Annemin dediği söz bütün hevesimi kırdı

Ailem erkek arkadaşımla evlenmemi istemiyor.Cumartesi istemeye gelicekler ama hala annem vazgeç deyip duruyo yakıştıramadığını söylüyor.Ama 2 yıldır ben tabıyorum onu zaten.Artık son lafı seni vericem ama içim yanıyo cız ediyo o çocuğa vericem diye,bütün günahı senin boynuna sen bilirsin dedi.

Ama onu demese nolurdu?Bütün hevesim kırıldı.Neden kızım hayırlı olsun demezlerde günahı senin boynuna diyip insanın içini burkuyorlar?

Güncellemeler:
kuzenim evleneceği kıza 5 milyarlık gelinlik alıyomuş,balayına yurtdışına gideceklermiş. annem diyoki senin o kızdan ne eksiğin var sen niye rahat yaşamayasın mühendissin niye imkanların daha iyi olmasın.başkasını kıskanıp benimde öyle olmamı zengin koca bulmamı istiyo

0|0
8|26

En İyi Erkek Görüşü

• Başkaları ile seni kıyaslaması doğru değil. Biz eşimle evlenmek istediğimizde özellikle eşimin aileside aynı şekilde davrandı. Ama biz pes etmedik. Evlendiğimizde yıllarca taksit ödeme pahasına ne eşimin ailesini ne de kendi ailemin evliliğimize maddi anlamda katkısını istemedik. Şu an çok huzurlu bir evliliğimiz var . ASLOLAN SEVGİDİR.

0|0
    0|0
    • bizde kulak asmamaya aşkımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz

Erkekler Ne Diyor 25

• benım komsumun ıkı kızı vardı durumları ıyıdı buyuk kızını zengın bırıne verdıler oglan evlendıkden sonra kızı aılesıne gostermedı anne babasına göndermıyor kapattı eve bunların canı yandıgı ıcın ıkıncı kızlarını mahalleden uzak akrabalarına verdıler...

annenın dusuncesı yanlıs bu ipsiz sapsız olur tamam amenma ama ne demısler sofrada bır tas corba olsun ama huzur olsun...

2|0
    0|0
    • kesinlikle katılıyorum size

• kandan olunca ne atılıyor ne satılıyor o sebeble fazla kaynastırma derım

• hımm tavsiyelerine uyucam

• Bunun ne günahı varmış ki senin boynuna benim boynuma olsun. Sevdiğin adamla evleneceksin. Sevmek ve o kişiyle evlenmeyi istemek ne zamandan beri günah olmuş. Takma bu sözü kafana. Adamın düzgün bir insan olduğunu biliyorsan ve onu gerçekten istiyorsan sorun yok.

0|0
    0|0
    • Kusura bakma ama annen anlatılamayacak kadar yanlış ve çirkin düşünüyor. Bir ebeveynin çocuğunu bu deli yanlış yönlendirmesini aklım almıyor.

• işi gücü var çok şükür

• Tamam o zaman, dinleme kimseyi.

• sevgi,aşk mesleğe bakmaz,bakmamalıdır..mesela bir mühendisle bir ilkokul mezunu evlenebilir(örnek amacıyla söylüyorum)..bunda hiçbir sakınca yok ki..mühim olan o kişinin ahlakı.

meslektaş sayılırız..bende inşaat sektöründeyim..çevrem de tonla mühendis var..harita ve inşaat mühendisi başta olmak üzere..inanin öyle mühendisler varki adam ahlaktan,şereften,onurdan bir haber..para uğruna (çok afedersiniz) anasının ipliğini pazara çıkarabilecek karakterde iğrenç kişiler..adam kerhen diploma almış adı mühendis.

mesela çoğu ilkokul mezunu da var..kendini okadar eğitmişki, gerek görgü gerek ahlak konusunda yukarıdaki bahsettiğim mühendis bozuntularına tur üstüne tur bindirir..

