Futboldan anlayan varsa

Futboldan anlayan var mıbir şey soracağım

Ben kaleciyim sağ tarafa uçabiliyorum ama sol tarafa uçamıyor bir korkum var içimde onu nasıl atabilirim.?

Güncellemeler:
Sizce kaleci şortu pantolonu üstü almama gerek var mı?

0|0
1|21

En İyi Erkek Görüşü

• 9 sene lisanslı olarak B genç, A genç ve amatör olarak kalecilik yapmış biri olarak plonjon yapmak bir estetiklik ve ayrı bir yetenektir.Ancak kalecilikte fobin olursa gol yersin.Mesela yan top fobisi , birebir fobisi , altı pas fobisi gibi.Eğer sağlaksan sağ tarafa uçarken zorlanmassın beyin sağ tarafa meğillidir ancak sol tarafın aksar sebebi ise sol tarafına baskı yapmadığın içindir.Bu oyuncu olan birisinin iki ayağını kullanmak istemesi gibi birşeydir.Öncelikle benim tavsiyem yakın mesafeden kale direğinden koşarak sol tarafa hamlelerle kurtarış antremenları yapman sonrasında ise sol el ile duvara top at sertçe ve tekrardan sol elinle yakalamaya çalış daha sonra bunu ayağınla duvara şut çekip sadece sol elinle yakalamaya çalışmaya getir.Daha sonra ise kısa mesafeden arkadaşıla şu çalışması yap sadece üzerine çektir ve tutmak için değil sadece sol elinle topu etkisiz hale getirmeye çalış .bu kombinasyonları artır sonrasında...uzaktan ağrı anca bu kadar:D

0|2
    0|0
    • Zaten ben solağım ama bir ara kolum kırılmıştı o korku var içimde ama deniyeceğim.

• tamam o zaman sonuç belli.Kafan hala kırılan kolunda...çalışa çalışa aşacaksın eminim

• Teşekkür ediyorum deniyeceğim.

Kızlar Ne Diyor 1

• Fenerlisin normaldir hahahaaaaaaa

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• korku değil daha çok tepki olayı sağ tarafa emin ve rahat atlıyorsun ama sol tarafa gelince tepkiler yavaşlıyor bedenin rahat hareket etmiyor bunu için devamlı sol tarafını kullanarak antreman yap sol elini kullan sol tarafdan dön hatta minder yorgan koy evde sol taraftan atlamaya çalış

1|0
    0|0
    • Zaten solağım ondan dolayı korkuyorum sanırım bir ara kolum kırılmıştı o korkusu var içimde ya kırılsa diye.

• sol taraftan dön sola doğru yürü yan yan bir şekilde emin olmadığın için yapamıyorsun çoğu kalecilerin yanları zayıf olur senin gibi yan topları iyi yakalayamazlar bu sağ veya sol farketmez senin sol tarafın zayıf olursa herkes solundan gol atarlar. kaleci isen her iki tarafında çevik olmalısın bir şekilde korkunu yenmen gerekir.

• Evet bu cumartesi korkumu yeneceğim.

• sol kale direğine adriana lima posteri yapıştır hacı

0|1
    0|0
  • maçlarda altına tayt üzerine şort giy.Çim zeminde tayt kaydığın zaman baldırının biraz parçalanmasını önler.Ama idmanlarda kaleci pantolonu giy adı üstünde idman...kaleci kazağına gelince ben ömrüm boyunca 3 kere giydim.Etrafında kaucuk filan olur bence hareket kabiliyıetini azaltıyor normal forma giysende olur

0|0
    0|0
    • Tayt derken yani kaleci altımı ? yoksa normal taytmı

• Anladım ozaman uzun giyip kıvırsam bacaklarıma kadar ?

• aga neyi zorluyorsun :) maçta şort giy şortun altına tayt giy.Kısa taytlardan spor malzemesi satan bir yere git sana verirler

• Alla alla :) bir problem mi var ?

0|0
    0|0
  • Sol Açık Oyuncusuyum.Sol Taraftan Çok İyi Vurabiliyorum AMa Sağdan Çekiniyorum.O Korkumu Üzerine Giderek Ve Esenlerspor-Kocamustafapaşaspor maçında Sağdan 90 a Attığım Golle Tamamen Sorunum Gitti. Korkularınn Üzerine Gitmeni Tavsiye Ederim

0|0
    0|0
    • Bir ara kolum kırılmıştı o korkusu var bende ama deniyeceğim.

• bu korkunu anca ucarak atabilirsin .. ucunca birşey olmuyacagını anlaman lazım ne biliyim minder koy ilk baslarda öyle dene sonra kuru yere uc halısahada.. ama korkularını yenmen icin yüzleşmen lazım bunu biliyorum.

0|0
    0|0
  • Solaksın işte o yüzden. bende öyleydim ama çim sahada atlıyorum rahatça. Ama halı sahada dengemi sağlayamam acıtırım biryerimi.

0|0
    0|0
  • alıştırma yapacaksın hep soluna atlayacaksın . Çünkü sen sağ elini kullanıyorsun solunu hala keşfetmemişsin. İki önerim var birincisi kanepeye çık ve sol tarafa yığılarak düş. koluna kafana zarar verme zemin yumuşak olsun gözlerinide kapat başlarda . İkinci önerim sol elinle yazı yazmaya başla dişlerini mesele sol elinle fırçala vs.

0|0
    0|0
  • Çalışarak atlayip ziplarken alışırsın jimlastik de yap bence ne kadar esnek okadar iyi

0|0
    0|0
  • Topu sol tarafına gelen büyük bir elmas veya neyi çok istiyorsan öyle düşün,ve eğer oraya gidemezsen o elinden kaçacak hissine kaptır kendini.Amatör futbol oynarken yatarak müdahale konusunda sıkıntım vardı ayni şekilde rakibi durduramazsam elindeki değeri şeyi alacak gibi düşünüp öyle oynamaya başlamıştım.

0|0
    0|0
    • Bir ara kolum kırılmıştı o korkusu var bende ama deniyeceğim.

• çimlik bir bölgede sağdan yan olarak koşup sola doğru atla. Top yokken boşta. Bunu birkaç kez tekrarla ondan sonra arkadaşının eliyle yaaşça sol tarfına top atmasını iste ve o topa uç. Böyle böyle korkunu yenersin .

0|0
    0|0
  • Korkma hacı ne olcakki,üstüne git uçarsın.

0|0
    0|0
  • Kesin solaksındır. Sağ tarafını kullananlarda sağa iyi atlayamaz genelde. Kas gelişimi ile alakalı olabilir.

0|0
    0|0
    • Aynen öyle solağım sağ tarafa atlayabiliyorum ama sol tarafa atlıyamıyorum.

• korkuyorsan uçma olm, nie uçuyorsun?

0|0
    0|0
  • sende volkan gibi çıktın :D

0|0
    0|0
  • zamanla alışırsın :)

0|0
    0|0
  • Kaleci antrenörü yok mu o takımda?

0|0
    0|0