylenecek.

Bir de ne acı ki, böyle ailelerin kızları genel de gerçekten efendi ve sorumluluk sahibi erkekler ile evlilik yapıyor.

Gözü aç kişinin hep dünya hizmetinde nasıl oluyorsa.

1|0
    0|0
    • Ablasının evlilik yaptığı insanda çok iyi. Ondan daha duymadım ama annesi magazin gibi. Yoksa damatta ve gelinden biz bişey duymadık yani.

• Öyle ama, neticede o damadın o kaynanaya da hayrı yok mu?

Var tabi yarı annesi sayılır.

O anne o tip bir insan öyle bir adamı hakediyor mu?

• aynen katılıyorum böylelerinin kızlarına mülayim adamlar denk geliyo çirkin bahtı bebeğim<3

• olabilir, sana çok çektirebilir, başının etini yiyebilir, canımdan bezdim dedirtebilir. kızı seviyor musun, kızın tutumu nedir; senin önceliğin bu olsun. seviyorsan ailesine katlanırsın, hıı hııı'larla el ele oyalarsınız o kadını. lakin kız da annesine benziyorsa o zaman işin zor hacı

0|0
    0|0
    • Kızı tam tanımıyorum. İş olarakta mevki olarakta maaş olarakta benden yüksekte ama kızı tanımıyorum. Ne kadar ailecek görüşsekte kız olduğu için çok muhabbetimiz yok.

• oops yolun başındayken dön hacı sen ^^

• hayır bence o anne belkide o çocuğun maaşının yükse k olduğunu bildiği için öyle bir istekte bulunmuş olabilir seviyorsan vazgeçmemelisin oyle bir istekdede buluncaklarını sanmıyorum ama bulunurlarsalarda açıkla .

0|0
    0|0
  • Öyle kaynana ömrünü yer kardeş demedi deme.İstekleri bitmez kızını da kendine benzetir zamanla.Ana kız birleşip seni canından bezdirirler.

0|0
    0|0
    • Bende öyle diyorum. Ablası evlenirken araba dedi ama bide fiyat söyledi yani şu fiyatta olsun diye.

• başlık parsından ne farkı var ki bunun mal gibi görüyo kızını:(

• Katrani kaynatsan olur mu seker diye bir soz var.bilirsin..annesi oyleyse iyi dusun derim.

1|0
    0|0
  • kızla mı evlenicen annesiyle mi ? kafam karıştı... :D :P

0|0
    0|0
  • Senin imkanların belli seni böyle kabul ediyorlarsa sorun yoktur

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum kabul eder mi ama ben bu kadar paragöz olduğunu bilmiyordum (annesinin)

• Ne diyim haklısın arkadaşım

• anne baba kizlarinin rahat yasamasini istiyodur.anliyorum ama abartiyolar bazen...

0|0
    0|0
    • Bende ama çok şükür aç değiliz açıkta değiliz. Canım bişey çektiğim zaman gidip alıyorum. Ne kadar şükretsek az. Birgün aç yatayım dedim. Gece karnımın gurultusundan uyandığımı biliyorum. Çok şükür o haldede olabilirdik ama gelde anlat.

• sen yinede vazgecme kizdan.belli mi olur belki razi olur annesi.Allah yardimcin olsun

• Kac biran önce bitmez bu istekler

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• vazgeç tabi..sürekli kıyaslıcaklar büyük damat şöle böle diye..manyakmısın..adamı katil ederler..

0|0
    0|0
  • Birader mal mülk önemli değil mevzusu hikaye anlamışsındır umarım. Ama senden de aynı şeyi isterlermi emin olamayız ama kızla bu mevzuları konuştunmu bilmiyorum konuş ondan sonra ya size karışmamalarını isteyin ya da üzülerek söylüyorum vazgeç derim.

0|0
    0|0

• o kadın aç kalırsa gelir seni yer yeminle...

ikili ilişkiler ailenin karışıpta berbat etmediği bir ilişki daha görülmemiştir.

0|0
    0|0
  • O tür istemelerde ana kalk gidelim de ve kalk

öyle mal mülk isteyen yerden karı olmaz sana

ama annesi ve babası biz mal mülk istemiyoruz tek isteğimiz kızımızın mutlulu derse

o evden o kızı al bas nikahı

0|0
    0|0
    • Diyor mal mülk önemli değil diyor. Sonraki gün zıt konuşuyor.

• İşin çok zor.

0|0
    0|0
  • Anasına bak kızını al diye boşuna dememişlerdir. Şahsen, atalarımın sözlerini sayarım.

0|0
    0|0
  • O kızla evlenirsen Otomatikman ailesiylede evlenmiş olacaksın..Vazgeç..Hayatı zehir ederler..

0|0
    0|0
Yükleniyor...