0|1
    0|0
  • sakın kafana takma.. annenin derdi belli anlasıldı.. kuzeninin gelinligi.. kuzeninin kocası paralı ya benim kızımında paralı bir kocaya gitmesini istiyorum diyor.. hiç kafana takma.. evlenin siz aradan belli bir süre gecsin kaynasırlar mutlu olurlar verdiginede pişman olmaz.. gercekten izin vermeseydi. hiç bir sekilde seni vermezdi.. gelsinler seni vericem ama icim cız ediyor bütün günahı senin boyuna demezdi. ayrıca ne günahı varmış? annen seni sevdigine vermese onun günahına.. günah ona yazılır sana degil.. sana ne günahı yazılıcakmıs anlamadımki.

0|0
    0|0
    • zengin olan kuzenim zaten erkek tarafı.ama yinede hayırlı olsun mutlu olursun inş kızım dese destek olsa

• çıkmak gezmek ayrı ama evlendiğin kişinin aile yapısını ekonomik durumunu nekadar biliyorsun sen çok kazanıp o az kazanıyorsa ilerde senin için olmasa bile onun için problem olmayacağına ne kadar inanıyorsun ya da bu kişinin senin sosyal ve ekonomik durumundan dolayı seni seçmediğine eminmisin

eğer sevgisine kendi sevgine emin olduğun gibi eminsen

kendi karalarını kendin ver en azından bu benim kararımdır çünkü ben bir bireyim ve doğruyu yanlışı ayırtedebilirim diyebilirsin

0|0
    0|0
  • Evlenmeyi düşündüğünün mesleği nedir?çalışkan mı? saygılı mı? sana davranışı nasıl? sen bunlara bak.Annen şatosu olsun,jipi olsun ister bunlar olsa oğlan kötü olsa,kötü alışkanlıkları olsa iyimi olurdu sor annene,sinir oldum kardeş,nasıl bir düşünce bu ya.

0|0
    0|0
    • işte bende bunu kaldıramıyorum.zengin olsa ya anlaşamazsam ya başka heveslerde olurrsa.Evlenmeyi düşündüğüm kişi üniv mezunu otelde gece müdürü.çalışkan çok şükür taşı sıksa suyunu çıkarır.ev aldı bu özellikleri hiç tatmin etmiyo kimseyi neymiş evin 30 milyar borcu varmış

• aynen öyle

• Sen özlem duyduğun yuvanı kur,kimseyi kafana takma,kırıcıda olma,anne/babadır sonuçda ah etmesinler.

• Güncellemene göre tekrar yorum 2 - Sen trilyonluk olsan mutluluk olmasa sevdiğin insan yok sadece eş diye evlendiğin müsvedde varsa mı iyi ? Yoksa sevdiğin yanında kuru soğan ekmekle gül gibi olmasada kaktüs gibi geçinmek mi iyi tercih senin?

0|0
    0|0
    • parası olupda başka hevesler peşinde olan insanlarda var.benim için çok zenginlik önemli değil.elim ayağım tutuyo geçinebilceğimiz kadar olsa yeter ki serkek arkadaşımın evide var rahat geçiniriz diyorum ama annem borçmu ödicen diyo

• Eger eşin olacak adamın kötü huyu davranışı yoksa ADAM GİBi ADAM sa anneni dinleme kalbini dinle... ;)

• Benden günah gitti anlamında demiştir ... Sonra anne niye uyarmadın deme diye... Sen gerçekten iyi olduğunu düşünüyorsan sevdiğinin evlen... (hoş anne babalar az çok tahmin eder kimin ne mal olduğunu ya İNSALLAH annen yanılır...)

0|0
    0|0
  • heyyy heyyyy...anam gariban anam seni dinlemedim..başımı taşlaramı vurayım..diyeceksin..

0|0
    0|0
  • Yanlış yaparsın bence. Sen kimin ynaında mutluysan kimin yanında kendini güvende hissediyorsan onunla ol

0|0
    0|0
    • ne yaparsam yanlış yapmış olrurum anlamadım

• Sevdiğin insanı bırakıp gidip zengin koca bulma hikayeleri falan. Bunlara kanma. Tamam annen senin iyiliğini istiyor ama sen onun yanında mutlusun güvendesin daha bundan zengin ne olabilirki ?

