Niçin beynimizin tamamını kullanamıyoruz?

Sizce beynimizin tamamını kullansaydık hayatımızda neler değişirdi? Evrenin tüm sırlarını çözebilir miydik? İnsan beyninin sadece %7 ile%10 arasını kullanabiliyor, Einstein, Stephen Hawking gibi çok üstün zekalılar teorik fizikçiler bile %15-20 civarını kullanabiliyor. Sizce bunun sırrı nedir? Eğer biz herşeyi kavramış olabilseydik, bu evrende yaşamamızın bir anlamı kalmaz mıydı yoksa herşey bizler için daha mı kolay olurdu? Big Bang, kara delikler, solucan deliği, zamanda yolculuk, evrenin nihai kaderi gibi pek çok konu henüz bir teoriden öteye gidemiyor, beynin tamamı kullanılsaydı bu sorun ortadan kalkar mıydı? Ciddi cevaplarınızı bekliyorum.

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• beynimizin tamamını kullanamıyor olmamızın nedeni kısadevre yapmasını önlemek için olsa gerek.Normal insanların beyinlerinde hiç kullanılmayan noktaların bazı akıl hastalarında kullanıldıgı görülmüştür.tabi beynin tamamını kullanınca delirmeyi önleyen bir mekanizmada aktif hale geliyor olabilir.

beynin nasıl çalıştıgını nelere hangi bölgeden tepki verdiğini araştırmaya çalışıyorlar hala.

benim teorimse beyni ne kadar geliştirmeye açlışırsanız çalışın DNA ların müsade ettiği kadar geliştirebilirsiniz.yani beyni geliştirmenin tek yolu DNA larla oynamaktır.

0|1
    0|0
    • ilginç bir yaklaşım, elbette insanın zeka katsayısını da DNA'nın belirlediği şifreli dizilimler oluşturuyor dolayısıyla insan zekasının oluşumu da DNA' lara bağlı tutuluyor. Örneğin 47 kromozoma sahip Down-sendromlu bir insanda buna bağlı olarak zeka geriliği de görülmüştür ki bir kromozomun fazlalığı bile DNA nükleotit dizilimini etkiler dolayısıyla fiziksel ve zihinsel problemler ortaya çıkar.

• aynı şekilde bazı otistik kişilerde basit şeyleri anlamlandıramazken astronomik rakamlarla oyuncakla oynar gibi oynayabiliyorlar.buda yine DNA nın beyin üzerindeki etkilerine bir örnek.

Kızlar Ne Diyor 7

• Beyin hücrelerimiz yani sinirlerimiz tekrar yenilenmediği için olabilir mi ? Neticede öldü mü yenisi olmayan hücreler. Yaşlılar da bu yüzden daha az kullanım neyse hepsini kullanabilsek müthiş olurdu ama elinde ki yüzdeliği bile nasıl kullanacağını bilmeyen bir dolu insan varken az ile yetinmek kafii :)

0|1
    1|0
    • haklısın tabii :) ancak ben karakter olarak bilinmezlikten korkarım, sürekli bilimsel araştırmalar yapıyorum, makaleler yayınlıyorum, ünimin bilim fen ve teknoloji grubuna üyeyim. Ama şöyle birşey var: Örneğin şu kainatın yaratılışının tam olarak bilinmeyişi, kara deliklerin derin gizemi beni ürkütüyor, yani ben bilmediğim şeylerden korkuyorum.

• Çok ta düşünmemek gerek :) Sonu yok çünkü kara delik biter sarı delik başlar döngü sürüp gider çıkılmaz yani bana göre değil :) %7-8 lik beynimle mutluyum :)

• Çünkü beyini anüste kullanıyorlar

0|1
    3|0
  • belkide aşırı zeki olmak iyi birşey değildir.

