Sizce futbolda asist nasıl olmalı?

Arkadaşlar bilmiyorum ben mi yanlış düşünüyorum adam forvette bir pas veriyor forvet oyuncusu o topla üç oyuncuyu çalımlıyor ondan sonra gool atıyor ya da 5 metre top sürüyor öyle gool atıyor sizce bu pası veren asistmi yapmış oluyor şimdi barcelona maçını gördüm arda ceza sahası dışında messiye pas veriyor adam oyuncuyu çalımlayıp ceza sahası dışından vuruyor gool atıyor arda asist yaptı oluyor çok saçma bir şey

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Arda asisti yapmış daha ne olsun.
    Asist sayı yapılan pas demektir. Messi sayıyı yaptığına göre öncesindeki pas da asist olur işte...

0|1
    0|0
    • Asist dediğin golün yarısıdır böyle şeylere asist denmesi bence çok saçma

• Takılıyorum sadece, senin dediğin pozisyon asist olmuyor ve öyle kaydedilmiyor zaten.
      Yine Arda' nun pasında Messi'bir golü var.
      Tek dokunuşla golü atıyor. Yani pas direk olarak sayı yaptırıyor olması gerek ki asist olsun.
      Bu dediğin pozisyonda muhtemelen spikerin Türk futbolcu olmasından dolayı heyecanına bağlı söylediği bir şeydir...

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• İkisi de değil.

Pası aldığında tek hareketle golü buluyor isen, o pas asist oluyor.

0|1
    0|0
  • Zaten dediğin asist olarak istatistiklere geçmiyor. Direkt ortaya kafa vurmak gol oluyor misal.

0|1
    0|0
    • Avrupayı bilmem ama bizde bu saçmalıklar asist diye geçiyor

• Yok sayılmaz hiçbir yerde. Bakma spikerlerin dediğine. Düşünsene stoperden pas alıp kendi yarı sahasından tüm adamları çalımlayıp gol attı adam bu asist mi olur yok öyle bir şey.

• Asist oyuncuna tek pozisyonda gol attırmaktır.. yani tek pasla kaleciyle karşı karşıya bırakabildiysen ya da yaptığın orta gol olduysa o asisttir

0|1
    0|0
  • hangi maçtan bahsediyorsun?

0|0
    0|0
Yükleniyor...