• hiçbişey olamaz tabiki ama anneminde rızasını almam lazım anne hakkı bu sonuçta

• birilerinin hevesini kırmayı sevmiyorum ama annen razı olmazsa evliliğinden mutluluk gelmez.bu her işte böyledir.

0|0
    0|0
    • ama annem başından beri istemiyoki nasıl razı edicem ki

• annen maddiyat icin karsi cikiyorsa ben dinlemem kacirirdim.ama annen huylanmissa bu huyunu sevmedim ilerde seni mutlu edemez diyorsa dinmende yarar var der ve kacarim.mutluluklar.

• hacı şimdi tecrübeli insanlar,iyi kötü anlıyorlar,demek ki çocukta bişi var hoşuna gitmedikleri şimdi sen evleneceksin gözün birşey görmez,senin yapacağın anneni alıp sakin bir kafayla sakin bir ortamda,dışarı ve açık hava olursa daha iyi olur,hatta şöyle soracaklarını unutmayım die yaz inceden inceye konuş ayrıntıları atlama ama fazlada takılma, sohbet sonundada yukarıda yazdığının aynısını annene söyle umarım çözüm bulursun...

0|0
    0|0
  • Vardir bir bildigi demek ki onu sana yakistiramiyor.

0|0
    0|0
  • niye nesi varki adamın bukadar ters yapıyolar..

0|0
    0|0
    • kötü bir huyu da yok bir davranışından dolayı çocuğun sinirli agresif olduğunu düşünüyolar.ev aldı aldığı evi beğenmiyolar sen orda nasıl yaşıcaksın diyo annem

• ya seviyosan bir adamı bırakmıycaksın arkasını tek bunu söyliyim sana.

• Nedeni tipi mi? yoksa kötü bir şeyler mi?

0|0
    0|0
    • kötü bir huyu da yok bir davranışından dolayı çocuğun sinirli agresif olduğunu düşünüyolar

• annem zengin bir koca istiyo.

• O zaman bu oğlanla evlen kardeş,annen mala tapıyor.

• valla annem babam böyle dediği işlerden hayır görmedim.ama onların da istediği biri olsaydı iyi olurdu.onu niye istemiyo ki ?

0|0
    0|0
    • bepenmiyomuş çocuğu.annem ısınamamış.çocuk ev aldı kendine aldığı evi beğenmez güzel işe girdi girdiği işi beğenmez

• bende öyle diyorum çalır alırız diyorum.bu seferde borçlamı uğraşcaksın.niye rahat bir hayatın olmasında borçla sıkılarak geçinesin diyo

• ne olmuş çok çift var böyle olan.her şeyini eşinle paylaşıyosun işte sınıtını borcunu güzel günlerini.

• aileni dinle...büyükler bir şey diyorsa..bir bildikleri vardır...

0|0
    0|1
    • annemin dediği kişiyle mi evlenmem doğrusu

• bir bildiği vardır

0|0
    0|0
  • ellaaaam ne diyim allah akıl fikir versin, acından ölen insanlar varken,garıların derdine bak...

0|0
    0|0
  • anneler kızlarinin geleceğini düşünür.iyi bir evlilik ömür boyu mutluluktur.aşk sonuçta bitebilir

0|0
    0|0
  • ailenin bir bildiği vardır bence sonuçta tecrübeliler hayatta onlar

0|0
    0|0
  • Anne sözü önemlidir. Annem derse akan sular durur.

0|0
    0|0
  • belki bir bildiği vardır, olamaz mı?

0|0
    0|0
  • 2 gun sonra kocandan dayak yediginde "Annemlerin yanina da donemem, evlenmemi istemiyorlardi. Ne yapayim lutfen yardim edin HEEELLPPP!" diye yazma lutfen.

