Nasıl bir diyet uygulamalıyım? neye göre seçmeliyim?

vücud özelliklerimden bahsedersek 180-85 boylarında 67-70 arası bir kiloya sahip yapılı görünmeyen bir vücudum var spor yapıyorum (koşu, şınav, mekik, vs..) amacım kilo vermek değil yağ oranımı biraz olsun düşürmek. uygun diyet önerilerinizi bekliyorum diyetisyene gitmemide istemeyin lütfen öğrenciyim ve bütün aylık ekonomimi bozar o diyetisyen.

0|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 27 yaşındayım, ortaokuldan beri diet yaparım, bir sürü şey okuyum dinleyip uyguladım. bence bana kulak ver. :)
    doktorlar hep söylerler öğün atlamayın, aç kalmayın diye. bizse açlıktan ölürüz kilo vereceğim diye. kesinlikte temel kural. Peygamber sözü de böyle. sofraya acıkmadan otur doymadan kalk.
    kesinlikle makarna, pirinç, şeker, beyaz ekmek. bunları hayatından çıkar. yağ yapan şeyler bunlar. gerçekten tam buğdayla yapılan ekmek bulursan onu tüket. şeker baş düşman ve en çok yağ yapan şey. hayvansal gıdalar tüket, protein almaya çalış. besin değeri olan şeyler ye. öğrenciymişsin, et yiyemem pahalı diyebilirsin ama alternatif bulunur. ben ton balık yiyorum mesela pratik. bimde 160 gram kutu 3 liraya falan geliyor. tavuk kilosu 5lira. yumurta en ucuzu. açsam yemek yoksa makarna değil yumurta yerim. ve zaten zayıfsın, protein yemekten korkma çok çok ye.

0|1
    0|0
    • teşekkürler şeker ( tatlı , çay ) hayatımdan çıkmaya başladı , tuz zaten tüketmiyorum , beyaz ekmeği yavaş yavaş çıkarmaya çalışıyorum olabildiğince azaltıyorum ( ekmek normal yediğimin yarısında) aslında makarnayı pirinci de uzun bir zamandır yemiyorum sanırım zaten doğru yoldaymışım teşekkürler.

• Günde 2 saat koşu yap

0|1
    0|0
    • 2 saat koşamam kondisyonum yok o kadar :/ ama koşuya çıkıyorum normalde her gün , ygs dolayısı ile bir süredir çıkamadım

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...