1|0
    0|0
  • Oho düşünsene yaşayan varlıkların hepsi beyninin tamamını kullandığını,ne manzara olurdu.kimse fakir ya da zengin olmazdı,iyi ya da kötü kavramı kalmazdı.dünyanınn standartlarını belirleyende söylediğim faktörlerdir.Din için de geçerli bu.Ayrıca ( bu tamamen kendi fikrim doğruluk payı ya da araştırmam yoktur) gözün görebildiği herşeyi beyin depolar ama unutur zamanla lazım olan yerlerde ortaya çıkarır gerekli bilgiyi :/

0|0
    0|0
  • yanar belkı o yüznden kullanamıyoruzdur :d

0|0
    0|0
  • Hepsi üşenmekten emmolu.

0|0
    1|0
  • kullanmıyoruz çnkü albert einstein gbi snumuz olmasın diye :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• nzt diye bir ilaç var fimide var..oradan izle :D

1|0
    0|0
  • Beynin sadece %7 ila %10 unu kullanmamız geri kalan yüzdesini de kullanabileceğimiz manasına gelmez..

Ufak bir örnek: Beyninin %10 unu kullanan bir insan bir odaya baktığında gördüğü şeyler yüzünden beyni 100* bilgi işliyorsa %35 ini kullanan bir insan 2000* civarı bilgi işler ya da bir diğer örnekte; Bir tabloya bakıyorsun tabloda rastgele yerleştirilmiş 50 tane nokta var ya sen genel olarak üstünden süzer gibi hepsine odaklanabilirsin ya da tek bir noktaya düzgünce odaklanabilirsin ama %35 kullanabilen kişi bütün noktalara aynı anda senin tek bir noktaya odaklanabildiğin düzeyde odaklanabilir

Ama şöyle birşey var insan beyni bunu kaldırmaz aşırı yükleme yapar sonuç olarak ya kullanılmaz hale gelir ya da kelime anlamı ile kafayı yersin

Evet günümüzde çok zeki insanlar var beynini normal insanlardan daha iyi kullanabilen ama sadece genetik olarak şanslı oldukları için...beyinleri buna dayanabiliyor

0|0
    0|0
  • %100 kullanabildigimizde yayabilcegi enerjı insanın kendı sonunu getirebilme ihtimalinden bahseder %100 pozitif dusunce gucu diye bir kitap

1|0
    0|0
  • Ben, nasıl elimin, ayağımın, kolumun, bacağımın,kulağımın,burnumun ve penisimin tamamını kullanıyorsam, beyniminde tamamını kullanıyorum.Allah vermiş, neden %7 sini kullanıyım?

Not:Beyin bedava.

0|1
    0|0
  • insan ne kadar kendini yırtsa da yaratanın izin verdiğinden fazlasını bilmesi imkansız.

ve beyin tamamı bir yana 3 5 katını da kullansa insan çalışmadıktan ter dökmedikten sonra bişey olmaz.einstein,aslında herkes dahi der ama bu deha belli bir alanda kullanılırsa ortaya çıkacağını ifade eder..ve kendi başarılarını zekadan önce, çok çalışmayla kazandığını söyler..son olarak herşeyi bilseydik herşeyi bilseydik hepimiz ilah olurduk. mümkün değil bu

0|0
    0|0
  • İleri zekalılarda şuan engelli gibiler özel ilgi gerekiyo en ufak bişeyde dikkatleri dağılıyo ve bu tamamıda değil bizden biraz daha fazla eğer tamamını kullanabilirsek sen düşün

0|0
    0|0
  • uçabiliriz la o zaman ne süper olur. einstein %15 se sanırım ben %.0.1 falandır. üzüldüm biraz şimdi insanlığımdan utandım

0|0
    0|0
  • eger beyninin tamamını kullansan insan olma özelligin ortadan kaybolurdu saf akıl olurdun

0|0
    0|0
  • aziz nesin ne demiş insanlarımızın yüzde 99 u aptal demiş ne kadar doğru bir laf

0|0
    0|0
  • öyle bişey yok uydurma bunlar inanma

0|0
    0|0
Yükleniyor...