0|0
    0|0
    • çok şükür iyi işim var başımın çaresine bakabilirim ki.Allah öyle bir durum yaşatmasın

• sizin yorumunuza karşı bunu yazmayı uygun gördüm.Allah öyle bir durum yaşatmasın diyorum.Tabiki sevdiğim kişiye güveniyorum yapmayacağına inanıyorum

• Hadi bagalim.

• Mantıklı bir açıklaması çocuğun bariz bir kötü alışkanlığı yoksa annen yanlış yapmış hevesini kırmış. bende hiç sevmem o tür tavırları. saygı duymasını bil bir karışma:) herkes seçimini yaptıysa sende kızının mutluluğunu paylaş dimi.ama erkek arkadaşının kötü huyları filan vardır senin göremedğin ailen farketmiştir o zaman annen haklı. karşı çıkmamış da fikrini belirtmiş. onun neden öyle düşündüğünü bir öğren bakalım gerçekten evlenilmemesi gereken biridir bir ölç tart bakalım.

0|0
    0|0
    • 2 yıldır karşı çıkıyor ısınamamış çocuğa.

• inşallah öyle olur. bunu başarırsan anlaştığın kişiyle mutluluğunu kurtarırsın. mutluluklar.

• inşallah..Çok teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 8

• ya sana çok yazık olmuş.. ben üniversitedeyim daha annemde aynısını yapıyo hatta sevgilimden ayrılmama bile sebep oldu sevgilim okumuyorduda.. belki haklılardır bilemiyorum.. geçmiş olsun resmen çıkmazdasın belki işleri biraz daha sallamalısın

0|0
    0|0
    • aşırı çıkmazdayım aşağı tükürsem salak yukarı tükürsem bıyık.

• olaya maddi açıdan bakmamak gerek ama anne sözüde önemli birşey.. aşkı seçip ya birgün acı çekersen? ya anneni kırdığına değmezse? diyelim anneni dinledin unutabilecek misin? off cok zor

• işte bir taraftta annem ailem bir tarafta sevdiğim adam

• anne haklı.

0|0
    0|0
  • annelere göre hala çocuğuz inan o değil başkası olsa yine aynısını derdi

0|0
    0|0
  • Senin göremediğin bişey görüyodur

0|0
    0|0
  • Hımmm,şimdi 5 milyarlık gelinlik mutluluk getirmez,lüx ve çok parada mutluluk getirmez fakat sen bir mühendissin,erk arkadaşın tahsil ve kültür olarak sana uymuyorsa orda bir sorun çıkabilir,yani ünv mezunusun eşinde ünv mezunu olmalı ben böyle düşünürüm kültürel uyum ÇOK ÖNEMLİ..Para ve zengin koca diye bir mantığı kabul etmiyorum iki kişi çalışırsa,anlaşırsa,uyum olursa daha ne olsun..

1|1
    0|0
    • erkek arkadaşımda üniv mezunu otelde gece müdürü

• O zaman kültürlerde uyuyor gece müdürünün maaşıda kötü olmaz,sende çalışırsın yani orda sorun yok ama annenin gördüğü başka birşey vardır mutlaka eğer tek sorun zengin kocaysa annen tabiyki hatalı..

• Bir anne kızının durup dururken içini burkmaz,hiçbir annenin içi cız etmez annelik hissi çok başka birşeydir,benimde kızım var 3 yaşında ama biryerden düşeceği zaman bile hissediyorum, düşün artık,öyle bir içgüdü,yani çocukta mutlaka birşey vardır,evlilik bu iyi düşün pişman olacağın kadar kötü birşeyi varsa vazgeç derim,aşkta biter sevgi de..

0|0
    0|0
    • pişman olunabilecek ne gibi kötülükleri varsa vazgeçilmeli

• Çok mutlu oldum biraz rahatladıysan,hiçbirşeyi dert etme herşey düzelir,evlenince seni kaybetmemk için ailen bak görürsün yaklaşacak eşine Allah gönlüne göre versin inş

• Amin çok teşekkürler

• senin goremedigin ama onlarin gorup hissettikleri biseyler olabilir

0|0
    0|0
  • annene tekme at

0|1
    3|0
Yükleniyor...